Milczący krzyk
Nie lekceważ mego wołania, przyjacielu,
W słowach tkwi siła uśpiona.
To ja, duszona przez chaos, wyrywam się z okowów milczenia,
Dusza pragnie istnienia.
Nie odwracaj się ode mnie, proszę,
Zatrute moje myśli, słowa niczym trucizna płyną.
W chaosie szukam ukojenia,
Prawdy w sercu, nie w logicznym umyśle.
W szaleństwie tkwi piękno ukryte,
Nowe idee nowy świat niosą.
Podjęłam walkę, by się wyzwolić,
Nie dać się ciszy, co duszę dusi.
Komentarze (112)
'Na szyi drobnych sznur korali
Anna Achmatowa
Na szyi drobnych sznur korali,
W szerokiej mufce chowam ręce,
Wzrok z roztargnieniem błądzi w dali,
A oczy nie zapłaczą więcej.
I bledsza jest niż jedwab lila
Twarz moja od przeczucia losu,
I brwi dosięga mi co chwila
Nie zakręcony pukiel włosów.
I niepodobny jest do lotu
Mój chód powolny, jak u chorej,
Jak gdybym dotykała stopą
Tratwy, a nie parkietów wzorów.
Usta oddechem rozchylone,
Mgła dziwna oczy mi przysłania,
I drżą do piersi przytulone
Kwiaty naszego niespotkania.'
Poezja, prawda? I nawet nie przeszkadza rym dokładny... ani narodowość.
I tak sobie myślę... tyle pięknej poezji na wyciągnięcie ręki, a ludzie nie biorą... i nie wiem dlaczego, i dziwić mnie to nie przestaje...
Grafka, daj spokój. Nie każdy jest Achmatową. A w tym wierszu jest jakaś myśl, jakiś sens. Na tle produkcji z ostatnich dni na opowi i tak wypada nie najgorzej. No można go dopracować, ale przynajmniej jest jakiś punkt wyjścia.
Grisza, nie wiem, może i coś jest, ale dosłowność mnie dobija. Zresztą nie oceniłam, tylko delikatnie wskazuję drogę...
Grafomanka, no OK. Dzisiaj i tak poszłaś po bandzie z tymi jedynkami... Ale przynajmniej nie zarwiesz nocy, tak jak ostatnio :))
Grisza, nie bardzo rozumiem?
Uważasz, że te jedynki nie miały uzasadnienia? I jakie noce zarwane?
I niech zapadnie cisza
Ktoś ci jedynkę postawił... może Grisza zapatrzył się we mnie xD
No i 😅????
No i kiedy zaczniesz wiersze pisać?
Grafomanka poprawiłam tekst
Ktoś ci kolejną jedynkę postawił... może Grisza z innego konta xD
Widziałam, zmieniłaś logiczne myślenie na jakieś prawdy w sercu... no i tych dusz jak grzybów po deszczu...
Też postaw nie żałój sobie
"żałój" ?????
żałuj - na litość boską
Grisza, dlaczego jedynki koleżance wstawiasz?
Grafomanka, godzinę temu jej broniłem - teraz miałbym stawiać jedynkę? I nie mam drugiego konta. Nie szarżuj!
Grisza, oho, ktoś nie ma poczucia humoru...
😆
Niech no pomyślę, kto to takie błędy robi... xD
Błędy ortograficzne mogą popełniać wszyscy, niezależnie od wykształcenia, zawodu czy wieku.
qulia1, w żeczy samej, rubmy błendy... im wiencej tym lepiej xD
qulia1, Nie!!! Zarówno komputer, jak i smartfon wskazują błędy! Żadne z tych urządzeń nie pozwoliłoby napisać "żałój".
Tobie może nie pozwala... xD
Nooo, w przeciwieństwie do pewnej pisarki mianującej się jak pizza z serem, umiałem znaleźć odpowiedni program poprawiający błędy i interpunkcję :)))
A mnie ruszyło to co tu napisane i stało się
I co teras bendzie? Jak rzyć?
Grafomanka czemu jesteś kąśliwa? Mścisz się?
qulia1, wyluzuj, zaczął się weekend, opowi jest lepsze od sobotniego grilla. Wejdź w tę narrację. Zdystansuj się. To nieważne pod czyimi tekstami wbijamy sobie szpilki :))
qulia1, na tym portalu, to nawet humoru nie można mieć, bo od razu jakieś wymysły mściwe... co za ludzie!
Grisza, mów za siebie. Ja nie wbijam szpilek, pośmiałam się tylko troszeczkę... ale już odchodzę, bo coraz tu mroczniej...
Grafomanka, to to samo.
Grisza, przecież inaczej nazwałam... to robi różnicę
Grafomanka, "Jak rzyć?" Pupa?
wikindzy, bądź powarzny, bo ja uczę się tutaj powarzne błendy robić...
bonć - sorry
Grafomanka, To sami nie umieją? Coś przeoczyłem.
Grafomanka, A, Ciebie uczą oni...
wikindzy, hmmm... czyżby jakaś sugestia prywatnych lekcji?
Mogłabym się zgodzić... po namyśle
Grafomanka, To dobrze czasem pójść w taki zwrot o 180 stopni.
Grafomanka, Marg jest na etacie.
wikindzy, no, a przy tym jeszcze się czegoś nauczyć...
Zaraz, bo chyba minęliśmy się zbyt szybko... ja miałam na myśli, że Ty mnie czegoś mógłbyś nauczyć, a ja mogłabym się na to zgodzić...
Grafomanka, Z gramotnością?
Grafomanka, Myślisz, że mam kwalifikancję?
wikindzy, no a jak bez?
Grafomanka, Improwizując?
wikindz, też...
Grafomanka, To takie mam.
wikindzy, no i załatwione... a na pocztę czasami zaglądasz?
Grafomanka, Nie, mają monitoring, boję się, że ukradnie mi duszę.
Patrzę na ten tekst i myślę jakby go poprawić, żeby miało to ręce i nogi, i nie widzę możliwości...
O duszę trzeba dbać jak o noworodka...
Grafomanka, Ten tekst jest, jaki jest, monolit, ciężko przekuć na coś.
wikindzy, no, ciężko... robiłam przymiarki, ale żaden styl nie pasuje
Grafomanka, To twardy wiersz, nie podatny na obróbkę
wikindzy, grafomania i to ciężkiego kalibru, a z niej zrobić coś innego graniczy z cudem
Grafomanka, Może dynamitem?
wikindzy, najlepiej by było... xD
Nie rozpoznaje nastrojów przez internet
Trzeba pisać... (teraz się roześmiałam)
Grafomanka To tak jak z śpiewem jeden lepiej........ Pisanie akurat u mnie pomaga
ze
rozpoznaję
qulia1, ze śpiewem - a w tekście możesz być sobie dosadna do bólu. Kto bogatemu zabroni?
Grafomanka Grisza, nie wiem, może i coś jest, ale dosłowność mnie dobija. Zresztą nie oceniłam, tylko delikatnie wskazuję drogę ---------to Twoje słowa?
qulia1 aha, i skorzystałaś z drogi, tak?
Grafomanka te słowa nadal krzyczą 😋😇
qulia1, uspokój je... Kto to widział w biały dzień tak się wydzierać... 🤣🤣🤣
Grafomanka było z Morfeuszem się dogadać!
qulia1, a co ma do tego Morfeusz?
Grafomanka wyspała byś się..... I lepiej myślała....
qulia, dlaczego uważasz, że się nie wyspałam?
wyspałabyś - poprawnie
Grafomanka nic nie uważam wnioskuję
Z Tobą jak z Mar, każde zdanie trzeba poprawiać... xD
qulia1, liczyć też nie umiesz, jak Mar?
Grafomanka jeszcze trochę , tak też może będzie....
qulia1, tak już jest... nie ma co czekać, trzeba uciekać xD
Grafomanka to uciekaj ale wiedz że to choroba nie zaraźliwa 🤣
qulia1, może być zaraźliwa... czytając słabe, denne teksty można obniżyć swoje pisanie - ktoś mi to właśnie uświadomił, więc już nie czytam, pisz co chcesz i jak chcesz...
Grafomanka uf 😂 znów pozwolenie
qulia1, ja nikomu nie zabraniam pisać, a że czasami nazwę to pisanie po imieniu, to powinno być wskazówką, jednak dla ciebie nie było, nie jest i nie będzie...
Grafomanka teraz jesteś w błędzie 😂
qulia1, nie, patrząc na twoją kolejną publikację...
Grafomanka my!
Grafomanka mhy !
qulia1, pogadaj z Mar, jestem pewna, że może zrodzić się z tego prawdziwa przyjaźń xD
Papatki!
Grafomanka je Ciebie nie odsyłam do lekarza 😂
qulia1, ja ciebie też nie, jedynie do koleżanki... xD
Grafomanka pozwól że sama uznam z kim się zadawać , nikomu nie umniejszając.... Może to zrozumiesz
qulia1, ja tobie nie umniejszam, oo prostu nadajemy na innych falach i szkoda czasu...
po*
Ps nie byłam aż tak dosadna w tekscie
tekście
Grisza 😇
Pisanie akurat u mnie pomaga - u mnie czy mnie?
To jest piękne, takie uczuciowe i wyniosłe. Proszę Cię, bez względu na to, co mówią inni, nie zatrzymuj tego dla siebie, pisz i dziel się tym dobrem z nami.
Hm spłacone uczucia 💘
Idę spać. Przerastacie mnie. Dobranoc.
Nie będziesz pilnował moich zarwanych nocy? No weź...
Miłych snów
Grafomanka 🥱🥱🥱
Grisza, a jednak pilnujesz... to dobrze, czuję się bezpieczniejsza xD
🤣🤣🤣
Zawiść ludzka nie zna granic, ale zawsze tak bywa, że gdy wiersz dobry, to i zazdrosnych tumy.
o nim pseud, a jak, przybiegli wzięli i zlizują literki...
tłumy
o nim pseud, tumy były fajniejsze...
😎 spać nie możecie?
Ja tam przeważnie ok pierwszej albo i później chodzę spać... ale jak chcesz, to śpij, tu już nic się nie wydarzy
Grafomanka cieszę się bardzo że dostałam Twoje błogosławieństwo👼🙏❤
qulia1, no widzisz, ze mną jak z dzieckiem... wystarczy dobre słowo
Grafomanka też idź spać.... Dobranoc
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania