niewydolność

bolę. stłuczeniem jestem

w boga kolanie, przy oku limem, wybroczyną pod skórą rozlaną...

 

ktoś w końcu mnie zauważy,

więc mnie chowa.

mnie w żebrach połamanych,

więc głębiej.

mnie w zrostach nerwowych,

więc bardziej.

mnie

 

jakby nie było.

i mówi, że to nic takiego.

 

te plecy zdarte o miłość

zbyt bardzo, te noce potłuczone, wyszlajane ze szemranymi modlitwami i to jak oddaje się,

byle łobuzowi, byle kochał najbardziej,

byle gdzie -

 

to tylko świat

i trochę niezdarności.

Średnia ocena: 3.3  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (21)

  • RGorecki 2 miesiące temu

    To ciężki tekst o przemocy. czuć może być odebrany jako przemoc fizyczna i nie udana miłość. Modlitwa nie pomaga w tym. Podoba się !

  • Roma 2 miesiące temu

    To nie miał być wiersz o przemocy. No ale tak już bywa w pisaniu, że czytanie nie zawsze zgodne jest z zamysłem autora. Może to i lepiej.

    Dzięki za wejście w tekst :)

  • RGorecki 2 miesiące temu

    a dasz znać w skrócie o co w nim chodziło :)

  • Roma 2 miesiące temu

    Ledwo, bo nie umiem i nie lubię xD bardziej tutaj chodzi o ból, który się maskuje... albo dlatego, że nie chcemy być uznanym za słabego, lub albo i dlatego, by z jakiegoś powodu chronić tego kto nas krzywdzi. Pokrótce to jakoś takoś.

  • JagVetInte 2 miesiące temu

    Ból we własnej osobie. Opisany szczegółowo. Miałem taki przebłysk w pewnym momencie że to on jest peelem tutaj.

    Tragedia umniejszona do niezdarności... Tak częste w tych czasach. Gdy ludzie mówią o depresji. Ale nie swojej, a cudzej. Że to nic, że da radę. Że będzie lepiej.

    Łobuz kocha najbardziej... Ból jest tym łobuzem.

    Ciężki wiersz.

  • Roma 2 miesiące temu

    Bo jest, więc te przebłyski to trafne.

    Dobrze wiedzieć, że ktoś chce i potrafi wejść w tekst na tyle, by zobaczyć więcej niż tylko to co chce. Dziękuję.

  • JagVetInte 2 miesiące temu

    Roma a ile to czasie kosztuje...

    I dobrze. Trzeba. Bo podawać na tacy... Nie.

    Wymagasz. I to bardzo mi się podoba.

  • Roma 2 miesiące temu

    JagVetInte to dobrze o Tobie świadczy :) raz jeszcze dziękuję :)

  • Garść 2 miesiące temu

    Ujmuje mnie dystans podmiotu do "bolenia", pobłażliwy cień uśmiechu nad własną niewydolnością.

  • Roma 2 miesiące temu

    Bardzo mnie cieszy to, że to takie moje moje pisanie potrafi kogoś ująć. To bycie w wierszach trochę inaczej.
    Dziękuję pięknie :)

  • realista 2 miesiące temu

    Roma Zdaje mi się ,że tu opisałaś w sposób zawoalowany zjawisko Algofilia, ale na podłożu jak się nie ma czego się chce, to po cichu zgadza się z tym co jest , nawet z tym bolesnym.
    Jednak nie chcę wnikać w głąb tematu, bo może inne były twoje intencje.Pozdrawiam.

  • Roma 2 miesiące temu

    realista moje intencje były inne, ale hmmm... może i coś w tym jest.
    Dzięki za ciekawe spojrzenie.
    Również pozdrawiam.

  • Bettina 2 miesiące temu

    realista
    O. A gdyby tak kogos kopnac w tylek? To tez dziala?
    Bo jestem ciekawa

  • realista 2 miesiące temu

    Bettina . Nie jestem masochistą, więc nie wiem jak to działa.

  • Bettina 2 miesiące temu

    Romciu,
    Co za oczy.

  • Bettina 2 miesiące temu

    Co za styl myslenia podparty klasą.

  • Roma 2 miesiące temu

    To może teraz coś o mnie, skoro o Tobie już tak wiele?

  • Bettina 2 miesiące temu

    Romanie.

  • Roma 2 miesiące temu

    Bettina xD choćby i.
    Baj, baj, baw się dobrze :)

  • Bettina 2 miesiące temu

    Roma
    A co urwalo ci nogẹ?

  • Bettina 2 miesiące temu

    😉

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania