Okruch

życie odmierzone kruchością powietrza

wydeptane

pustynną ścieżką - bez wysokości

w miejscu gdzie nic nie ma nazw

 

słodyczą utkany dzień

zaprawiony

purpurowym brzaskiem

w miejscu gdzie nic nie ma barw

 

starością zbudowany pomnik

oddychający

wspomnieniem pomijanych łez

w miejscu gdzie człowiek pozostaje

domysłem

Średnia ocena: 4.0  Głosów: 8

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (24)

  • MartynaM 20.07.2023

    '' w miejscu gdzie człowiek pozostaje domysłem, nie ma barw, nie ma nazw''

    Dobry wiersz, taki do zagłębienia się...

  • Sufjen 21.07.2023

    Podoba mi się użyta tu metaforyka. Trzyma poziom. Pozdrawiam :)

  • Dekaos Dondi 21.07.2023

    Jonny2x4↔Wieloznaczny ów okruch. Jakby czasami obok tego, co by miało być, a jest inaczej, ale i tak trza w tym jakoś istnieć. W świecie, gdzie nie ma "ostrych krawędzi" jeno zazwyczaj "opływowe niewiadomą"
    łącznie z człowiekiem:)↔Pozdrawiam😆:)

  • Monia 21.07.2023

    Takie to właśnie życie jest przemija i bywa nieprzewidywalne,a wspomnienia lepiej pamiętać o tych dobrych,ale od tych złych czasem ciężko się odciąć.Ogólnie sporo w tym tekście smutku moim skromnym zdaniem,ale czytało się naprawdę przyjemnie 5 pozdro 😄.

  • Johnny2x4 27.07.2023

    Dziękuję wszystkim komentującym za odwiedziny i pochylenie się nad wierszem.

  • Sandra 29.07.2023

    Czekaj, bo ja się właśnie dowiedziałam, że jesteś z zawodu aktorem
    Teraz mi mówisz!?
    Naprawdę!?
    Dobrze zrozumiałam!?

  • Johnny2x4 29.07.2023

    Sandra Nie wiem kto, co Ci mówił.

  • Johnny2x4 29.07.2023

    Sandra Z aktorów Opowijskich to ja znam Sufjena - takim się ogłosił w jakimś wątku na forum. Ja tam i owszem, cosik próbowałem w życiu. Jakie to ma znaczenie?

  • Sandra 29.07.2023

    Johnny2x4
    "Zawodowy aktor i reżyser.
    Równie zawodowy teatrolog, teoretyk sztuki aktorskiej."

    Tak masz napisane w "o mnie"

    Ma znaczenie. Wiesz jaki ten zawód, to zajęcie, jest interesujące?

  • Johnny2x4 31.07.2023

    Sandra ;)

  • Materazzone 04.08.2023

    To jest dobry wierszyk i z dobrym warsztatem napisany, świetne metafory i jest w nim głębia. Daje dobre 5 i baw się Panie "reżyżyżesze" :D

  • Johnny2x4 04.08.2023

    Podziękował ;) I nie jestem reżyserem, ale niech Ci będzie.

  • Johnny2x4 04.08.2023

    W sensie, byłem, ale skupiłem się na bardziej aspektach teatrologiczno-aktorskich. ;)

  • Nonsferatu 04.08.2023

    Johnny2x4 No jak nie , jak tak... O mnie
    Zawodowy aktor i reżyser.

  • Johnny2x4 04.08.2023

    Nonsferatu Nie doczytałeś, panie wampir.

  • Tekstozaur 04.08.2023

    W miejscu gdzie nic nie ma nazw? Dalej nie czytałem. To plucie w twarz czytelnikowi.

  • Johnny2x4 04.08.2023

    Ludu mój, odpuść sobie typie.

  • Tekstozaur 04.08.2023

    Johnny2x4?

  • Tekstozaur 04.08.2023

    Nie można pisać co ślina na język przyniesie. Trzeba przynajmniej próbować ocierać się o sens. I nie denerwuj się. Nie bój się przyjmować krytyki.

  • Johnny2x4 04.08.2023

    Idź sobie człowieku. Naprawdę. Twoje podejście to abstrakcja.

  • Tekstozaur 04.08.2023

    Johnny2x4 nie to ja decyduję kiedy i gdzie idę. Abstrakcja? Przypominam, że to nie ja piszę o miejscu gdzie nie istnieją nazwy

  • Nonsferatu 04.08.2023

    Tekstozaur taki abstrakcyjny wysryw

  • Johnny2x4 04.08.2023

    Tekstozaur XD Nie mam pytań. Dno jest coraz szersze.

  • Łukaszenkow 07.09.2023

    Na tle reszty twojego szajsu co przeczytałem, ten nawet znośny, aczkolwiek wtórne i mało lotne, cały ty...

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania