Nie zasłaniać słońca

Była dziwna odkąd pamiętam. Łamała słowa i zdania, ciężko przychodziło zrozumieć, co w tej duszy gra.

Czasami było mi jej żal, tak zwyczajnie i po ludzku, ale częściej irytowała całkowitym brakiem rozsądku. Gdy się rozpalała, to do białości albo popadała w skrajną rozpacz, wtedy leżała w ciemności, bezwolna jak szmaciana lalka.

Jakie życie mogło doprowadzić do tak niskiej samooceny, braku pewności siebie, i dlaczego tylko krzyk potrafił uspokoić rozszalałe demony?

 

Przystanki i ludzie. Bilety w jedną stronę, a może odjazd nie z tego peronu, błąkanie między jawą a snem gdzieś na skraju świadomości?

 

Była dziwna, jak dziwną jest każda - nadzieja.

Średnia ocena: 3.2  Głosów: 15

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (47)

  • Anonim 21.10.2020

    Treść dobra, nawet bardzo, choć ostatnie zdanie tak do tego pasuje, jak zdrowy rozsądek do serca. Zdaniemmym.
    Niedociągnięcia:
    w 3 pierwszych zdaniach użyłaś 3 x była/było
    bezwolna jak szmaciana lalka - nie używaj oklepanych, tanich porównań, lepiej w ogóle je pominąć.
    po "białości" przecinek
    niepotrzebny przecinek po "siebie"

    Pozdro!

  • laura123 21.10.2020

    Przecinki są dobrze umiejscowione, zdaniem mym. Do była masz rację, jak się wyrobię, to niedługo poprawię albo później.
    Dzieki, Antoni za rzucenie fachowym okiem.
    Pozdrawiam również.

  • Lotos 21.10.2020

    Podoba się, szczególnie końcówka.

  • laura123 21.10.2020

    A to bardzo dziękuję.

  • Józef Kemilk 21.10.2020

    Ostatnie zdanie dodaje tego czegoś. 5

  • laura123 21.10.2020

    Dziękuję za przeczytanie i ślad. Też mi się wydaje, że bez ostatniego zdania, ten mój drabbelek nie miałby sensu.
    Pozdrawiam.

  • Dekaos Dondi 21.10.2020

    Hmm... no faktycznie. Ostatnie zdanie współgra.
    Ewentualnie↔niedosłowny synonim→''Była dziwna, jak dziwną jest każda"... matka głupich.
    Pozdrawiam:)

  • laura123 21.10.2020

    Dziękuję DD. Może wykorzystam.
    Pozdrawiam.

  • Kocwiaczek 21.10.2020

    Niestety. Dla mnie to prowokacja. Więc do treści się nie wypowiem. Nie umiem ocenić cię pod względem prozy. Czegoś po prostu brakuje, a podświadomość, która podsuwa bohaterkę nie pomaga. To nie przypadek. Tego mi nie wmówisz. Wyjaśnij mi jedno: po co atakujesz wiadomo kogo?

  • Jarema 21.10.2020

    H?

  • laura123 21.10.2020

    A po co dopatrywać się tutaj prowokacji?

  • Szpilka 21.10.2020

    laura123

    Bo Ty lubisz prowokować ?

  • Kocwiaczek 21.10.2020

    laura123 bo jest aż nazbyt widoczna.

  • laura123 21.10.2020

    Szpilka, jakby Ciebie w takim momencie zabrakło, to by było dziwne... ?

  • laura123 21.10.2020

    Kocwiaczek nie jest. To Wasza, Twoja wyobraźnia, nie moja i nie innych komentujacych.

  • Szpilka 21.10.2020

    laura123

    Czysty przypadek, zaraz idę na mecz - Atletico Madryt gra. O! ?

  • Jarema 21.10.2020

    laura123 ja też tak w pierwszej chwili pomyślałem, ale to zły trop. Przeczy tej tezie pointa.

  • laura123 21.10.2020

    Szpilka i przypadek... nie rozsmieszaj mnie.

  • laura123 21.10.2020

    Dokładnie, Jarema.

  • Szpilka 21.10.2020

    laura123

    Oj, Ty niewierny Tomaszu, wstydź się ?

  • laura123 21.10.2020

    Szpilka, gdybym Ciebie nie znała... ale dałaś się już poznać. ?

  • Kocwiaczek 21.10.2020

    laura123 gdybym nie znała sytuacji, mogłabyś mi mówić o domysłach. Wiem, co mam wiedzieć, jednak zamiast podjąć temat wprost, wolisz wrzucić tekst, który niestety dla mnie jest aż nazbyt dosłowny. Dlatego nie chcę nawiązywać do treści i przekazu. Wyraziłam się na ten temat wcześniej, ale znowu widzę, że toczenie pseudo-wojenek jest w modzie. Przykre to :( Przyszłam tu, by się uczyć, ale zamiast tego ostatnio ciągle prowo tu widzę. Chyba trzeba przymknać oko i robić swoje. Swoje też mieć w głowie.

  • Szpilka 21.10.2020

    laura123

    Tak Ci się wydaje, że mnie znasz ?

  • laura123 21.10.2020

    Kocwiaczek przykro mi, że nie potrafisz ocenić tekstu bez odniesienia do autora. To błąd. Pisać można o wszystkim i nawet trzeba.

  • laura123 21.10.2020

    Szpilka uwierz mi, dałaś się poznać. Co prawda wcześniej myślałam, żeś indywidualistka, co podobało mi się, ale niestety. Nic to.

  • Kocwiaczek 21.10.2020

    laura123 nie tyle nie potrafię, ile nie chcę, bo subiektywna opinia co do sytuacji mogłaby położyć się cieniem na interpretacji. Tego zaś wolę unikać.

  • Szpilka 21.10.2020

    laura123

    Hihihihih, Laura, Ty lepiej nie myśl, bo Ci zaszkodzi ?

    Robek zaraz wybiegnie na murawę, Robek to mój idol ✌

  • laura123 21.10.2020

    Kocwiaczek jezeli napiszę o wbijaniu szpilek, od razu odniesiesz do Szpilki? A jesli o koniach, to Akwadar musi za tym stac?

    Trzeba szerzej myśleć. Zdecydiwanie.

  • laura123 21.10.2020

    Szpilka nudzisz się?

  • Szpilka 21.10.2020

    laura123

    Skąd, czekam na Robka, ależ napięcie ?

  • laura123 21.10.2020

    Żeby tylko nie poraziło Cię... ?

  • Szpilka 21.10.2020

    Niedoczekanie Twoje, będę się świetnie bawić, a po meczu wiadomo co ?

  • laura123 21.10.2020

    Szpilka, to baw się. Zapomnij na chwilę o mnie szalej!

  • Szpilka 21.10.2020

    laura123

    Hahahahha, przecież Ciebie nigdy w mojej pamięci nie było, Laurko, nie pochlebiaj sobie ?

  • laura123 21.10.2020

    Szpilka no tak, pędzisz gdy tylko wyczujesz smrodek, a tu nie ma. Ot, porażka.?

  • Szpilka 22.10.2020

    laura123

    Mam rozumieć, że tam, gdzie Ty, tam smrodek? Oj, to rzeczywiście niezdrowe dla mnie, postaram się unikać, dziękuję za ostrzeżenie ?

  • laura123 22.10.2020

    Szpilka, nie wiedzialam ze mssz problem ze zrozumieniem prościzny... bywa i tak.

  • befana_di_campi 21.10.2020

    Poprawiłam ocenę :)

  • laura123 22.10.2020

    Dziękuję.

  • A. Hope.S 22.10.2020

    łał betti... Patrz jak Cię zainspirowałam. Widać, że ci się nudzi, bo to już nie pierwszy raz, kiedy napisałaś utwór o innych osobach. Pytanie jest , jak mocno musisz być zdepresowana, żeby pisać o kimś, a nie o sobie.

  • kigja 22.10.2020

    Hope,
    Próżna Twoja hope, bo to o mnie?

    Hahahhaha?

  • laura123 22.10.2020

    kigja dlaczego ten tekst ma być o kimś, bo nie rozumiem?

  • laura123 22.10.2020

    Hope, Ty mnie nie inspirujesz, bo czym?

    Pisać można i trzeba o wszystkim, o sobie przemycamy w kazdej publikacji. Bez znajomości, przeżycia pewnych rzeczy nie da się dobrze pisać.
    Takie moje zdanie, ale każdy może mieć inne.

    Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam.

  • Anonim 23.10.2020

    Ładne i podoba się nie jestem na bieżąco, nie iwem o kim, ale pisać jak najbardziej o kimś, byle nie wprost w wtedy to w normie.

  • laura123 23.10.2020

    Dziękuję, Janku za komentarz.
    Pozdrawiam.

  • Pan Buczybór 23.10.2020

    Trudno mi jakoś czytać twoje teksty w oderwaniu od ciebie. Praktycznie zawsze w narratorce widzę Betti - jaka ona by nie była :)
    Miniatura, ogólnie, całkiem spoko. Szczególnie końcówka, która dobrze wszystko zamyka i wycisza nieco ogólny ton opowiadania.
    Pozdro

  • laura123 23.10.2020

    Co kto zobacz, to jego... ja jedynie mogę podziękować za przeczytanie i pozostawiony ślad
    Zatem, dziękuję i pozdrawiam.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania