Ostatnie tchnienie

Nie wiem, gdzie jestem

Ani jak się tutaj znalazłem

Ale strasznie ciemno

I ciasno tu jest

 I bardzo się boje

Z każdej strony otaczają mnie

 Inne przerażone konie

Lecz ten tłok i ścisk nie pomagają

Przezwyciężyć poczucia samotności

Pustki…

Moje ciało wyczerpane

Jest trudami ciężkiej podróży

Nie mam już sił

 By stać na własnych nogach

Cały drżę z wysiłku

Wzrok zachodzi mi mgłą

Nie chcę dłużej walczyć

Upadam…

Nie czuję bólu

Cierpienie się ulotniło

A ja znów galopuje z moimi braćmi po wiecznie zielonych łąkach…

Średnia ocena: 1.0  Głosów: 1

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (13)

  • Yennefer 29.09.2019

    Takie smutne. Wywózkoni na rzeź jest rzeczą straszną samą w sobie a co dopiero jeszcze te warunki przewozu i traktowanie zwierząt. Powinni tego zakazać, taka jest moja opinia. Coś ma w sobie ten tekst, wzruszyłam się bo też kocham te zwierzęta...

  • Leila 29.09.2019

    Nagłaśniam sprawę gdzie i jak mogę. Z tego, co się orientuję to takich warunków, jakie były, ale dalej jest to dalekie od humanitaryzmu. Nie poddaję się i chociaż w taki sposób staram się uświadomić ludziom, co przeżywają wszystkie zwierzęta, nie tylko konie, podczas swojej ostatniej podróży.

  • Yennefer 29.09.2019

    Leila Masz swojego rumaka?

  • Leila 29.09.2019

    Yennefer Kiedyś miałam

  • Bogumił 29.09.2019

    Leila i co się z nim stało?

  • Yennefer 29.09.2019

    Leila Pięknie! Ja mam od 10 lat :) W tamtym robu zrobiłam hipoterapeutę, w tym instruktora jazdy konnej :)

  • Leila 29.09.2019

    Bogumił Umarła ze starości.

  • Leila 29.09.2019

    Yennefer Instruktora mam zrobionego już dawno przeszło 12 lat temu.

  • Yennefer 29.09.2019

    Leila Super! :) To wiesz o czym mówię :) Smutno, że odeszła... mnie odeszła moje pierwsza kotka, bardzo mi jej brakowało i po pół roku wziełam malucha od takiej Pani... i teraz mam w domu małego, nowego kota :) Na podwórku kota przybłędę, i konia w stajni swojej :)

  • Yennefer 29.09.2019

    Stąd koń w avatarze, tylko czemu taki... uśmiercony?

  • Leila 29.09.2019

    Yennefer Jest to obraz Beksińskiego mojego ulubionego artysty. Dlaczego w imię tego, co utraciłam w życiu.

  • Yennefer 29.09.2019

    Leila Rozumiem, z przesłaniem...:)

  • Leila 29.09.2019

    Yennefer Dokładnie

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania