Nadzieja
słońce w chłodny poranek
lękliwie wschodzi nad ziemią
bomby rakiety wybuchy
tworzą martwe pejzaże
pomiędzy nimi ludzkie serca
bija ostatnią nadzieją
czekam na wiatr co rozgoni
ciemne skłębione zasłony
wstanę wtedy na raz
ze słońcem twarzą w twarz
coraz trudniej oddychać
powietrzem skażonym przemocą
widząc jak z martwych ciał
dusze wzlatują wysoko
czekam na wiatr co rozgoni
ciemne skłębione zasłony
wstanę wtedy na raz ze
słońcem twarzą w twarz
niedługo przyjdzie czas
na wielkie zmartwychwstanie
z ruin podniosą się domy
a my zaciśniemy w dłoniach
zwycięstwo wolnego świata
czekam na wiatr co rozgoni
ciemne skłębione zasłony
wstanę wtedy na raz
ze słońcem twarzą w twarz
DO piosenki zespołu Maanam "Krakowski spleen"
Komentarze (24)
Bardzo na TAK! 5!
Dzięki.
Było zmienić też w jakikolwiek sposób refren, bo aż razi w obecnym kształcie.
Raczej tego nie zrobię, ale dzięki za komentarz.
Refren rzeczywiście do zmiany. Chyba. No nie można tak samo:) reszta cudniasta
Znaczy trawestacja by się przydała jeśli chodzi o refren
Na przykład: czekam gdy przyjdzie wiatr i spłoszy czarne dymiące widma aż słońce znów pomaluje mi twarz jasnymi refleksami cos w tym stylu. Nie twierdzę że moja wersja jest dobra bo pewnie zgubiłam rytm ale uderz w podobny deseń. Bo szkolne jest zżynanie słów piosenki innego wykonawcy:)
Refren został z piosenki, gdyż moim zdaniem bardzo pasuje, to jest przeróbka piosenki i refrenu nie będę zmieniał, to przede wszystkim Maanam, zmieniłem tylko zwrotki, melodia i refren to to siła Kory.
Z deka patetycznie Lotos?
No tak, ale wydaje mi się, że piosenki, czy pieśni, mogą takie być, to ma trochę chwytać, ale może masz rację, sam nie wiem...
No, jakoś ta melodia poniosła.
Lotos cała ta nadętość i wielkie słowa śmierdzą mi na kilometr zbukiem - oszołomem.
pansowa haha:)
Agnes07 no co??
pansowa Aha, no cóż, no to i mi się przytrafiło coś takiego popełnić, ale niech tam mi będzie. Tamten raczej kibicuje tym drugim.
Lotos styl Lotos, styl.
Szanujmy się i nie uprawiajmy hurra-patriotyczno-rzewliwych gniotów jak tamci.
pansowa No dobra.
Lotos Jak za Wołyń dostałeś u mnie piątka, tak tu stawiam minus jeden ?
pansowa No cóż, bywa i tak.
Lotos no to niech cię błogosławi...itd???
No... zbum oszołom. Rozbawiłeś mnie
?
pansowa ?
Zbuk*
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania