Paryż w swetrze
sploty połączyły melanżowe wspomnienia kochanków
zapisane legendą pomiędzy rzędami
mrugały niezapominajki
francuski ścieg z nurtem Sekwany popłynął topiąc perłowy rzucik
pamiętasz
Jardin des Plantes w cieniu platanów
pieścił nas skradzionymi od Słońca pocałunkami
struktura rozrzuconych gwiazd migotała w ramionach
a kiedy dzwony zegarowe milkły
można było słyszeć szklany chlupot fontanny
otulałeś mnie ciepłym powiewem oddechu
przez ażurowe pikotki
księżyc podglądał moje drżące piersi
z rosą odchodził
chowając w kieszeni wzór na szczęście
Komentarze (19)
Paryż... Paris...
Pięć za przywołanie wspomnienia ;)
Chociaż przyjemne?
Dzięki
pasja bardzo :)
Przez chwilkę zastanawiałam się nad istotą francuskiego ściegu na drutach, to najprostszy wzór, a melanż to już wyższe wtajemniczenie w robótkach na drutach, które mi były kiedyś bliskie podobnie jak Paryż. Lecz tu nie o druty chodzi a o wspomnienia dwojga ubranych w swetry. Ciekawe połączenie. Przyjemna lektura....
Witaj
Połączenie miłości z ciepłem swetra i Paryż? Pozdrawiam i dziękuję za wspomnienia
"przez ażurowe pikotki
księżyc podglądał moje drżące piersi
z rosą odchodził
chowając w kieszeni wzór na szczęście"
Bardzo poetyckie frazy, istnieje wzór na szczęście, ale wielu go lekceważy albo nie zna ?
Pięknie dziękuję za obecność i za wiarę we wzór na szczęście. Bo pewnie istnieje tylko trzeba go dorwać. Pozdrawiam?
:) podczas lektury :)
Serdecznie :)
Dziękuję za uśmiech i serdecznie pozdrawiam
Pasjo→Po Pasjowemu napisałaś, a zatem klimat wiadomy odczuć można, płynąc po szydełkowanej nurtem Sekwanie:)
Pozdrawiam:)↔5
Dzięki ? za pływanie po Sekwanie i spojrzenie. Miłego
Bardzo piękne, a także nostalgiczne. Dziewięć lat temu też tam byłem. Wróciłem wypoczęty psychicznie, zachwycony, pozytywnie oczarowany i zainspirowany. Ale niekiedy ten czas szybko leci! 5, pozdrawiam :-)
Witaj
Dziękuję za nostalgię i za obudzenie wspomnień. Pozdr
no, zmysłowy, sentymentalny wiersz. Bardzo spoko
Dzięki i miłego wieczoru.?
Pięknie wydziergane szczęście :-)
Dziękuję za spojrzenie na szczęście. Pozdrawiam?
Czas również spłynął z nurtem Sekwany.
Pozdrawiam
Niestety płynie coraz szybciej. :))
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania