Mury - Ściany - Parkany

Marzec 22: ...w garncu...

 

turkusowe zielenie

błękity akwamarynowe

śniegu porażająca biel

Poróżowiała magnolia

przy ogniu złotych dreszczów

 

Marzec 23: (Prawie) wiosennie

 

zapach pól gdy na łąkach

słonecznieje podbiałem

w przestworzu płacz i lament -

skowronek w dziobie jastrzębim

a błękit tragicznie bezduszny

 

Marzec 25: Palmowa. Fresk

 

Krzyżowa pasja miewa odcienie

purpury przepachnionej różami.

Zielenieje palmą witrażu, rani

zmierzchu kroplą koralową

zmartwychwstaje z dereniem.

 

Marzec 26: W Wielkim Tygodniu

 

Witraż kaleczy amarantem

pudruje pyłem chiaroscuro

Upostaciowanego na krzyżu.

Stamtąd majolikowym tłem

ścieka Boga błękitna krew

 

Marzec 29: Ogrojec

 

Wzlot lub odlot

odjazd przeprawa rejs

spadanie albo balans

w mgielnej kapsule ze złotymi

cętkami w Ojca tęczówkach

 

Marzec 30: Ryba

 

Kiedy go oprawiali - krew Syna

Człowieczego mdliła zwykłą

krwią. Zapachniała fiołkiem po

Zmartwychwstaniu. Także mirrą

różą nardem i winnym gronem.

 

Wielki Post 2018

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 8

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (13)

  • LeeaThorelli 15.03.2020

    "zapach pól gdy na łąkach słonecznieje podbiałem" rozmarzyłam się, niesamowicie stymuluje wyobraźnie. :)
    Tematyka nie jest mi bliska, ale tak ubraną w słowa warto było przeczytać.

  • Szpilka 15.03.2020

    "zapach pól gdy na łąkach
    słonecznieje podbiałem
    w przestworzu płacz i lament -
    skowronek w dziobie jastrzębim
    a błękit tragicznie bezduszny"

    Ładne i wymowne ?

  • Grzegory 15.03.2020

    Szpilka a co na to twoje Medium powie? Masz pozwolenie na chwalenie? HIhihi

  • Szpilka 15.03.2020

    Grzegory, nie twoja brocha i odfikaj się od mnie, gnomie ?

  • Grzegory 15.03.2020

    Szpilka zluzuj majty

  • Szpilka 16.03.2020

    Grzegory

    ??--- ( -_- )

  • befana_di_campi 16.03.2020

    Szpilka Turde! :]

    :-D

  • Piotrek P. 1988 15.03.2020

    Piękna, barwna i pachnąca podróż przez wczesną wiosnę, oraz jednocześnie przez późny marzec, 5, pozdrawiam :-)

  • befana_di_campi 15.03.2020

    A ja wtedy w tym czasie tkwiłam w chałupie [przez 5 tygodnie] z rozbitym o brukową kostkę kolanem, a w wolnych chwilach patrzyłam na zieleniącą wiosnę. I pisałam sobie, co pisałam:-)

    Serdeczne dzięki :)))

  • Pasja 15.03.2020

    Przed Wielką Nocą namalowałaś postne obrazy. Magnolie trochę przymarzły i żal mi tego skowronka; czy wypuści go jastrząb? A Mury - Ściany - Parkany pomalują aby było czysto i dusze też oczyszczą z grzechu.

    Bardzo bolesne, a zarazem piękne są nasze tradycje Wielkiego Postu.

    Pozdrawiam

  • befana_di_campi 16.03.2020

    Są, szczególnie teraz, kiedy histeria :( Jakby nie było wcześniej ptasiej lub świńskiej grypy :/

  • wicus 16.03.2020

    W pełni zgadzam się z pochwałami ze strony wszystkich (!) czytelników i dobrze rozumiem, dlaczego najczęściej powtarza się w nich słowo: "piękne".

  • befana_di_campi 16.03.2020

    :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania