"... ludzie zapomną to, co powiedziałeś, co zrobiłeś, ale nigdy nie zapomną tego, jak poczuli się dzięki Tobie*" - znam to pod szyldem. Ludzie nie pamiętają twoich słó, tylko to, jak się dzieki nim czuli.
"tramwaj pędził jak oszalały za zakrętem upadla" - od upodlić? Czy literówka?
"wstał i ustąpił jej miejsca w pustym tramwaju" - w tym jest moc.
Jakieś takie inne. Niby spójne, a jednak w pewien sposób odrębne. Piękne w słowach, ale o bardzo dużym hamulcu przy czytaniu.
Ciekawy utwór, na pierwszy rzut oka wydaje się chaotyczny, ale ma w sobie jakiś magnes, rozterkę i ładunek emocjonalny. Można różnie odczytywać, a to na plus.
Pozdrawiam serdecznie!
Wstępne słowa bardzo dobrze synchronizowane z myślą przewodnia całego tekstu :-) Widać "emocjonalną więź" w zapisie tego tekstu. To na plus, bo niezwykle wrażliwe słowa i myśli w przekazie i to mnie urzekło. Pozdrawiam, piąteczka za całość!
"to było więcej niż dotyk przenikające fizyczne podniecenie
jęczały struny jak wiatr zamknięty w szczelinach kamiennych serc
pogrążyła się w mroku życie zagrało ostatni takt
pociąg wyleciał z szyn potem została cisza na " - przepiękny fragment muzyczno-poetycki. Jestem pod wrażeniem. Serdecznie pozdrawiam!
Ludzie wyjątkowo często zapominają ile dobra doświadczyli od innych i jak dużo mogą jeszcze dostać. Wolą rozpamiętywać wszelkie potknięcia, braki, niedomagania i niedoskonałości. Gdyby było inaczej świat byłby znacznie lepszy. Dlatego ich nie szokuje w nekropolii widok jeżdżących na rowerze, motorze czy wprowadzanie piesków szczających na pomniki.
Komentarze (15)
"... ludzie zapomną to, co powiedziałeś, co zrobiłeś, ale nigdy nie zapomną tego, jak poczuli się dzięki Tobie*" - przepiękne!
"i głos z oddali wracaj
nie wróciła serce nie było wieczne" - piękne.
Choć wiersze to nie moje klimaty, w sensie: nie za bardzo się na nich znam, ale to mi się podobało :)
Pozdrawiam!
Witaj Elorence
To nie jest wiersz, tylko takie myśli niepoukładane.
Dziękuję i trochę chłodu życzę.
Pozdrawiam
Nostalgiczne i szarpiące za emocjonalne struny.
Witaj Szudracz
Jak miło cię zobaczyć, że jesteś.
Dziękuję za nostalgię, a za szarpnięcie przepraszam.
Pozdrawiam i miłego wieczoru
"... ludzie zapomną to, co powiedziałeś, co zrobiłeś, ale nigdy nie zapomną tego, jak poczuli się dzięki Tobie*" - znam to pod szyldem. Ludzie nie pamiętają twoich słó, tylko to, jak się dzieki nim czuli.
"tramwaj pędził jak oszalały za zakrętem upadla" - od upodlić? Czy literówka?
"wstał i ustąpił jej miejsca w pustym tramwaju" - w tym jest moc.
Jakieś takie inne. Niby spójne, a jednak w pewien sposób odrębne. Piękne w słowach, ale o bardzo dużym hamulcu przy czytaniu.
Sam nie wiem ;)
Na pewno ciekawe.
Witaj
Ten tekst pisałam pięć lat temu w chwili zwątpienia w życie i może dlatego taki odbiór. Nie poprawiałam.
Pozdrawiam
Ciekawy utwór, na pierwszy rzut oka wydaje się chaotyczny, ale ma w sobie jakiś magnes, rozterkę i ładunek emocjonalny. Można różnie odczytywać, a to na plus.
Pozdrawiam serdecznie!
Witaj
Dziękuję za ten plus i zrozumienie, choć chaos.
Pozdrawiam serdecznie
Wstępne słowa bardzo dobrze synchronizowane z myślą przewodnia całego tekstu :-) Widać "emocjonalną więź" w zapisie tego tekstu. To na plus, bo niezwykle wrażliwe słowa i myśli w przekazie i to mnie urzekło. Pozdrawiam, piąteczka za całość!
Witaj
Dzięki za ozczarowanie i ciekawy komentarz.
Pozdrawiam
"to było więcej niż dotyk przenikające fizyczne podniecenie
jęczały struny jak wiatr zamknięty w szczelinach kamiennych serc
pogrążyła się w mroku życie zagrało ostatni takt
pociąg wyleciał z szyn potem została cisza na " - przepiękny fragment muzyczno-poetycki. Jestem pod wrażeniem. Serdecznie pozdrawiam!
Witaj
Dobry wybór, ten wers jest dla mnie bardzo ważny.
Pozdrawiam serdecznie
Widać w tekście duży ładunek emocjonalny 5
Witaj Keraj
Emocje wyzwalają ładunek, tylko oby nie wybuchnąć.
Pozdrawiam cieplutko
Ludzie wyjątkowo często zapominają ile dobra doświadczyli od innych i jak dużo mogą jeszcze dostać. Wolą rozpamiętywać wszelkie potknięcia, braki, niedomagania i niedoskonałości. Gdyby było inaczej świat byłby znacznie lepszy. Dlatego ich nie szokuje w nekropolii widok jeżdżących na rowerze, motorze czy wprowadzanie piesków szczających na pomniki.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania