Odejdź, zanim zapomnę
Ten ukrop, który zalęgł się w samym centrum,
który powoduje suszę i śmiertelność.
Jeszcze wczoraj był zaledwie płomykiem.
Jeszcze umiałam myśleć o was,
jak o wytworze swojej wyobraźni.
Chorej, to fakt.
Żałosnej jak ja, kiedy opuszczam mieszkanie,
specjalnie nie domykając drzwi.
Błądzę wśród naszych miejsc, jak duch
lub wyrzut sumienia.
Mam nadzieję spotkać was za rękę, a nawet bardziej,
podejść, zagadać.
Wszystko, byleby poczuć znów ciepło,
ten ukrop, który zalepia pustkę jak kompres.
A potem idę dalej, jak gdyby nigdy nic,
jak gdybyśmy poznali się dopiero teraz,
a nawet nie.
Jakbyś mignął mi zwyczajnie gdzieś na horyzoncie,
trzymając obce dłonie, obcą twarz,
a ona nagle zaczęła cię kaleczyć
i boleć.
Komentarze (17)
Komunikaty, zapośredniczone nie, w komunikacji bezpośredniej, obojętnie w jakim wyznaniu środków, wymuszają na drugim człowieku zażyłość, która już jest komunikatem trzecim.
Technika paradoksu, aczkolwiek zawsze chętnie przyjmowana w łechtaniu wyobraźni, nie odpowie na pytanie między wyrazowe. Jeśli nawet wyjdzie z tego wyrazu człowiek, to nie ma pojęcia, gdzie znajduje się jego - czy go lubię-
Zupełnie nic nie rozumiem, ale dziękuję :)
Nyuu
Ego lubi ja.
Bettina ??♀️
Ja lubi swoje ego. ?
Można mieć wiele ja, ale one zawsze, dziecino, oscylują w twoim ego.
Najpierw złociutka, teraz dziecino. Coraz lepiej.
I coś czuję, że niepotrzebnie dopuszczam monolog. Także po angielsku się wymknę i pożyczę od kogoś dobrego dnia :)
Nyuu
Mniam mniam
Wiersza nie czytałam, ale wierzę czytelnikom, że jest na 5.
Nyuu↔Jakby "plecionka" w pajęczynie umysłu. Niewidoczność, pośród lepkiej widoczności.
Można owszem "rozsupłać" by przemyśleć każdą część, no ale... :)↔Pozdrawiam?:)
Ale po co się zadręczać? :) dzięki
Nyuu↔Hmm... wolę już napisać coś na temat tekstu, niż nic. Nawet gdyby zupełnie "od czapy"
?:)
Dekaos Dondi to była odpowiedź do twojego "No ale..." nie żaden zarzut :)
?
Bardzo na tak.
5!
Dzięki :)
Trochę bicia się z myślami i tego co by było gdyby jest w tym wierszu.Nawet ciekawie napisane 4 ?.
Dziękuję serdecznie :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania