04

w archiwum

Średnia ocena: 4.5  Głosów: 15

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (15)

  • Wrotycz 05.11.2019

    Z innej perspektywy pisane prawdy - niż te przed chwilą czytane i komentowane w utworze Lamb - ale ani trzecioosobowa narracja, ani ucieczka w aluzję literacką, ani bagaż długich doświadczeń nie stępił przekazu. Przesłanie najpierw jest węglem, później szlifowanym diamentem, aby zamienić się w brylant.
    Mocna gorycz, ostateczna prawda.
    Świetne połączenie elementów w pierwszym obrazie - znakomicie grają swoje role te przecież symbole.
    Bardzo dobra proza poetycka.

    Tu bym się pochyliła nad wyeliminowaniem nadmiaru tych samych szumiących zbitek:

    "Uciszasz głos, kiedy kochasz, podnosisz, kiedy ranisz. Nie uznajesz niczego prócz ciemności. Pozostawiasz niedopieszczenie i chłód nad ranem."

    No cóż umarli, my też wkrótce. Kwestia kiedy... nieważna.
    Patos (niewielki), chcąc nie chcąc, musiał się wpisać.
    5!
    Pozdrawiam, Pasjo.

  • Pasja 05.11.2019

    Witaj
    Jak ty potrafisz zadziwić swoją erudycją i znakomitością obserwacji. Trzecioosobową narrację zmieniłam, była na początku. i szumiące zbitki dzięki temu zniknęły. :)

    Dziękuję pięknie i pozdrawiam

  • No pasarán 05.11.2019

    Pięknie napisane, prawdziwa proza poetycka. Każde słowo wtapia się w czytelnika i pozostawia ślad.
    Pozdrawiam.

  • Pasja 05.11.2019

    Witaj No pasarán
    Pieknie dziękuję za miły odbiór i słowa. Pozdrawiam ciepło

  • Zadajesz pytania i rozmyślasz o rzeczach, nad którymi chyba każdy choć na chwilę czasem przystaje w pogoni pędzącego życia.
    Pięknie Pasjo!
    Pozdrawiam! :)

  • Pasja 05.11.2019

    Witaj Maurycy
    Dziękuję za spojrzenie. Czasem potrzeba przystanąć i odetchnąć nad losem.

    Pozdrawiam

  • Dekaos Dondi 05.11.2019

    Pasjo→Znowu jakbym czytał namalowany obraz słowami. Bardzo na Tak. Dłuższy komentarz, by zakłócił piękno. Pozdrawiam:)→5

  • Pasja 05.11.2019

    Witaj DD
    Dzięki za ten obraz i słowa.
    Miłego wieczoru

  • JamCi 05.11.2019

    Przyjdę jak mi się oczki przestaną zamykać.

  • Pasja 05.11.2019

    Wpadaj kiedy chcesz. :)

  • JamCi 06.11.2019

    I tak oto tańczą od wieków, życie i śmierć, miłość i pustka, nic. I będą tak tańczyć do skończenia świata. Mistrz i Małgorzata.
    Pozdrawiam.

  • Pasja 13.01.2020

    Oj bardzo przepraszam za zaniedbanie. Masz rację taniec będzie trwał nieskończenie długo'
    Pozdrówki

  • JamCi 14.01.2020

    pasja buziaki :-)

  • MarBe 17.11.2019

    Upływ czasu ładnie ujęty i wigilia alkoholem suto zakrapiana.
    Między porami roku postać Małgorzaty przemyka i na końcu drogi Mistrza spotyka.
    Pozdrawiam.

  • Pasja 13.01.2020

    Witaj przyjacielu
    Przepraszam, że dopiero teraz. Ale gdzieś umknęło pomiędzy. Wyszukałeś to co najlepsze. Pozdrawiam

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania