na batorego wcześnie gasną światła
zmęczone kobiety nie patrzą dalej niż w noc, która nie chce się skończyć.
siedzą samotnie na parapecie i tkają gwiazdy.
z resztek blasku.
nic nie przeszkadza, zegary śpią, a one celebrują chwile na poukładanie
wskazówek, choć droga znajoma.
czasami zaprószą się łzy, zadrgają na rzęsach małe, zdradzieckie suki,
bez umiejętności przyznania, że można tańczyć w deszczu.
zmęczone kobiety odchodzą po cichu, tak żeby nikt nie zauważył,
że były.
Komentarze (13)
Poczułem bdb
Grafi ((mam nadzieję że nie obrazisz się)
zmęczone kobiety nie patrzą dalej niż w noc, która nie chce się skończyć.
siedzą samotnie na parapecie i układają gwiazdy.
zegary śpią, jakby celebrowały chwile na poukładanie
wskazówek, choć droga znajoma.
czasami zaprószą się łzy, zadrgają na rzęsach. małe, wylewne suki.
zmęczone kobiety odchodzą po cichu, tak, aby nikt nie zauważył,
że były.
W pracy looknęłam i tak mi się przeczytali. A tak w ogóle super obrazy naszkicowałam. Piyknie!
*przeczytało
10!
Tkanie gwiazd z resztek blasku... Piękne.
czasami zaprószą się łzy, zadrgają na rzęsach. małe, wylewne suki,
bez umiejętności przyznania, że można tańczyć w deszczu.
👍
"na batorego" jeśli to ulica, możliwe
ale w Stodole palą się długo i migocą.
NO!
Bardzo podoba mi się twój wiersz, kojarzy mi się z wierszem Różewicza o starych kobietach.
...
zmęczone kobiety
oddały siebie życiu
a ono
ono dopiero teraz
je dostrzega
jak ich nie ma
...
Pozdrawiam serdecznie 5
Miłego dnia
Wiersz, w którym nawet te małe, zdradzieckie suki brzmią jakoś tak subtelnie.
Świetny tekst z bardzo dobrym domknięciem... podoba mi się, bardzo.
Ta biedna ona
i ci źli tamci
w tym złym
świecie
xD
Dobry ale zakończenie mnie zmęczyło jakby zeszło powietrze po wersie o sukach. Pozdrawiam:)
Dziękuję wszystkim za przeczytanie i komentarze.
Pozdrawiam
Piszesz swietnie! To wszystko się czuje ... Powinnam dać pięć gwiazdek zamiast czterech.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania