Mury - Ściany - Parkany
Marzec 22: ...w garncu...
turkusowe zielenie
błękity akwamarynowe
śniegu porażająca biel
Poróżowiała magnolia
przy ogniu złotych dreszczów
Marzec 23: (Prawie) wiosennie
zapach pól gdy na łąkach
słonecznieje podbiałem
w przestworzu płacz i lament -
skowronek w dziobie jastrzębim
a błękit tragicznie bezduszny
Marzec 25: Palmowa. Fresk
Krzyżowa pasja miewa odcienie
purpury przepachnionej różami.
Zielenieje palmą witrażu, rani
zmierzchu kroplą koralową
zmartwychwstaje z dereniem.
Marzec 26: W Wielkim Tygodniu
Witraż kaleczy amarantem
pudruje pyłem chiaroscuro
Upostaciowanego na krzyżu.
Stamtąd majolikowym tłem
ścieka Boga błękitna krew
Marzec 29: Ogrojec
Wzlot lub odlot
odjazd przeprawa rejs
spadanie albo balans
w mgielnej kapsule ze złotymi
cętkami w Ojca tęczówkach
Marzec 30: Ryba
Kiedy go oprawiali - krew Syna
Człowieczego mdliła zwykłą
krwią. Zapachniała fiołkiem po
Zmartwychwstaniu. Także mirrą
różą nardem i winnym gronem.
Wielki Post 2018
Komentarze (13)
"zapach pól gdy na łąkach słonecznieje podbiałem" rozmarzyłam się, niesamowicie stymuluje wyobraźnie. :)
Tematyka nie jest mi bliska, ale tak ubraną w słowa warto było przeczytać.
"zapach pól gdy na łąkach
słonecznieje podbiałem
w przestworzu płacz i lament -
skowronek w dziobie jastrzębim
a błękit tragicznie bezduszny"
Ładne i wymowne ?
Szpilka a co na to twoje Medium powie? Masz pozwolenie na chwalenie? HIhihi
Grzegory, nie twoja brocha i odfikaj się od mnie, gnomie ?
Szpilka zluzuj majty
Grzegory
??--- ( -_- )
Szpilka Turde! :]
:-D
Piękna, barwna i pachnąca podróż przez wczesną wiosnę, oraz jednocześnie przez późny marzec, 5, pozdrawiam :-)
A ja wtedy w tym czasie tkwiłam w chałupie [przez 5 tygodnie] z rozbitym o brukową kostkę kolanem, a w wolnych chwilach patrzyłam na zieleniącą wiosnę. I pisałam sobie, co pisałam:-)
Serdeczne dzięki :)))
Przed Wielką Nocą namalowałaś postne obrazy. Magnolie trochę przymarzły i żal mi tego skowronka; czy wypuści go jastrząb? A Mury - Ściany - Parkany pomalują aby było czysto i dusze też oczyszczą z grzechu.
Bardzo bolesne, a zarazem piękne są nasze tradycje Wielkiego Postu.
Pozdrawiam
Są, szczególnie teraz, kiedy histeria :( Jakby nie było wcześniej ptasiej lub świńskiej grypy :/
W pełni zgadzam się z pochwałami ze strony wszystkich (!) czytelników i dobrze rozumiem, dlaczego najczęściej powtarza się w nich słowo: "piękne".
:)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania