Niebo i kamienie
Niebo na uwięzi i
kamienie w kieszeniach
To wszystko co dziś mamy
Własny skrawek czegoś
co nieuchwytne
Gotowiśmy bronić procą
Walki z wiatrakami w imię
tego co nie nasze
By później stać się
ograbioną ofiarą
Tak naprawdę mamy serca
Lecz zamknięte
w ciemnych klatkach
Bez dopływu szczęścia i dnia
Trzymane pod kluczem
Komentarze (2)
Podzielam przesłanie. Podoba mi się obrazowanie. I nie tylko w tym wierszu, ale i wcześniejsze czytałem. I 5. I pozdrawiam :)
Ładne, bezpośrednie, przywołujące wspomnienia, z klimatem. Trafiło do mnie. Pozdrawiam :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania