Memento Mori
W głowie tańcują
wspomnienia, niczym
gwiazdy, tak pełne nadziei
i wiecznego życia.
Każda cudna nuta, moment,
czy dusza w ciepłych objęciach,
na zawsze w pamięci
pozostanie barwna i żywa.
Narodzin dzień okrzykły,
Początkiem osobnego świata
A śmierć, pochówek,
Dzięki niemu żyje.
Początek z końcem
Równych swych nie ma.
Głosy wysokie, składają
Hołd, dawnemu życiu.
Nie ma wszakże,
nic piękniejszego,
niż pragnienie
zejścia ze sceny.
Gdyż cel
naszego istnienia,
stanowi osobiste
poczucie spełnienia.
Mówią ci,
więc,
głosy,
“Pamiętaj o śmierci”.
Komentarze (4)
gwiazdy nie są wieczne, a śmiercią nie ma co sobie zaprzątać głów - jedyne co każda istota ma na zawsze, którego nikt odebrać jej nie może. Na szczęście.
Ciekawe spojrzenie na życie i śmierć i ładnie podane
A ja wołam - carpe diem, liczy się tylko TERAZ, bowiem przeszłości zmienić nie można, a przyszłość niepewna :)
Ileż tu odkryć dawno odkrytych lądów? Przydałoby się więcej lektur
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania