Nie bardzo chwytam, czym pępek zasłużył sobie na ten wiersz, ale doceniam chęć ukłucia tam gdzie boli najbardziej. ?
Oczywiście piątak za umiejętność szybkiego wyrażania myśli w zabawny sposób. ?
(ja wciąż ślęczę nad dreszczowcem, który przyrzekłem napisać dla Ciebie) ?
Co do thrillera... kompletna impotencja, nawet viagra nie pomaga. ?
Zacząłem pisać w Święta Wielkanocne, daleko od domu, pracy, stresów, w przepięknej scenerii. Ściągnąłem z internetu 50 pomysłów na thrillera, żaden mi nie pasował, to wymyśliłem własny, nawet dwa. Pierwszy introwertyczny w stylu Polańskiego, drugi bardziej obliczony na efekty i zaskakujące zakończenie, jak u Tarantino. Utknąłem w pierwszym, przeskoczyłem na drugi, tam również utknąłem, wróciłem do pierwszego, ale nie napisałem wiele i teraz mam dwa thrillery każdy po 50 procent, lecz nic w całości do publikacji. Najgorsze, że to było ponad dwa miesiące temu i teraz jestem zupełnie zimny w tym temacie, a szkoda, bo dobrze się zapowiadało i chciałbym napisać jakiegoś dreszczowca. Piekło jest wybrukowane niedokończonymi opowiadaniami. Pocieszam się, że nawet najwybitniejsi pisarze nie poszczycili się arcydziełem po 45 roku życia. Ale, kto wie, może wydarzy się cud, zadziała viagra i dobrnę do szczęśliwego końca. ?
Aż chciałoby się powiedzieć: Pępków ci u nas dostatek... :)))
Fajnie, że i za pochwałę, i za naganę można oberwać!
5!
Szpilka, w klasycznym moskaliku jest jeszcze w czwartym wersie jakiś znany budynek (często - budowla sakralna), czy nazwa miejscowości. U Ciebie w tych trzech tego mi brakuje. Czy nowsze (nowocześniejsze) moskaliki poszły w tę stronę? Odeszły od wzorca?
Bo, jak pisał Parlicki: Moskalik stanowi parafrazę, trawestację, parodię pierwszej części drugiej strofy wiersza pt. "Polonez Kościuszki" Rajnolda Suchodolskiego z 1831 roku.
Kto powiedział, że Moskale
Są to bracia dla Lechitów,
Temu pierwszy w łeb wypalę
Przed kościołem Karmelitów.
czy też:
Kto powiedział, że Moskale
Cnymi braćmi są Lechitów
Temu pierwszy w łeb wypalę
Przed kościołem Karmelitów.
Mam też kilka swoich moskalików, ale moje są chyba starodawne, tzn. w tradycyjnym kształcie. Zaraz je znajdę i zamieszczę.
Trzy Cztery, można moskalik pisać stylem klasycznym i nieklasycznym, forma klasyczna mocno ogranicza twórczo i się już znudziła, dlatego moskalik ewoluował, przerzuciłam się na nieklsyczne, ciekawsze, ale wybór należy do każdego autora, w jakiej formie chce się wyrazić. Dziękuję za komentarz ?
Każdy z nas zna takie pępki, a już portale to wprost wylęgarnia najmądrzejszych, jedynych, genialnych, inteligentnych, kulturalnych i mających swoje, jedynie słuszne zasady.
Kij im na drogę.
Szpilko:)↔Fajnusie. A zatem poprzez odniesienia do pępka, określić się możemy?:))
balonik Pępek
szpilkę napotkał
wnerwił chętnie
została szmatka mokra
Pozdrawiam:)?
Spadaj i weź ze sobą to guano, które ukręciłeś twórczo, hahahaha
***
Szpilka....
Czy to wyszło szydło z worka?
czy dziś Szpilka ma humorka?
musisz tylko wiersz napisać
i przed Szpilką się popisać
tylko czy sobie poradzisz?
może, Szpilka ci doradzi?
jej krytyka oraz znawstwo
czasem bardziej też cwaniactwo
oraz język bardzo ostry
chociaż często dość żałosny
jadowitym jadem kąsa,
no bo Szpilka wciąż się dąsa
jak to z egoizmem bywa
Szpilka właśnie jest fałszywa.
Skąd, to zabawa słowem, nie ma nic wspólnego z reczywistością ani z mową nienawiści.
Pępek to symbol zarozumialca, buca, nie robimy sobie jajów z realnej osoby, nikogo nie nazwaliśmy po imieniu, to zasadnicza różnica, inaczej sprawa się ma, gdy się nicku używa, trzeba o tym pamiętać ?
Się później dopiszę do Twojej fraszeczki, fajoska Ci wyszła ?
Co Ty chrzanisz? Słyszałeś kiedyś bawarską gwarę? Jest nie do zrozumienia, kulturę bawarską widziałeś? Byłeś kiedyś w teatrze, gdzie grają po bawarsku?
Eee, szkoda czasu na kogoś, kto ma tak ciasne horyzonty. Wynocha!
Czy to wyszło szydło z worka?
czy dziś Szpilka ma humorka?
musisz tylko wiersz napisać
i przed Szpilką się popisać
tylko czy sobie poradzisz?
może, Szpilka ci doradzi?
jej krytyka oraz znawstwo
czasem bardziej też cwaniactwo
oraz język bardzo ostry
chociaż często dość żałosny
jadowitym jadem kąsa,
no bo Szpilka wciąż się dąsa
jak to z egoizmem bywa
Szpilka właśnie jest fałszywa.
No nie ma co porównywać, róznica kilku klas, zobacz, co ulepiłeś:
***
Szpilka....
Czy to wyszło szydło z worka?
czy dziś Szpilka ma humorka?
musisz tylko wiersz napisać
i przed Szpilką się popisać
tylko czy sobie poradzisz?
może, Szpilka ci doradzi?
jej krytyka oraz znawstwo
czasem bardziej też cwaniactwo
oraz język bardzo ostry
chociaż często dość żałosny
jadowitym jadem kąsa,
no bo Szpilka wciąż się dąsa
jak to z egoizmem bywa
Szpilka właśnie jest fałszywa.
Komentarze (88)
Nie bardzo chwytam, czym pępek zasłużył sobie na ten wiersz, ale doceniam chęć ukłucia tam gdzie boli najbardziej. ?
Oczywiście piątak za umiejętność szybkiego wyrażania myśli w zabawny sposób. ?
(ja wciąż ślęczę nad dreszczowcem, który przyrzekłem napisać dla Ciebie) ?
Narrator
Pępki są wśród nas i w realu, i wirtualu, to tylko satyra na pępki świata, pępek potrafi być bardzo denerwujący ?
Oj, jeśli to nie Twoja bajka, to nie ślęcz, pisz o tym, co Ci radość sprawia, wtedy najlepsze wychodzi.
Dzięki za piątaka ?
Szpilka
Ach tak, pępki świata... co by było bez nich❓
Co do thrillera... kompletna impotencja, nawet viagra nie pomaga. ?
Zacząłem pisać w Święta Wielkanocne, daleko od domu, pracy, stresów, w przepięknej scenerii. Ściągnąłem z internetu 50 pomysłów na thrillera, żaden mi nie pasował, to wymyśliłem własny, nawet dwa. Pierwszy introwertyczny w stylu Polańskiego, drugi bardziej obliczony na efekty i zaskakujące zakończenie, jak u Tarantino. Utknąłem w pierwszym, przeskoczyłem na drugi, tam również utknąłem, wróciłem do pierwszego, ale nie napisałem wiele i teraz mam dwa thrillery każdy po 50 procent, lecz nic w całości do publikacji. Najgorsze, że to było ponad dwa miesiące temu i teraz jestem zupełnie zimny w tym temacie, a szkoda, bo dobrze się zapowiadało i chciałbym napisać jakiegoś dreszczowca. Piekło jest wybrukowane niedokończonymi opowiadaniami. Pocieszam się, że nawet najwybitniejsi pisarze nie poszczycili się arcydziełem po 45 roku życia. Ale, kto wie, może wydarzy się cud, zadziała viagra i dobrnę do szczęśliwego końca. ?
Narrator
O kurde! Bardzo szkoda, ale nie wszystko stracone, być może "muza natchniuza" Cię nawiedzi i pójdzie jak z płatka, czego serdecznie Ci życzę ?
Szpilka ?
░░███╗░░
░████║░░
██╔██║░░
╚═╝██║░░
███████╗
╚══════╝
a kto powie że szpileczka
bolca w szekli zastępuje
ten jak mówi ślonsko godka
nie jest nawet ciulem
?
Osty wiersz, ale ty ogólnie jesteś ostra.??Pozdrawiam 5
Marek, jak brzytwa, dzięki ?
Szpilka Ale i słodka! ??
Marek
Wybuchowa mieszanka ??? ?
?
Zdrówko, piwko z rana na nadchodzący upał ?
Aż chciałoby się powiedzieć: Pępków ci u nas dostatek... :)))
Fajnie, że i za pochwałę, i za naganę można oberwać!
5!
Szpilka, w klasycznym moskaliku jest jeszcze w czwartym wersie jakiś znany budynek (często - budowla sakralna), czy nazwa miejscowości. U Ciebie w tych trzech tego mi brakuje. Czy nowsze (nowocześniejsze) moskaliki poszły w tę stronę? Odeszły od wzorca?
Bo, jak pisał Parlicki: Moskalik stanowi parafrazę, trawestację, parodię pierwszej części drugiej strofy wiersza pt. "Polonez Kościuszki" Rajnolda Suchodolskiego z 1831 roku.
Kto powiedział, że Moskale
Są to bracia dla Lechitów,
Temu pierwszy w łeb wypalę
Przed kościołem Karmelitów.
czy też:
Kto powiedział, że Moskale
Cnymi braćmi są Lechitów
Temu pierwszy w łeb wypalę
Przed kościołem Karmelitów.
Mam też kilka swoich moskalików, ale moje są chyba starodawne, tzn. w tradycyjnym kształcie. Zaraz je znajdę i zamieszczę.
Trzy Cztery, można moskalik pisać stylem klasycznym i nieklasycznym, forma klasyczna mocno ogranicza twórczo i się już znudziła, dlatego moskalik ewoluował, przerzuciłam się na nieklsyczne, ciekawsze, ale wybór należy do każdego autora, w jakiej formie chce się wyrazić. Dziękuję za komentarz ?
Szpilka, czyli kościółek albo miejscowość w czwartym wersie już nie obowiązuje? OK.
A to fajny moskalik znaleziony u Parlickiego (klasyk):
Gdy ktoś powie, że z Węgierek
Można zrobić konfitury,
Trząść się będzie, jak ratlerek
Obok Maryjnej Figury.
Ja tam lubię określenie miejsca na końcu.
Trzy Cztery
Parlicki ma bardzo ciekawe pomysły w moskalikach, onamudajach i limerykach, ale wykonanie mniej mi się podoba, bo autor nie zwraca uwagi na rymy ?
Trzy Cztery
W limeryku też było powtórzenie nazwy geograficznej z pierwszego wersu, zaniechano powtórzenia i bardzo dobrze ?
There was an old man of Dumbree,
Who taught little owls to drink tea;
For he said, "To eat mice
Is not proper or nice,"
That amiable man of Dumbreee.
Edwar Lear
Szpilka, jasne. Limeryki trzeba pisać świeże. A to mój stary lepiej na ten temat:
Lepiej pisać limeryki
niźli grillować papryki.
Trzy Cztery
Lepiej pisać limeryki,
niźli miny robić przy kimś
albo rządzić jak ten Kim ?
Każdy z nas zna takie pępki, a już portale to wprost wylęgarnia najmądrzejszych, jedynych, genialnych, inteligentnych, kulturalnych i mających swoje, jedynie słuszne zasady.
Kij im na drogę.
Pansowa
Albo huk w ucho ?
Środkowy pępek najbardziej, szkoda tylko że zakończenie bez ch*ja... mocniejszy byłby wydźwięk.
Chcesz pięć gwiazd, czy ci lotto?
?
Kto bliźniego często łaje,
zamiast uśmiech mieć dla niego,
temu się dostanie jajem,
choć zapyta - i co z tego?
Szpileczko, to nie rób tak, tylko z uśmiechem... ?
Ciekawy wiersz, naprawdę, daję 5 :)
Charlotte, dziękuję za czytanie i piątaka ?
?
Jacom, dziękuję za czytanie ?
Pępka nikt nie zatka, marne trudy tego wszechświata. ?
Pępek ma szczególne znaczenie w ciele ludzkim. ?
Zerka, ano nie zatka, pępek chyba być musi. Dzięki za czytanie ?
Komu Szpilka tyłek kopie,
nikt się o to nie zapytał,
chciała wyżyć się na chłopie,
zamiast wiersza jest niewypał.
Noico
"Komu Szpilka tyłek skopie",
ten niebawem podziękuje,
sam do siebie rzeknie - chłopie!
Dzięki niej nie jesteś... osłem ?
Szpilko:)↔Fajnusie. A zatem poprzez odniesienia do pępka, określić się możemy?:))
balonik Pępek
szpilkę napotkał
wnerwił chętnie
została szmatka mokra
Pozdrawiam:)?
Dekaos
gdy napotka balonika,
to balonik nie zafika,
czy powietrze z niego całe,
chociaż wstrząśnie szpilki ciałem?
Dzięki za fajnusie ?
Szpilka Fajniusie. Dobry żarcik.
?
░░███╗░░
░████║░░
██╔██║░░
╚═╝██║░░
███████╗
╚══════╝
Noico1
TY ZŁODZIEJU!
Noico1
NARYSUJ SOBIE JEDYNKĘ, ZŁODZIEJU!
Szpilka ha, ha, ha, pan poetko od siedmiu boleści, masz tutaj dość szerokie grono, z którym możesz konkurować w wierszach. Spadam.
Noico1
Spadaj i weź ze sobą to guano, które ukręciłeś twórczo, hahahaha
***
Szpilka....
Czy to wyszło szydło z worka?
czy dziś Szpilka ma humorka?
musisz tylko wiersz napisać
i przed Szpilką się popisać
tylko czy sobie poradzisz?
może, Szpilka ci doradzi?
jej krytyka oraz znawstwo
czasem bardziej też cwaniactwo
oraz język bardzo ostry
chociaż często dość żałosny
jadowitym jadem kąsa,
no bo Szpilka wciąż się dąsa
jak to z egoizmem bywa
Szpilka właśnie jest fałszywa.
Autor: Jamazur69
Szpilka pojechał sobie nieźle, tylko częstochowszczyzną zalatuje na kilometr.
Noico1
No pojechałeś Częstochową, dzieło stulecia ?
A kto pępka nie szanuje
Wszak szanować nikt nie musi
Tego nikt nie nazwie... brzydko
Nie przepędzić do mamusi
?
Poncki
"A kto pępka nie szanuje",
ten pewnikiem dobrze robi,
bo źle robią tylko.... buce,
co to z piąchą i do kobit ?
Szpilka
Komu pępek wlazł pod skórę.
Co biedaczek począć może?
Niech pomogą wszyscy chórem:
– Pępek spieprzaj na topole!
Poncki
"Komu pępek wlazł pod skórę",
niech wydłubie toto zatem,
zamiast myśli mieć ponure,
lepiej myśli mieć kudłate ?
Czy pępuszka nam potrzeba?
Wszak to narząd jest rubaszny
Tam gdzie kończy się Twa wiedza
on pomoże, wytłumaczy.
?
Poncki
Niechże pępek sobie będzie,
nikt go przecież nie wygryzie,
dalej nocha wsadza wszędzie,
wielki będzie jak ta w Pizie...
Krzywa Wieża ?
Szpilka
Chyba wątły jest to sposób
na pępkowe poczynania,
by zapyta wielu osób:
- Co ma pępek do gadania?
Poncki
Do gadania pewnie nie ma,
tylko stale się przypępia,
to nie bajer i nie ściema,
lecz natura chyba sępia ?
Szpilka
Komu pępowina zbrzydła,
dla spokoju w zgodę wkroczy.
Ten powinien kubłem mydła
wziąć namydlić sobie oczy.
Poncki
Kto zamydla komuś oczy,
żeby pępka nie dostrzegał,
temu sprawę się wytoczy,
niech nie mydli tu lebiega ?
Szpilka
Dziś dowiedzieć się zaś możesz
co w pępkowym móżdżku gnije,
że coś znowu robisz gorzej
wiec przyfanzol w pępa kijem.
Czy to już jest mowa nienawiści?
Poncki
Skąd, to zabawa słowem, nie ma nic wspólnego z reczywistością ani z mową nienawiści.
Pępek to symbol zarozumialca, buca, nie robimy sobie jajów z realnej osoby, nikogo nie nazwaliśmy po imieniu, to zasadnicza różnica, inaczej sprawa się ma, gdy się nicku używa, trzeba o tym pamiętać ?
Się później dopiszę do Twojej fraszeczki, fajoska Ci wyszła ?
*rzeczywistością
Szpilka
Lepiej pępek jest linczować
niźli żywą wżdy personę
Chociaż bardzo zła osoba
wszak to nadal będzie człowiek.
?
Pisz, pisz ?
Poncki
Walić w pępa ile wlezie,
bo od dawna się indyczy,
żadnym tutaj przecież preziem,
na nic jego karczek byczy ?
Poncki
Lepiej pępka bić na niby,
niźli w zimie zbierać grzyby ?
Szpilka ░██████╗░███╗░░██╗██╗░█████╗░████████╗░█████╗░███╗░░██╗██╗ ██╔════╝░████╗░██║██║██╔══██╗╚══██╔══╝██╔══██╗████╗░██║██║ ██║░░██╗░██╔██╗██║██║██║░░██║░░░██║░░░██║░░██║██╔██╗██║██║ ██║░░╚██╗██║╚████║██║██║░░██║░░░██║░░░██║░░██║██║╚████║╚═╝ ╚██████╔╝██║░╚███║██║╚█████╔╝░░░██║░░░╚█████╔╝██║░╚███║██╗ ░╚═════╝░╚═╝░░╚══╝╚═╝░╚════╝░░░░╚═╝░░░░╚════╝░╚═╝░░╚══╝╚═╝
Szpilka ░██████╗░███╗░░██╗██╗░█████╗░████████╗░█████╗░███╗░░██╗██╗ ██╔════╝░████╗░██║██║██╔══██╗╚══██╔══╝██╔══██╗████╗░██║██║ ██║░░██╗░██╔██╗██║██║██║░░██║░░░██║░░░██║░░██║██╔██╗██║██║ ██║░░╚██╗██║╚████║██║██║░░██║░░░██║░░░██║░░██║██║╚████║╚═╝ ╚██████╔╝██║░╚███║██║╚█████╔╝░░░██║░░░╚█████╔╝██║░╚███║██╗ ░╚═════╝░╚═╝░░╚══╝╚═╝░╚════╝░░░░╚═╝░░░░╚════╝░╚═╝░░╚══╝╚═╝
Noico1
Kopista!
Złodziej!
Noico1
███████╗░█████╗░██████╗░███████╗██╗███████╗░░░░░██╗ ███╗░░░███╗██╗░░░██╗░██████╗██╗░░░░░██╗
╚════██║██╔══██╗██╔══██╗╚════██║██║██╔════╝░░░░░██║ ████╗░████║╚██╗░██╔╝██╔════╝██║░░░░░██║
░░███╔═╝██║░░██║██║░░██║░░███╔═╝██║█████╗░░░░░░░██║ ██╔████╔██║░╚████╔╝░╚█████╗░██║░░░░░██║
██╔══╝░░██║░░██║██║░░██║██╔══╝░░██║██╔══╝░░██╗░░██║ ██║╚██╔╝██║░░╚██╔╝░░░╚═══██╗██║░░░░░██║
███████╗╚█████╔╝██████╔╝███████╗██║███████╗╚█████╔╝ ██║░╚═╝░██║░░░██║░░░██████╔╝███████╗██║
╚══════╝░╚════╝░╚═════╝░╚══════╝╚═╝╚══════╝░╚════╝░ ╚═╝░░░░░╚═╝░░░╚═╝░░░╚═════╝░╚══════╝╚═╝
████████╗░██╗░░░░░░░██╗░█████╗░██████╗░░█████╗░███████╗███████╗░░░░░██╗██╗
╚══██╔══╝░██║░░██╗░░██║██╔══██╗██╔══██╗██╔══██╗╚════██║██╔════╝░░░░░██║██║
░░░██║░░░░╚██╗████╗██╔╝██║░░██║██████╔╝██║░░╚═╝░░███╔═╝█████╗░░░░░░░██║██║
░░░██║░░░░░████╔═████║░██║░░██║██╔══██╗██║░░██╗██╔══╝░░██╔══╝░░██╗░░██║╚═╝
░░░██║░░░░░╚██╔╝░╚██╔╝░╚█████╔╝██║░░██║╚█████╔╝███████╗███████╗╚█████╔╝██╗
░░░╚═╝░░░░░░╚═╝░░░╚═╝░░░╚════╝░╚═╝░░╚═╝░╚════╝░╚══════╝╚══════╝░╚════╝░╚═╝
?Ł?????? ????? ????????❗
Taką formę "sporu" lubię. :))
Gdyby wszyscy ją przyjęli, opowi byłoby milszym miejscem :).
Pierwszy dla mła najlepszy :).
Tjeri
Też mi się tak marzy, podszczypywanki na wesoło, ale wiadomo, jak jest - z Grubej Berty bez polotu ?
Tjeri
Dziękuję za wizytę ?
Szpilka jakbym miał określić Twój polot, to masz żart z gatunku bawarskiego, czyli żaden. Już przesiąkłaś do cna tym Deustschlandem.
Noico1
Co Ty chrzanisz? Słyszałeś kiedyś bawarską gwarę? Jest nie do zrozumienia, kulturę bawarską widziałeś? Byłeś kiedyś w teatrze, gdzie grają po bawarsku?
Eee, szkoda czasu na kogoś, kto ma tak ciasne horyzonty. Wynocha!
Ładny wierszyk. fpónkt!
Pozdrośc.
Antoni, dziękuję za fpónkt ?
Za trolling i niekulturalne zachowanie?
░░███╗░░
░████║░░
██╔██║░░
╚═╝██║░░
███████╗
╚══════╝
?Ł?????? ????? ????????❗
Ile pisałaś ten gniot? Dwa miesiące? Trzy? W tym czasie pewnie zaliczyłaś ze trzy warsztaty, i piętnaście poradników.
Hahahahaha, ale tak nie potrafisz, co? Żal doopę ściska, co? Wkleić tu tego gniotona Twojego o mnie i do mnie, porównamy?
Szpilka zabawna jesteś. Porównuj swoje gnioty z równymi sobie.
Szpilka spadam do reala.
Noico1
***
Szpilka....
Czy to wyszło szydło z worka?
czy dziś Szpilka ma humorka?
musisz tylko wiersz napisać
i przed Szpilką się popisać
tylko czy sobie poradzisz?
może, Szpilka ci doradzi?
jej krytyka oraz znawstwo
czasem bardziej też cwaniactwo
oraz język bardzo ostry
chociaż często dość żałosny
jadowitym jadem kąsa,
no bo Szpilka wciąż się dąsa
jak to z egoizmem bywa
Szpilka właśnie jest fałszywa.
Autor: Jamazur69
Noico1
No nie ma co porównywać, róznica kilku klas, zobacz, co ulepiłeś:
***
Szpilka....
Czy to wyszło szydło z worka?
czy dziś Szpilka ma humorka?
musisz tylko wiersz napisać
i przed Szpilką się popisać
tylko czy sobie poradzisz?
może, Szpilka ci doradzi?
jej krytyka oraz znawstwo
czasem bardziej też cwaniactwo
oraz język bardzo ostry
chociaż często dość żałosny
jadowitym jadem kąsa,
no bo Szpilka wciąż się dąsa
jak to z egoizmem bywa
Szpilka właśnie jest fałszywa.
Szpilka....
Autor: Jamazur69
Szpilka ha,ha, akurat bardzo fajny wiersz, ale nie mój. Dużo lepszy od Twoich.
Noico1
Hahahahahah, tak sobie mów, hahahaha, może i inni uwierzą ? Ja nie.
Szpilka możesz sobie wierzyć w co chcesz. Mnie nic do tego.
Noico1
I tak trzymaj ? Niech Twój sztandarowy wiersz tu powiewa, acz nie wisi. No!
Szpilka rymu dokładnego nie używam nawet we fraszkach, ani satyrach, więc wybacz, ale jak Ci się podoba, to co ja poradzę.
Ba, nawet wbrew kanonowi w limerykach unikam ostatnio rymu dokładnego.
Noico1
Tjaaaa, łamacz kanonów ?
Co tu się dzieje???
Istny szał w trampkach, trzeba się bić, kto lepiej pisze...???
Szpilka dostała szału.
Ja ja mogłam to przegapić?
Tak bezczelnie się zagapić.
Wiersz to zacny, wiersz prawdziwy,
Krótki, zwięzły i treściwy.
Pięć. ?
O! ZielonoMi mnie odwiedziła, jak miło ?
Dzięki ✌
Szpilka ?
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania