niebo jest ciągle zbyt naiwne
za oknem skwar
powietrze unosi się
z oddechem
opada
z kroplami potu
na skórze błyszczą
niczym klejnoty
gdyby spadł deszcz
i pociął strugami niebo
przyszyłby chmury
jak stary patchworkowy gobelin
na podrapanej ścianie
zimnej od uczuć
poszarpanej paznokciem
gładkie niebo
niczym człowiek
zbyt obiecujące
aby mu uwierzyć
zbyt naiwne
aby obronić się przed burzą
Komentarze (10)
Ciekawa refleksja, jak reszta, ale...
Najpierw dobrego wietrznego poranka:)
Teraz sparafrazuję frazę, by uzasadnić uwagi stylistyczne.
"powietrze unosi się do góry
z oddechem
potem opada
wraz z nim krople potu"
Do czego się dorwałem..., sam tego nie dostrzegłbym. Jest tym powietrze unoszące się [ do góry]. Gdyby to dobranocka-sucre czy Andzia
realistka...
Zamiast czterowiersza, dwuwiersz:
-Powietrze unosi się z oddechem,
opada z kroplami potu.
Hej Ireneo😉witaj🤭nie masz wrażenia ze jak bierzesz oddech powietrze się unosi do góry? Ja takie mam dlatego ten wers… potem jakby opada😉… no tak mi się skojarzyło w te upaly…miło że zawitałeś 🤭
Bernadetta12345
pewnie że mam, rzecz w tym, że nie może unosić się do dołu. Ba, nawet na boki unosić się nie może.
"Poprawnie (zamiast „unosić się do góry”): „unosić się”, „wznosić się”
Krócej, bez maślanego masła, a unoszenie nadal będzie frajdą:).
Coś niecoś zmieniłam 🤭sens pozostał😉
He he, golono strzyżono:) Tak byloby na 4+ gdyby powietrze coś unosiło, i kropka.
Bernadetto, gdybym powiedział - teraz cię uniosę:)
Zapytałabyś - a gdzie, bo jak chcesz unieść mnie w dół, to nie ze mną taki numer...
Przynajmniej pogadałem sobie:)
ireneo
Ty debilu.
ireneo no widzę że sobie pogadałeś🤭🙈do góry unoszą skrzydła, mnie też czasem jak jestem w niebiańskim nastroju🙈🤣
ireneo dobra już wiem o co chodzi🤭na dwuwers się nie zgadzam jednak😂i tupnę nogą😉
Ty tumanie
Myślẹ, wiẹc jestem.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania