Nie każdy owoc

łatwo płyną słowa

w eterze i nie tylko

jak latawce na wietrze

szukają gruntu

 

nasiona

bez podlewania

kiełkują w próżni

rodząc dziwne owoce

trzódka uległa

nadstawia ucha

poddaje się obróbce

jak ciasto naleśnikowe

nie trzeba nadzienia

i bez tego wielu

chętnych

 

darmowa wyżerka

tylko dla wyznawców

a tłumy

tłumy żyją złudzeniem

 

12.2024 andrew

Średnia ocena: 4.0  Głosów: 4

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (19)

  • Grisza dwa lata temu

    Bardzo uniwersalne. Mnóstwo znaczeń można podpiąć pod ten wiersz.

  • ireneo dwa lata temu

    latawce na wietrze uciekają od gruntu a owoce niepodlewane, czy podlewane w ogóle nie kiełkują. Nasionom zdarza się kiełkować, ale podlewanym.
    Gdybyś wcześniej łyknął ciut wiedzy o materii przestałbyś bełkotać.
    Jakoś posługiwanie się główką nadal szwankuje. W przeciwieństwie do rąk z wiadrem pomyj .. Tu bywasz sprawniejszy i od ciot i od zniewieściałego barachła.

  • andrew24 dwa lata temu

    Jesteśmy owocem na ziemi...
    nie zawsze, nie wszyscy,
    dobyrym dojrzałym...

    Pozdrawiam serdecznie
    wszystkich odwiedzających.
    Miłego dnia

  • ireneo dwa lata temu

    Paciorku, ty jesteś owocem zarobaczywionym demoralizacją, gnijącym, a ja czlowiekiem.
    Owoce nie są dobrą metaforą tak użytą, gdyż gniją, a nie kiełkują. Kiełkują, jak napisałem, nasiona.
    Nie jesteś ani dojrzałym, ani dobrym owocem. Wykiełkowałeś z marnego nasienia i w toksycznym, zakłamanym środowisku.

  • Senograsta dwa lata temu

    na początku było słowo

  • ireneo dwa lata temu

    Na początku czego, po jakiemu ono było i do kogo.

  • piliery dwa lata temu

    Może to nie jest Twoja najlepsza próba ale metafory są klarowne. Latawiec na szalonym wietrze faktycznie "szuka gruntu" a owoce niepodlewane, w poszukiwaniu wody "kiełkują, bezproduktywnie, w próżni". Następny będzie lepszy. :)

  • andrew24 dwa lata temu

    🌻

  • ireneo dwa lata temu

    "Owoc to część rośliny, która powstaje z zalążni słupka kwiatowego. W swoim wnętrzu zawiera nasiona, osłania je i ułatwia ich rozsiewanie. "

    Podlewanie owocu, paciorki, może zaskutkować jedynie jego gniciem i zmarnowaniem nasienia choć...I tu jest zabezpieczenie przed waszą ogrodniczą głupotą - kwas fitynowy. A jak on sobie radzi z tą głupotą, to już wiki.
    Na latawcową głupotę natura rady nie dała, ale na pewno nie po to latawcowy się trudził dniami aby ten rozpiep**** się o ziemię splątany sznurkami. No chyba, ze paciorek naPISałby o pijanym latawcu, z sosnowieckiej diecezji. Ten szuka stałego gruntu.

  • piliery dwa lata temu

    andrew24 faktycznie "owoce" niepodlewane to błąd, nadmierne uproszczenie. Bo chodziło zapewne o drzewka owocowe.

  • andrew24 dwa lata temu

    piliery
    Owce to, zwolennicy guru. Dojrzewają sami z siebie, a raczej pod wpływem słońca jakim jest wódz.
    Pozdrawiam

  • piliery dwa lata temu

    andrew24 Owce czy owoce. Cokolwiek by nie było - nie jest dobrze.

  • andrew24 dwa lata temu

    piliery
    Owce,

  • andrew24 dwa lata temu

    Owoce

  • andrew24 dwa lata temu

    Owoce jego ...

  • piliery dwa lata temu

    andrew24 ale owoców nie da się podlewać. :(

  • andrew24 dwa lata temu

    piliery
    Owce to ludzie,
    a podlewanie propaganda
    🌻

  • piliery dwa lata temu

    andrew24 Czy ja rozmawiam z dwiema osobami: owce czy owoce? jeśli owoce to owoców się nie podlewa :D :D

  • andrew24 dwa lata temu

    piliery
    poprawiłem
    Dziękuję

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania