Niewłaściwa rola
To dobry jest dzień by zbudzić się ze snu
Otrząsnąć ze złudnej pozy bezpieczeństwa
Wyjść na ulice zatłoczone zamieszaniem
Plugawymi twarzami chowanymi pod maskami
Maskarada chciwości charytatywnością krzywd
Każdy może Ci zadać kilka scenicznych strzałów
Nawet nie zauważysz kiedy spłonie własne serce
Ze wstydu bo w romansie roli nie dostało
Odejdź od ekranu w którym widzisz to co chcesz
Za oknem masz lepszy dokumentalny film grozy
Zapijaczone mordy żebrzące o grosika
Za który kupią bilet na seans zapomnienia
Myśleliśmy że życie to projekcja z happy endem
A okazało się produkcją z najniższysz sfer
I gramy tutaj za kilka marnych pochwał
I wyrywamy kwestie kopiowane setny raz
Nieudolnie próbujemy najprostszych dróg kariery
Prześcigamy kto fałszywszą będzie mieć twarz
Zgubisz się niedługo a przecież masz jeszcze szansę
By zająć wolne miejsce reżysera
Komentarze (4)
Ciekawe wykorzystanie motywu theatrum mundi, takie nietypowe. Bardzo mi się podobają użyte przez Ciebie aluzje. Zachwyciła mnie zwłaszcza ta o pijakach, tak pięknie ubrałaś to w słowa. No i samo przesłanie wiersza. Wiesz, że ja podobnie jak Ty lubuję się w zwracaniu uwagi na zepsucie naszych czasów. Tutaj pokazujesz, że możemy to zmienić - może nie aktorów, ale sami możemy pokierować swoim życiem. Świetny tekst :)
Dziękuję bardzo za komentarz ! Wieeem, dlatego cieszę się, że zawsze mogę liczyć na zrozumienie z Twojej strony moich wierszy! Fakt, taki optymistyczny akcent chciałam wtrącić ( tak bardzo rzadko u mnie występujący :D )
Witaj, to znowu ja. Wiersz jest przepiękny, to coś czego potrzebowałam.
" Wyjdź " - Nie wiem czy tu nie powinno być "Wyjść" ;
Twoje porównania, opisywanie rzeczy, ludzi jest takie piękne. :) Strasznie mi się podoba twój styl. Gratuluję świetnego wykonania i ode mnie zasłużona piąteczka.
W tak miły sposób, to ja Cię mogę witać co wieczór !
Faktycznie.. nawet tego nie zauważyłam ;o
Dziękuję za tyle miłych słów!
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania