najchudsza dziewczyna na świecie
ta najchudsza dziewczyna na świecie
niedługo umrze
za miesiąc, dwa
może pół roku
zbyt młoda,
przezroczysta jak szkło,
niewinna.
już nigdy się nie uśmiechnie,
nie otworzy oczu
nie odsłucha ulubionej piosenki,
nie porozmawia z nikim, kto był jej bliski.
nie zobaczą jej w progu ani ci, którzy
próbowali jej pomóc
ani ci, którzy nie chcieli
białe kwiaty mokre od łez,
przykryją zimną płytę nagrobka
a ona,
sina
blada
i chłodna
zaśnie, na potłuczonej tęsknocie i żalu
najchudsza dziewczyna na świecie
Komentarze (7)
Kapitalne. Mam tylko 10sekund,wiec kapitalne, Drz
Temat dość chwytliwy, anoreksja zabija, niemniej jak dla mnie ten wiersz zabiła dosłowność. Kawa na ławę w poezji, to błąd, co innego w prozie...
Pozdrawiam
Mam problem. Poruszony temat bardzo prawdziwy i niestety nadal aktualny. Napisany dosłownie. Zwracający uwagę."osobistym" krzykiem o pomoc. Jak można pomóc takim osobom? Co jest ważne dla nich w walce z chorobą ? Rozmowa zapewne w innym czasie i przy innej okazji, ale zwraca uwagę na ważny temat :-) piąteczka za treść i odwagę w temacie! :-)
Do takiego krzyku potrzeba dużo siły, więc może nie jest jeszcze tak źle...?
Została tutaj oddana namiastka rzeczywistości kręgu osób zmagających się z anoreksją. Przekaz jest zrozumiały. 5
zaśnie, na potłuczonej tęsknocie i żalu
przezroczysta jak szkło,
Tzry nie dosłowności. Celne!
iałe kwiaty mokre od łez,
przykryją zimną płytę nagrobka
Resztę można śmiało zapisać:
ta najchudsza dziewczyna na świecie niedługo umrze; za miesiąc, dwa, może pół roku. Zbyt młoda, już nigdy się nie uśmiechnie,
nie otworzy oczu, nie odsłucha ulubionej piosenki, nie porozmawia z nikim, kto był jej bliski, nie zobaczą jej w progu ani ci, którzy,
próbowali jej pomóc ani ci, którzy nie chcieli.. i tak dalej.
Przegadane, wiesz? Dupa boli.
Ale trzy wersy biorę.
Mocne, wstrząsające, prawdziwe. 5
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania