ORŁA nie pokona nawet 10 wron, bo z wron nie wywodzi się ON.

Liczymy; jedna wrona bez ogona

Druga-piąta-dziesiąta wrona bez ogona.

A ta jedenasta, dwunasta ,trzynasta

Jakieś inne ,tym sterowny ogon wyrasta,

One nie są podobne do innych wron i basta.

Bardzo dobrze w przestworzach szybują

I na wysokich skałach gniazda swe budują.

Gdy dobrze im się przyjrzycie

To ORŁA króla przestworzy w nich zobaczycie.

Bo oprócz ogona, tym się różnią od wron

Że mają silne szpony, jako swoją broń.

Robią też niezwykłe zwroty w górę i w dół

I bardzo dobrze widzą, co się dzieje wokół.

Czyż w lotach i wzroku wrony im dorównują?

Nie, bo one wysokich lotów nie próbują.

Ich naturalne środowisko

to śmietniki i ściernisko.

Przez to powstało hasło; że żadna wrona

Orła w niczym nie pokona!

Czy ktoś widział, żeby w ptasiej nacji

Orły usługiwały wronom przy kolacji?

Czy kto na opowi odgadnie tę personifikację

Podpowiem-chodzi o Polską nację.

Bo kto wronę zamiast orła wybierze

Niech już o mannę mówi pacierze.

Do tego świeczkę niech z margaryny zrobi

I chrustu z lasu na opał niech przysposobi.

Niech do tego przygotuje się zawczasu

Bo nie rozpoznał właściwych znaków czasu.

Wszak głupich nie sieją a są wśród nas

Wszak zbliża się Apokalipsy czas.

Średnia ocena: 2.3  Głosów: 3

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (21)

  • SwanSong rok temu

    Czas apokalipsy zbliżał się już dziesiątki razy i nigdy nie nadszedł. Typowe brednie dla debili.

  • realista rok temu

    SS.>Czas apokalipsy zbliżał się już dziesiątki razy i nigdy nie nadszedł. Typowe brednie dla debili<
    Właśnie debile tylko na to czekają,(A gdzie był Bóg ?)
    a potem wyją jak te hieny i Boga o zbrodnie oskarżają.
    Czyż na miano apokalipsy nie zasłużyły dwie wojny światowe.
    A co z holokaustem i hołodomorem, nie wspominając o rewolucjach.
    Ale to dla wysłanników szatana tylko planowa depopulacja.
    Papież w Bośni: >>trwa dziś trzecia wojna światowa „w kawałkach” 08.06.2015<<

  • SwanSong rok temu

    realista Doucz się, co to Apokalipsa, baranie. Pierdzisz słowami i tylko smród zostaje.

  • realista rok temu

    SwanSong > baranie. Pierdzisz słowami i tylko smród zostaje.<.
    Nie odbiegasz gburze od swego guru.
    Razem się w szambie babrzecie
    i o Bożym świecie nic nie wiecie.A ktsz!!!

  • Lotos rok temu

    Wydaje mi się, że jak już wszyscy opuszczą ten portal to zostaniesz ty i napiszesz sobie jakąś kretyńską rymowankę, Noico powie, że to świetne, Celina potwierdzi, Bogumił się zachwyci, nie będziesz sam Conie?

  • realista rok temu

    Lotos . Kretyńskie to jest nawoływanie ;Naszym ukochanym wodzem dupiasz

  • Lotos rok temu

    realista A jak tam relacje z Grainem, już wszystko w porządku?

  • realista rok temu

    Lotos Dupiarz to nie człowiek. To ideologia Wyborcza.pl 8 cze 2022

  • Lotos rok temu

    realista Dupiarz to Grain?

  • realista rok temu

    Lotos Nie znam człowieka i jego nicka.
    Zapytaj o to swojego pomoc-nicka

  • Lotos rok temu

    realista Nie znasz, Bogumił hahaha...

  • realista rok temu

    Lotos A kto to jest Bogumił oprócz tego, że imię znaczy że Bogu miły.

  • Lotos rok temu

    realista ty

  • realista rok temu

    Lotos Nigdzie takiego nicka nie rejestrowałem.

  • Lotos rok temu

    realista No to masz bardzo podobny do niego styl, nikt nie pisze takich kretyńskich rymowanek.

  • Lotos rok temu

    realista No, ale, że Graina nie znasz? No jak to?

  • Lotos rok temu

    realista No, ale z Grainem to się musiałeś pokłócić, bo odwiedza cię Noico, Conie, a on nie.

  • andrew24 rok temu

    🌻
    Pozdrawiam serdecznie 5*
    Miłego wieczoru

  • realista rok temu

    andrew24 Dziękuję za odwiedziny. Wszystkiego dobrego.

  • Poncki rok temu

    "Liczymy; jedna wrona bez ogona
    Druga-piąta-dziesiąta wrona bez ogona.
    A ta jedenasta, dwunasta ,trzynasta"

    Grubo u ciebie z matematyką. Do dziesięciu miałeś liczyć...

  • realista rok temu

    Poncki. Tak właśnie miało być 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ze śmietnika brudnych wron
    A tyko wśród 11, 12, 13 z obstawą sokołów jako jedenasty Polski Orzeł właśnie ON
    Dodatkowo się zawstydzasz , że nie znasz się na skrótach
    Więc przydałaby ci się od podstaw nauka.
    A te 9 wron odfrunęły już od urn, zostawiając przemalowanego kruka
    Który żadnego sokoła, ani Orła nie oszuka.
    Nie chcemy zamiast oryginalnego Orła w Godle
    Niemieckiej wrony , bo pod jej skrzydłami poczujemy się podle.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania