o mojej dziewczynie

moja dziewczyna mówi że to Bóg decyduje kto z kim i kiedy..

 

jeździ do pracy fiatem uno

i nie wiedziała o tym że od pół roku słucha kasety

debiutanckiego albumu Danziga, bo jej jakość

była tak słaba że nie dało się wyłapać nawet jednego wersu

 

puszcza z gramofonu black sabbath'ów kiedy układamy puzzle

z jej siostrą - marysią i mężem jej siostry - piotrem

 

marysia pyta czy wiem jak się nazywa okrąg z piór wokół oczu sów,

a kiedy mówię że nie wiem i pytam jak to odpowiada mi że szlara,

ja mówię że to piękne słowo i na pewno użyję go w wierszu,

ona mówi użyj. 

 

2016 IX 11, rano

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 3

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (28)

  • Pan Buczybór 24.06.2019

    awangardowe, choć wierszem raczej bym tego nie nazwał

  • betti 24.06.2019

    Coraz lepsze wiersze pojawiają się na Opowi... a jakie pomysły i wyobraźnia, aż mi się w głowie nie mieści.

  • Wrotycz 24.06.2019

    Bardzo sympatyczny wiersz:) Rejestrowanie rzeczywistości bez nadbagażu transformacji w poetyckość. Poezją jest to, co wokół.
    Zapisać, jak szlarę:)
    Dobrze, że współczesna liryka ma się dobrze. Przyciągnąć, zainteresować czytelnika zwyczajnością, która wcale banałem nie jest, trudniej.
    Inny to wiersz niż ostatnie rondo, ale równie udany.
    5!

  • puszczyk 25.06.2019

    Tyle, że wersyfikacja nie czyni wiersza.
    Niemniej tekst jest intrygujący, skrojony na miarę psychodelicznych czasów hippisowskich.
    Tylko skroić go w prozę, bo Morrison już dawno death.

  • Wrotycz 25.06.2019

    Tylko wersyfikacja. Od półwiecza co najmniej. Warto się rozejrzeć poza portalowe, schematyczne kanony.
    A co czyni wiersz? Masz definicję? Zbiór reguł?

  • puszczyk 25.06.2019

    Wrotycz Mam wyczucie, czego Ty nie masz.
    To nie jest definiowalne, ale da się wyłapać.
    To się porozglądaj.

  • Wrotycz 25.06.2019

    Tere fere, wyczucie sobie wyrabiamy po częstej lekturze poezji. Różnej, kanony dawno padły.

  • DrV 28.06.2019

    The blue bus is calling us

  • betti 25.06.2019

    Mnie się to w ogóle z wierszem nie kojarzy. Ten opis, te szczegóły - kładą ten ''wiersz''



    marysia pyta czy wiem jak się nazywa okrąg z piór wokół oczu sów,

    a kiedy mówię że nie wiem i pytam jak to odpowiada mi że szlara,

    ja mówię że to piękne słowo i na pewno użyję go w wierszu,

    ona mówi użyj.


    I niech mi ktoś mądry powie, gdzie tu poezja, wyżej też jej nie widać, ale tu to już śmiech na sali.

  • Wrotycz 25.06.2019

    A czym jest poezja, Betti?

  • betti 25.06.2019

    Wrotycz na pewno nie tym, co wyżej... i nie rób sobie jaj.

  • Wrotycz 25.06.2019

    Nie robię, ubolewam nad wąską wizją tego, co Tobie czyni poezję.

  • betti 25.06.2019

    Wrotycz zanim ja zacznę ubolewać nad tym, gdzie Ty widzisz poezję, może rozejdźmy się jak ludzie? Co Ty na to?

  • Wrotycz 25.06.2019

    Wyganiasz mnie z Opowi?:)

  • betti 25.06.2019

    Wrotycz czytaj ze zrozumieniem proszę...

  • Wrotycz 25.06.2019

    Betti, czyli jak? O konkret proszę.

  • betti 25.06.2019

    Wrotycz nudzisz się, czy masz zły dzień?

  • Wrotycz 25.06.2019

    :) Przecież Ty tutaj (powyżej) napisałaś o 'śmiechu na sali'... mi się wiersz bardzo podoba. I proponujesz rozejście się.

  • betti 25.06.2019

    Wrotycz tak, rozejść się w swoich racjach... ślubu na szczęście nie brałyśmy.

  • Wrotycz 25.06.2019

    Betti, czyli nie dyskutować o naszych czuciach poezji? Ale jak to praktycznie ma wyglądać?

  • betti 25.06.2019

    Wrotycz Ty piszesz swoje, ja swoje, no proszę Cię - wolność słowa, nie słyszałaś?

  • Wrotycz 25.06.2019

    Betii w imię tej wolności nie namawiam do rozejścia:)

  • DrV 28.06.2019

    To w zamyśle jest taka mantra do czytania ma niby mieć moc że w kółko to 'mówi' i 'mówi', pozdrawiam

  • puszczyk 25.06.2019

    A gdzież tam... na kanony i wyczucie.

  • puszczyk 25.06.2019

    Jak ktoś pisze "mi" zamiast "mnie", to wystarczy.

  • Wrotycz 25.06.2019

    :) Purysta.

  • DrV 28.06.2019

    Ciekawe, już w pierwszym wierszu w moim życiu napisałem frazę 'ona odwraca mi głowę' i też mi zwracano uwagę

  • DrV 28.06.2019

    Mnie zwracano uwagę

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania