Oczywiście, że jest przesłanie ;) Uważam, że poezja powinna edukować, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jednak wciąż pozostawiając miejsce na własne myśli.
To było dawno temu, ale zdaje się, że wtedy myślałem o tym wierszu jak o akcie buntu przeciwko niezmienności świata (lub pozornej zmienności - o czym głównie traktuje pierwsza strofa) oraz o tym, jak ludzi otaczający ich świat przytłacza, czują się zagubieni. Wszyscy jednak udają, że tak jest w porządku, tak ma być. Nie mają sobie nic do zarzucenia. Czekają na zmiany.
Lub jakoś tak ;)
Komentarze (8)
dobre, dobre!
Dobre daję 5 za rymy i płynność. Czy tu jest jakieś ukryte przesłanie?
bardzo dobre, fajnie się szło przez wiersz; 5:)
Ciekawe, popłynęłam przez wierszyk, jednak nie załapałam przesłania :) czy jestem za tępa? :) zdraź mi xD czwóreczka ode mnie
Oczywiście, że jest przesłanie ;) Uważam, że poezja powinna edukować, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jednak wciąż pozostawiając miejsce na własne myśli.
To było dawno temu, ale zdaje się, że wtedy myślałem o tym wierszu jak o akcie buntu przeciwko niezmienności świata (lub pozornej zmienności - o czym głównie traktuje pierwsza strofa) oraz o tym, jak ludzi otaczający ich świat przytłacza, czują się zagubieni. Wszyscy jednak udają, że tak jest w porządku, tak ma być. Nie mają sobie nic do zarzucenia. Czekają na zmiany.
Lub jakoś tak ;)
Zresztą, jak to z poezją bywa, raczej nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o przesłanie :)
Nikt autorowi w głowie nie siedzi.
Wiem na własnej skórze :) Nie zawsze ludzie ogarniają przesłania ukryte w moich wierszach :D
Niezły - 4 :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania