Ostatnio
czuję się jak ośmiornica
z ramionami
przyszpilonymi do dna
a mały pająk wodny
się śmieje
czekam na łzy
co rozwiążą knebel ust
oswoją dzikie zwierzę
które zamieszkało
we mnie
czuję się jak ośmiornica
z ramionami
przyszpilonymi do dna
a mały pająk wodny
się śmieje
czekam na łzy
co rozwiążą knebel ust
oswoją dzikie zwierzę
które zamieszkało
we mnie
Komentarze (8)
Skąd to zwierze w klatce? Co oznacza "we mnie w klatce"
Chodzi o klatkę piersiową? Brakuje też rytmu ale przyznam że mogło być gorzej
Przyznam szczerze że mam wątpliwości co do spójności mojego wiersza natomiast na brak czytelniczej wyobraźni nic nie poradzę...
Właśnie o to chodzi. Trudno tu o jakąkolwiek czytelność, prawie zapomniałem że ten wyraz istnieje po tym jak ów "wieszr" przeczytałem
No tak. Nie trzyma się kupy tekst. Popracuję
Ja sobie to wyobraziłam.
Anyż :)
Ośmiornica ma dużo macek - dla mnie metafora mnogości działań, które można przeprowadzić, ale z jakiegoś powodu peelka ma blokadę, niemożność działania (przyszpilone do dna). Może wynika to z jej niezdecydowanie, jakiś blokad, których nie może przezyciezyc? Dzikie zwierzę zamknięte w klatce jest nieufne, boi się, jest zdezorientowane...
Smutny wiersz z mnogością interpretacji.
Pozdrawiam
Cicho_sza i oto mi chodziło. Tak. Smutny, bo i rzeczywistość nie pozwala się śmiać.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania