Pani w pociągu

Jechałem pociągiem, był upał i słońce

Na stacji otworem stanęły drzwi

I nagle w mym sercu żelazo gorące

Wnieciło ogień, który się tlił

 

Powoli i z gracją, jak motyl leciutko

Wagonu próg przestąpiła

I moje serce zamknięte kłódką

Jednym spojrzeniem swym otworzyła

 

Pani, w niebieskiej jak niebo sukience

Balsam miłości włożyła w me serce

Usiadła obok, patrząc w okienko

Jakiś mężczyzna machał jej ręką

Czytałem miłość w oczach dziewczyny

Dnia tego odbyły się zaręczyny.

Średnia ocena: 4.8  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (18)

  • Ktokolwiek 05.07.2015

    Co wy na to? :)

  • Ekler 05.07.2015

    Jesteś tutaj jedną z osób, której wiersze przypadły mi do gustu. I mimo, że ten jest dobry, to z racji, że jest twój powinien być lepszy.

  • Ekler 05.07.2015

    Tak to jest jak ktoś postawi sobie wysoko poprzeczkę i później za dużo się od niego wymaga!

  • Senezaki 05.07.2015

    Masz u mnie 5, uwielbiam Cię :D

  • Ktokolwiek 05.07.2015

    :D dziękuję :) ja widzisz poszłam za twoją radą i zainwestowałam w avatar :)

  • Anonim 05.07.2015

    Zaręczyny w pociągu :D Kochanie wyjdziesz za... *bim bim* następna stacja Fjsifiisid powtarzam dla tych co niezrozumieli, następna stacja Jdkskdoof ;) 5

  • Senezaki 05.07.2015

    Uwielbiam Twoje teksty, Ktokolwiek :)

  • Ekler 05.07.2015

    - co on powiedział?
    - głusi jesteście?! następna stacja jbfjshd!

  • Ekler 05.07.2015

    Bardzo dobrze, że zainwestowałaś - teraz masz twarz :D!

  • Ktokolwiek 05.07.2015

    Ej ej... Jaredziku, źle mnie zrozumiałeś :D dziewczyna była zakochana w mężczyźnie machającym za oknem i to z nim się zaręczyła :D

  • Anonim 05.07.2015

    Aaaaaa :D piłka wpadla do nie tego dołka ;)

  • Ktokolwiek 05.07.2015

    Widzę :D ale nie szkodzi, sytuacja jest dosyć dwuznaczna :D :D :D tak właśnie myślałam, czy zaczaicie o co mi chodzi czy nie :D

  • KarolaKorman 05.07.2015

    Lekko i sympatycznie 5 :)

  • Johnny2x4 05.07.2015

    4 :)

  • Anonim 05.07.2015

    Ja wymagająca nie jestem i myślę, że wiersz był na wysokim poziomie ;) Dałam pięć XD

  • Vasto Lorde 05.07.2015

    Jak już mówiłem, twoje wiersze są na wysokim poziomie, ten jest kolejnym :) 5

  • Ktokolwiek 05.07.2015

    :* danke :)

  • Rasia 15.07.2016

    "Pani, w niebieskiej jak niebo sukience" - zbędny przecinek
    Ależ uroczy, sielankowy obrazek, zwłaszcza zakończenie. Niby taka zwyczajna sytuacja, a jednak jaki wyczarowuje uśmiech na twarzy czytelnika :D

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania