Od jutra.
Od dziś mam poważna być,
Czyli jednym słowem
Wyrzec się mam
Siebie i ludzi, których na wylot znam.
Mam nie słuchać serca,
Tylko rozumu,
Czyli to chyba oznacza
Że, mam zgubić się wśród tłumu!
Szarych ludzi, smutnych i nijakich,
Którzy dawno przestali z losem w pokera grać.
Ale jeszcze przecież północ nie nastała,
Więc mogę chyba jeszcze raz...
Wykrzyczeć Ci w twarz
Bez konsekwecji,
Że dla mnie życie to wojna jest
I jeszcze nie możesz mieć do mnie pretęsji,
Gdy jeszcze na chwilę
Dzieckiem się stanę!
W końcu poważną mogę od jutra być.
Od jutra mam
Na życie mieć konkretny plan
I w małym notatniku, a nie w pamiętniku
Mam spisywać
Co mi w duszy gra.
Komentarze (6)
"Mały Książę" Tylko dzieci wiedzą czego szukają. 5
Tylko szkoda, że im człowiek starszy tym więcej traci tej dziecięcej wiedzy.
Tina12 Ale podobno na starość wszystko wraca, całe zdziecinnienie. ;) Ładny wiersz, prawdziwy. Pozdrawiam. 4
Violet
Dzięki
Jak dla mnie wiersz o tym, że świat to nie jest miejsce dla dzieci. Nigdy nie wiesz kto, co i kiedy zażąda posiadania notatnika. Smutny i prawdziwy. 5
Dzięki
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania