Mówić
Chciałbym pisać o miłości
O tej pięknej i mitycznej
O której mówi mi każdy.
Chciałbym zakląć w słowach
Piękno otaczającej mnie natury
Ogrom gór drapiących chmury
Śpiew ptaków o poranku.
Chciałbym wam opowiedzieć o szczęściu
Nie cudzym lecz swoim własnym
Chwilach cenniejszych od złota.
Chciałbym wspomnieć światu
O mych zielonych oczach
I krajobrazie tworzącym się za nimi.
Lecz nie wiem jak zrobić to mam
Gdy wciąż mocno trzymam dłoń
Dnia wczorajszego, łez gorzkich
I miłości przeklętej pierwszej.
Komentarze (6)
Początek bardzo fajny pierwsza strofa nie wiem czemu skojarzyła mi się z piosenka Myslovitz - chciałbym umrzeć z miłością. Fraza "Chciałbym wam opowiedzieć o szczęściu Nie cudzym lecz swoim własnym" bardzo mi się spodobała, śmiało użyłabym tego jako cytatu do któregoś z opowiadań. Mimo to ostatnie cztery wersy... dla mnie zepsuły całość.
Dzięki za inspirację do "Poczta" xd.
Ehe ehe ehe
Jak dla mnie, to proza a nie poezja. Co do treści - bardzo czytelna, wręcz wyłożona na tacy.
Moja ocena: 4+
Czyli 5
Dlaczego tak uważasz?
D4wid struktura tekstu odczuwana jest przeze mnie na poziomie prozy. Może właśnie dlatego, że jest tak bardzo oczywista i na tacy?
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania