Oszukani
Nie mówili nam,
że za miłość
nienawiścią będą częstować.
Nie przygotowali nas
na utracone nadzieje
i niespełnione marzenia.
Nie nauczyli nas,
jak poznawać fałszywych przyjaciół,
jak nadstawiać drugi policzek.
Okłamali nas.
Mówili, że szczęście istnieje
i że trzeba kochać
Wmawiali nam,
że trzeba być dobrym,
dziękować i przepraszać trzeba.
Przekonywali nas:
Liczy się wnętrze,
szata jest tylko do ozdoby.
Staramy się kochać i nas ranią.
Mamy nadzieje i rozczarowania.
Ufamy i jesteśmy krzywdzeni.
Żyliśmy w kłamstwie.
Nie takiego świata się spodziewaliśmy,
nie na takie życie byliśmy przygotowani.
Ten świat miał być piękny,
życie miało być inne.
Szum fal miał być słyszalny,
jako cichy puls w żyłach.
Ktoś miał nas kochać
Mieliśmy mieć dla kogo żyć
A w zamian za dobroć naszych serc
Płacą nam kulką w łeb.
Komentarze (6)
Bardzo spodobał mi się ten tekst ;) Nawet przemawia do mnie szczególnia ostatnia zwrotka.
Dziękuję, to miłe ! :)
Wiersz jest genialny! Masz talent :) 5
O matko ! Dziękuję bardzo !
Świetny tekst. Przez długi czas miałam wrażenie, że podmiot wypowiada się w imieniu zbiorowości do tych rodziców, którzy wpajali dzieciom wartości, ale nie przygotowali ich na obronę przed ludźmi, którzy tych wartości nie znają. Bardzo mi się to skojarzyło z piosenką "Dorosłe dzieci" - Turbo. Przesłuchaj sobie i powiedz, co sądzisz. Tam są właśnie takie słowa, które bardzo zapadły mi w pamięć "Dorosłe dzieci mają żal za kiepski przepis na ten świat". Zostawiam 5 :)
Oczywiście, że znam piosenkę ! Uwielbiam jej tekst ! Dziękuję !
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania