niebo jest ciągle zbyt naiwne

za oknem skwar

 

powietrze unosi się

z oddechem

opada

z kroplami potu

 

na skórze błyszczą

niczym klejnoty

 

gdyby spadł deszcz

i pociął strugami niebo

przyszyłby chmury

 

jak stary patchworkowy gobelin

na podrapanej ścianie

zimnej od uczuć

poszarpanej paznokciem

 

gładkie niebo

niczym człowiek

 

zbyt obiecujące

aby mu uwierzyć

 

zbyt naiwne

aby obronić się przed burzą

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 3

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (10)

  • ireneo 2 godz. temu

    Ciekawa refleksja, jak reszta, ale...
    Najpierw dobrego wietrznego poranka:)
    Teraz sparafrazuję frazę, by uzasadnić uwagi stylistyczne.
    "powietrze unosi się do góry
    z oddechem
    potem opada
    wraz z nim krople potu"

    Do czego się dorwałem..., sam tego nie dostrzegłbym. Jest tym powietrze unoszące się [ do góry]. Gdyby to dobranocka-sucre czy Andzia
    realistka...
    Zamiast czterowiersza, dwuwiersz:
    -Powietrze unosi się z oddechem,
    opada z kroplami potu.

  • Bernadetta12345 2 godz. temu

    Hej Ireneo😉witaj🤭nie masz wrażenia ze jak bierzesz oddech powietrze się unosi do góry? Ja takie mam dlatego ten wers… potem jakby opada😉… no tak mi się skojarzyło w te upaly…miło że zawitałeś 🤭

  • ireneo godzinę temu

    Bernadetta12345
    pewnie że mam, rzecz w tym, że nie może unosić się do dołu. Ba, nawet na boki unosić się nie może.

    "Poprawnie (zamiast „unosić się do góry”): „unosić się”, „wznosić się”
    Krócej, bez maślanego masła, a unoszenie nadal będzie frajdą:).

  • Bernadetta12345 2 godz. temu

    Coś niecoś zmieniłam 🤭sens pozostał😉

  • ireneo godzinę temu

    He he, golono strzyżono:) Tak byloby na 4+ gdyby powietrze coś unosiło, i kropka.
    Bernadetto, gdybym powiedział - teraz cię uniosę:)
    Zapytałabyś - a gdzie, bo jak chcesz unieść mnie w dół, to nie ze mną taki numer...
    Przynajmniej pogadałem sobie:)

  • Bettina godzinę temu

    ireneo
    Ty debilu.

  • Bernadetta12345 godzinę temu

    ireneo no widzę że sobie pogadałeś🤭🙈do góry unoszą skrzydła, mnie też czasem jak jestem w niebiańskim nastroju🙈🤣

  • Bernadetta12345 godzinę temu

    ireneo dobra już wiem o co chodzi🤭na dwuwers się nie zgadzam jednak😂i tupnę nogą😉

  • Bettina godzinę temu

    Ty tumanie

  • Bettina godzinę temu

    Myślẹ, wiẹc jestem.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania