O meblu i alfonsie
Był mebel, jako „okrągły stół” znany.
Jest alfons, teraz poczuł się „nad pany”.
Stołu już brak, historią swą przeszkadzał…
Zmienić ją chce, choć wtedy „brzdącem chadzał”.
Chce miejsca dla pań? One (sprawa czysta)
są tylko „damami do towarzystwa”.
Znają się więc dobrze na konwersacji…
chociaż milczącej, ale pełnej gracji.
Postawi tam ring? Gdyż, czy uwierzycie,
lubił umawiać się na mordobicie.
W nowej roli stare nawyki skrycie…
ustawki to jego sposób na życie.
...Człek zaś, kto sapiens, po czole się drapie:
„Krajem się bawi? Na głowie postawi”?
Komentarze (92)
W punkt, ładnie napisane, no i muszę się zgodzić 👍
Jimmy - gdy piszę się prawdę, łatwo "samo się pisze". Nie trzeba wymyślać.
No cóż, okrągły stół... każdy chyba wie, że był symbolem bezkrwawego ''przejęcia władzy'', tak doskonałego, że do dzisiaj mocno trzyma się tamtych ustaleń... a ja niezmiennie się dziwię, że tylu do nas zjechało ''wyzwolicieli'' i tak dużo pozostało... aż dziwne, że po takim ''upadku'' nikt nie wrócił ''do siebie''
Fakt, ten stół powinien być w muzeum, tam jego miejsce... trzeba w końcu oczyścić atmosferę uległości i tak naprawdę symbol hańby...
Stół chyba był dla Zdzisław B. tylko punktem zaczepienia 😉
Jimmy, no raczej... komuna przed świętami dosyć agresywna, jakby cały rok aktywności było za mało...
Grafomanka - oni wszyscy są agresywni. Jak dla mnie to mają się dogadać i działać efektywnie.
polityka przyniesie tobie zgubę!
Jimmy, to mój ostatni wpis pod jakąkolwiek twoją publikacją.
Dogadali to się przy kańciastym meblu, Przejśli banki, firmy, gdzie prezesują.
Np. Frasyniuk gołodpiec nagle stał się potentatem transportowym. A powinni zapierdalać z mopem dorabiać do najniższych emerytur.
Koerzystając z osłony medialnej Polsatu i TVN- u korzystają z głosów swojego żelaznego elektoratu i takich jak ty, przebajerowanych.
Grain, biedaczku o wschodniej mentalności - widzę, że prawda zawarta w wierszu cholernie ciebie w oczy gryzie. I dobrze - ma gryźć! Prawda boli, ale czasem niektórym oczy otwiera.
Co do ciebie - nie mam dobrych wieści - tobie chyba już nie otworzy, dalej będziesz żył w ciemności i kłamstwie. To twoja strata życiowa, ale mnie nie martwi; nie zasługujesz na współczucie.
Bez kontynuacji...
Zdzisław B. zakłamany komuchu, przypisujący mi swoje preferencje. kto kurwa jeżdził do Kacapów pociagami przyjaźni, ,,opiewał" tamte relacje
pornografomanie ,,rewolucji dziejowej"
Grain ...a jednak ostatni raz odpowiem - jesteś wielokrotnym kłamcą, Grainie i mamy dowód na twoje kolejne kłamstwo - może ty jeździłeś "pociągiem przyjaźni"; ja nie. Natomiast byłem miesiąc na Syberii - tam pracowaliśmy fizycznie na wsi, w ramach pracy wakacyjnej. Rzetelnie ją opisałem, udostępniając tu fragmenty (jak widać, czytałeś po łebkach), gdyż nie wstydzę się ciężkiej pracy. Widocznie ciebie taka praca mierzi; mnie nie.
Teraz już definitywnie bez kontynuacji (chyba że dalej bezwstydnie będziesz kłamał i będzie mi się chciało pokazywać ciebie jako notorycznego kłamczucha. Chociaż i tak już wszyscy na portalu o twoich kłamstwach wiedzą).
PS. Twoje wulgaryzmy i inwektywy, w stosunku do mnie, obchodzą mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg. Natomiast świadczą o tobie. Pisz, pisz, przynajmniej czytelnikom się ukazujesz we "właściwym świetle".
Zdzisław B. idi na chuj
Grain Czy to czasem nie ten sam pan co z Kasy Solidarności dzień przed 13-go wyprowadził 100(sto) milionów złotych bez rozliczenia do dziś. A może tylko podzielił się z kim trzeba?
Zdzisław B. pornografomanie używający w swoich gniotach o dupie Maryni ,,wysublimowanego" słownictwa, będącego z tymi co ludzi mieli za bydło przeznaczone do posłuszeństwa, nie pierdol o inwektywach, kłamstwach. w ryj ci nie dam, nie splunę - masz farta
Zdzisław B.
Przypominaj!!!
telefon w PRL-u był produktem reglamentowanym, luksusowym i trudno dostępnym, wymagającym przydziału, zapisania się na wieloletnią kolejkę, a posiadanie go było przywilejem, a nie normą. Trzeba było pisać podanie, po co ci potrzebny on jest.
Wiemy, że grain miał paszport w !983 r.
Tel. instalowała komuna swoim kapusiom, żeby nie chodzili do esbecji, bo
ktoś mógłby ich zobaczyć. Relacjonowali wszystko swoim pracodawcą przez Tel.
Znam taką historię z 1980 r. z czasów strajków.
Ci co tak teraz głośno krzyczą - precz z komuną
bo dużo stracili.
NO!
Starszy Woźny
Oo... no proszę, Grain dostał paszport w 1983? Kiedy dopiero w lipcu zakończył się stan wojenny? No proszę, czego się dowiadujemy...
Mam domniemywać, że telefon też dostał?
No proszę... Ja też dostałem, ale dopiero w drugiej połowie lat 80., po kilkukrotnym pisaniu próśb, popartych przez orzeczenia lekarskie (jako "Niezbędnie konieczny ze względu na stan zdrowia osoby zamieszkującej") i tylko dlatego, że akurat obok domu prowadzono nową linię telefoniczną...
No proszę... ważna szycha musiała być wtedy z Graina...
Co do dzisiejszych krzyków "Precz z komuną!" - to całkowita zgoda. Wystarczy spojrzeć na skład dzisiejszych szych, wsadzonych w Polsce na intratne stołki za władzy PiS-u...
Zdzisław B. ,
Dzisiaj grainek gardłuje coś o TVN-nie. Ale chcieli pisiory przejąć te ohydną TV.
żeby wstawić ogórkową i rachoniową.
grain, to się obłowił za komuchów, wystarczy śledzić jego kom.
NO!
Starszy Woźny
Poprzyglądać się więc będę musiał temu Grainowi. Możliwe, że to jeden z takich, co teraz krzyczą "Precz z komuną!" - znaczy przeciwko sobie wrzeszczy? Neofici "za stołki i pieniądze" są zawsze najgorsi i najbardziej "zaangażowani". Muszą przecież się wykazać przed nowym panem...
Grain - ja głosując zawsze wybierałem mniejsze zło bo 90% polityków każdej partii to nieudacznicy. To samo mamy na całym świecie. Polska potrzebuję fachowców. Porównuję Polskę i każde państwo z firmą. W każdej firmie wszyscy pracownicy dążą do wspólnego celu np. firma chce wybudować biurowiec. Wszyscy w tej firmie dążą aby ten cel osiągnąć jak najszybciej, najbardziej wydajnie itp. itd. Ten cel jest najważniejszy. W Polsce i innych państwach ten cel nie jest najważniejszy tylko droga do niego. Cały proces dojścia do celu nie jest projektowany tak aby ten cel osiągnąć ale po to aby do niego niby dążyć ale tak naprawdę aby nakraść jak najwięcej. A jak się uda osiągnąć cel to trudno… To oczywiście moja subiektywna opinia.
PKiN wypierdolić w kosmos, ostracyzm komunie i zwolennikom
Grain,
nawet stoi, jakby gotowy do startu;
swoją drogą mógłby przy okazji zabrać na zawsze grupę największych szkodników;
byłby to pierwszy obiekt w kosmosie wpisany do rejestru zabytków!
Grisza z obsługą.
Grisza Bądź litościwszy dla Graina - przecież napisał o "wypierd... w kosmos" (wykropkowałem, gdyż nie piszę na tak dennym poziomie kibolstwa, jak Grain) - kogo? - PKiN. To aktualny skrót od: "Prezydel Karol in spe Namiestnik".
W punkt. Mógł sobie zaprosić do wynoszenia stołu Piotrowicza. Byłoby jeszcze bardziej symbolicznie.
Makolągwo, Piotrowicz śmieszy, a Czarzasty i plejada europsłów z Millerem - już nie,
Jesteś tylko zakłamana, czy rozpaczliwie głupia.
Grain
Aaa, czyli jak nie bełkoczesz, to obrażasz.
Spójny wizerunek.
Tjeri, mówię co widać spójnie.
Okreslasz się wpisem, co można przeczytać, ździwiona, że ktoś kojarzy.
Grain
I jeszcze jedno, jeśli Ciebie śmieszy to, że Piotrowicz, komunistyczny czynny prokurator, jest sędzią trybunału konstytucyjnego, to ja Ci gratuluję. Ale nie jestem zdziwiona, to wciąż spójny wizerunek
Grain mnie też zastanawia, czy to głupota, czy cynizm? Piotrowicz to taka miniatura Szawła, który przeszedł na dobrą stronę mocy, a Czarzasty i reszta tej bolszewickiej zgrai to zwykłe komunistyczne świnie przygarnięte przez szkopskiego rudego kundla. Czyżby tym swoim ptasim móżdżkiem tego nie ogarniała? Dziwne to, ale może nie potrafię zrozumieć ograniczeń w mózgu u niektórych osobników.
Dobranocka
O proszę, jest i nasz modelowy Polak katolik! Życzliwy i pełny miłości do bliźniego. Jak Pan Bóg przykazał! ♡
Tjeri dlaczego mnie to nie dziwi, że miłość bliźniego mylisz z naiwnością. Przychodzisz z łomem, a żadasz uścisku ręki.
Dobranocka
Twoje postrzeganie rzeczywistości mocno kuleje, żyjesz w swojej bańce i bądź w niej szczęśliwy. Źle Ci nie życzę, choć wolałabym, żebyś mieszkał jeszcze bardziej na wschodzie. No ale jest jak jest.
Tjeri
Te nicki: Grain, Dobranocka&inni wielonickowcy - oni przecież żyją na wschodzie. Mentalnie. Nie mogą się doczekać powrotu wschodnich zwyczajów w Polsce...
Tjeri ty naprawdę nie ogarniasz swoim kurzym móżdżkiem różnicy między Piotrowiczem, a wciaż wychwalającym komunizm Czarzastym. O jakich bańkach ty pleciesz?
Zdzisław B.
To prawda, niestety. Onucyzm ma się dobrze, ale myślę, że to nie są źli ludzie, świadome na rzecz ruskich nie działają, raczej pożyteczni...
I nie wiem też, która opcja gorsza. Wracam do pracy, miłego!
Tjeri Mniej ważne, czy oni są świadomie źli, czy tylko nieświadomi, niepotrafiący pojąć świata politycznego - efekt jest ten sam - działają na rzecz osłabienia Polski i wzmocnienia "ruskiej onucy". O taklch jak oni niejaki W. Uljanow kiedyś powiedział: "Pożyteczni idioci".
PS. Spokojnej, sobotniej pracy, Tjeri (o ile jest to możliwe) ;)
To bezczelne, chamskie i zdradzieckie wschodowi przypisywać jakieś konotacje z Sowietami, bo nikt tyle od nich nie wycierpiał, ile my. Zapraszam na Zamek Królewski w Lublinie, są jeszcze, zachowały się dokumenty, zapisy ich zbrodni - w okresie wojennym i powojennym.
Zachód w porównaniu do wschodu miał cieplutko i milutko, to my byliśmy narażeni na ich bezpośredni, morderczy system. Ale kto by tam szukał dokumentów na ten temat, prawda?
Lepiej opluć, jak komuna, a później przypisać swoje zamiłowanie do ruskich onuc.
Nie wiem, czy ludzie aż tak nie znają historii, czy są aż tak bezczelni i zakłamani... ale to nieważne, ważne, że próbują wsadzić nas w swoje poglądy, ale to nie my wcielamy się w role obrońców okrągłego stołu, który był hańbą dla Polski, był zdradą...
Grafomanka
Nawet nie chce mi się tłumaczyć, naprawdę.
Można mieszkać we wsi pod niemiecką granicą, a i tak być mentalnym sowietą. Wschód to stan umysłu — przede wszystkim. I tak, wolałabym żeby wszyscy pożyteczni ruscy idioci mieszkali u ruskich.
Swoje agresywne gadki zachowaj dla siebie. Nie mam ani ochoty ani czasu bawić się w takie konserwacje. Na tym skończmy tę wymianę.
Tjeri, ty nie dyskutujesz, ty powtarzasz jakieś sowiecką, agresywną propagandę... no to jedź do sowietów, skoro ich popierasz, choćby obroną pierdół Zdzicha... obroną okrągłego stołu hańby...
Teraz możemy skończyć...
Grafomanka ;
A ile miałaś lat w 1980 r.?
Kiedy trzeba było pokazać swój charakter.
NO!
Starszy Woźny, jaki charakter? Zdradziecki, sowiecki? Bo tylko taki trzeba mieć, żeby popierać wysrywy Zdzicha...
Grafomanka ,
charakter Polski! 1980 r. był bunt Polaków przeciw komunie. Powstała Solidarność.
Wiesz coś o tym?
NO!
Starszy Woźny, wiem, wiem też, kto zdradził Solidarność, układając się z komuchami przy okrągłym stole...
Grafomanka ,
Bliźniacy!!!!!!!!!
Starszy Woźny, masz jeszcze dwie szanse...
Starszy Woźny, jełop przecwelony przez TVN
Grain, oni przez ten tvn, to żyją w innym świecie... pewnie nawet nie wiedzą, że śp. Walter tworzył tę telewizję z błogosławieństwem komuny... I NA POTRZEBY KOMUNY
Piotrowicz to nie jest komunistyczne łajno jak Czarzasty, wspomniany i ten pornpgrafoman.
Przeszedła na drugą stronę - znaczy można i to was boli.
Za gratulacje dziękuję w imieniu Piotrowicza.
Nie podoba mi się nazywanie Nawrockiego alfonsem. Bardzo mi się nie podoba.
A stół, to symbol zwycięstwa komuchów, więc nie dziwi mnie, że Nawrocki oddał szmelc do muzeum.
To komunikat, że nastała nowa era.
Aisak - może ci się nie podobać, ale to prawda. Że w oczy koli? I bardzo dobrze! A okrągły stół pozwolił zapobiec w Polsce wielu tragediom i ofiarom, jako jeden z bardzo niewielu chwili w naszej historii. Nie rozumiesz tego? Twoja strata, widocznie wolałabyś, żeby skończyło się jak w Rumunii, czy w Chinach w tym czasie na Placu Tian An Men...
Lepiej wpierw zgłębiaj znajomość historii, a później dopiero pisz; nie odwrotnie. Nie znasz się - nie pisz. Ja tak robię, więc np. nie piszę o kulinariach. Natomiast na historii i polityce znam się i to bardzo dobrze, więc piszę.
Bez kontynuacji; odpowiedziałem.
Zdzisław B.
Okrągły stół to ustawka. Nie wmawiaj innym, że to nieprawda.
Nawrocki ma prawo pozbyć się mebla, o historii którego wie więcej, niż Ty.
Bez kontynuacji, bo nie mam czasu.
Zdzisław B. no może szkoda, bo komuchy powinny skończyć jak Hitlerowcy, w Norymberdze, sądy, wyroki i tak dalej, albo jak targowiczanie. Dzięki niemu możesz tutaj smrodzić, więc tak cię boli. Będziesz mógł się do niego modlić w Muzeum Niepodległości Polski w Cytadeli Warszawskiej.
Zdzisław B. Człowiek mieniący się kulturalny, tym różni się od czerwonej świni
Że człowieka kulturalnego to zaprasza się do stołu na biesiadę, aby coś powiedział
A knur dostaje po ryju, aby nie właził do koryta nogami z gnoju, bo krata to jego przedział.
realista pojechałeś po zakłamanym czerwonym knurze, aż miło.
Dobranocka Katolik to nie jest przysłowiowy Kazio do bicia
A nienawistny ateusz jako kat do jego zabicia
Katolicy bądźcie wreszcie sobą nie poddajcie się
Bo uległością przed butem szatana nie podniesiecie się.
Zdzisław B. A okrągły stół pozwolił zapobiec w Polsce wielu tragediom i ofiarom
to są komuchu twoje słowa. komuna ledwo zipała, sypał się ZSRR,
mieliście wszystko do stracenia, kończąc na emeryturach, ale ten kant i gruba kreska dały wam tlen swołocz komusza
Dlatego piszę, że pięknie okładasz werbalnym batem tego zjełczałego komucha realisto.
Bardzo dobrze Nawrocki zrobił usuwając ten mebel z pałacu. Przy tym stole komuchy pozornie pozbyli się władzy, a faktycznie przejęli majątek i wpływy - sprytna ustawka . Po niej Sachs od Sorosa wrzucił plan prywatyzacji, żywcem zaczerpnięty z czasów kolonizowania, aby zabezpieczyć przyjaciół króliczka. Innym słowy przy tym stole wydymali naród koncertowo. I nadal dymają w cieniu tego stołu. A ja mam wciąż nadzieję, że to kolos na glinianych nogach i w końcu siądzie.
Przyjdzie sprawiedliwy braun z bosakiem i będziesz wolna i szczęśliwa.
świecidełka choinkowe, iluminacje uliczne.
NO!
Starszy Woźny , Braun to nie moja bajka. U Bosaka zaś podziwiam jego logikę,, rzeczowość, umiejętność analizy i zawsze rzetelne merytoryczne przygotowanie. Jest kontrastem dla lewicowego odklejenia .
To gość z klasą.
Starszy Woźny wolisz hanukije?
TseCylia ,
Może i on ci się podoba, ale jego żona należy do Ordo Iuris
a wiesz , kto głową kręci/ żona.
Może tobie odpowiada, mnie nie.
Takie myślenie już było i przegrało.
NO!
Starszy Woźny, podchujaszczy, fragles, niemota obdarta z rozumu przez TVN et cetera, cetera
Grain ,
_ Smakowały kiełbaski w Budapeszcie w 1983 r.?
Prawda! Nawet po tylu latach chwalisz się na portalach literackich tym smakiem
KOMUSZYM.
NO!
Starszy Woźny , argument na silę wytrzasniety, co świadczy o braku argumentów rzeczowych. Popierasz postkomunę i tyle w temacie. A Twoje opowieści o twojej działalności opozycyjnej w tym świetle, to bajki dla dzieci.
TseCylia ,
Nie wiem, co hanukije.
myślę, że coś z Żydach.
Każdy katolik, to ŻYD.
Za chwilę dziecię narodzone, to ŻYD ,
Emigrant, A wizę jaką miał. Mieszko, Mieszko nasz koleżko
Wie
NO!
Starszy Woźny wlazłeś na sliska ścieżkę - tępisz religie, a gdy hanukija, od razu spuszczasz z tonu. A półksiężyce- dobre czy bee?
TseCylia ,
Oczywiście, tutaj możemy być czymkolwiek, Po to jest internet. Ty masz swój świat i ja
też. Nie do udowodnienia. Ale po wielu wpisach można coś stwierdzić, o kimś.
Jedno jest pewne, od komuchów dostałem cięgi. Ty chwalisz Konfederatów. To dobre
dla 40- latków. Którzy nie przeżyli tamtych czasów.
NO!
TseCylia ,
Półksiężyce dobre dla ciebie. Siedziałabyś cichutko.
NO!
Starszy Woźny o widzę że tobie się podobają. Pogratulować xD
Starszy Woźny , cichutko, to możesz sobie pierdnąć pod kołdrą xD
TseCylia ,
Ja jestem za pruralizmem!. Walczyłem o to.
NO!
Starszy Woźny , a czy do pluralizmu zaliczasz też chrześcijan, w tym katolików? I krzyż jako ich symbol?
TseCylia ,
tak wykonywano wówczas karę śmierci. jedną z wielu metod. Krzyżowanie.
Np. kamienowanie. Tylko symbol.
Wrzucanie do studni itd.
takie kary wymyślali kalole
Starszy Woźny półksiężyc nie ma takich osiągnięć? A co z kwestią Palestyny? Tam ok wszystko? Spoko i luzik?
TseCylia ,
Widzisz, kłócimy się w kwestii religii, polityki.
Po co. Wiem jakie masz poglądy pol.
Ty znasz moje.
A portal zamienia się w Chuj wie co.
Teraz odczytałem twój kom.
kwestia Palestyny nie na mój umysł.
Odkąd żyję, to tzw. Zachodni Brzeg
zawsze mi towarzyszył.
NO!
Starszy Woźny, kryptoiteligiencie po ramówce z TVN-u.
Tusk i TVN robią z ciebie debila, obyś nie przeoczył, momentu obciachu i wstydu,
Nie wiem na kogo to zwalisz.
Grain Mały pedałku, opowiedz o swojej walce z komuną, zapewne działeś w podziemnym ZSMP?
Lotos,cioto do szaletu po loda..
Grain Zapewne należałeś do zakładowego PZPR i szlifowałeś blachy kątówką na akord, kiedy komuna się skończyła zabrakło ci rywalizacji i nagród za donoszenie na innych.
Lotos, cioto w kiblu czekają na udój
Grain Jaki miałeś pseudonim, Kryże?
Najpierw było zatwardzenie
potem przyszło przesilenie
grzmot
z soboty na niedzielę.
NO!
Tsse- odblokujesz mnie!
NO!
Nie
Woźny jest zabawny, zadaje pytanie i sam na nie odpowiada. NO🤣
Wie o mnie więcej i lepiej niż ja xD
PRECZ Z KOMUNĄ❗️
Słowa jak noże w szkole poetów…wstyd mi 😢 Kłócicie się, który polityk więcej nakłamał i więcej nakradł 🤷 Duża konkurencja w każdej parti jest😉
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania