Paryż w swetrze

sploty połączyły melanżowe wspomnienia kochanków

zapisane legendą pomiędzy rzędami

mrugały niezapominajki

 

francuski ścieg z nurtem Sekwany popłynął topiąc perłowy rzucik

pamiętasz

Jardin des Plantes w cieniu platanów

pieścił nas skradzionymi od Słońca pocałunkami

struktura rozrzuconych gwiazd migotała w ramionach

 

a kiedy dzwony zegarowe milkły

można było słyszeć szklany chlupot fontanny

otulałeś mnie ciepłym powiewem oddechu

 

przez ażurowe pikotki

księżyc podglądał moje drżące piersi

z rosą odchodził

chowając w kieszeni wzór na szczęście

Średnia ocena: 4.5  Głosów: 11

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (19)

  • Akwadar 10.06.2020

    Paryż... Paris...
    Pięć za przywołanie wspomnienia ;)

  • Pasja 10.06.2020

    Chociaż przyjemne?
    Dzięki

  • Akwadar 10.06.2020

    pasja bardzo :)

  • Bożena Joanna 11.06.2020

    Przez chwilkę zastanawiałam się nad istotą francuskiego ściegu na drutach, to najprostszy wzór, a melanż to już wyższe wtajemniczenie w robótkach na drutach, które mi były kiedyś bliskie podobnie jak Paryż. Lecz tu nie o druty chodzi a o wspomnienia dwojga ubranych w swetry. Ciekawe połączenie. Przyjemna lektura....

  • Pasja 11.06.2020

    Witaj
    Połączenie miłości z ciepłem swetra i Paryż? Pozdrawiam i dziękuję za wspomnienia

  • Szpilka 11.06.2020

    "przez ażurowe pikotki
    księżyc podglądał moje drżące piersi
    z rosą odchodził
    chowając w kieszeni wzór na szczęście"

    Bardzo poetyckie frazy, istnieje wzór na szczęście, ale wielu go lekceważy albo nie zna ?

  • Pasja 11.06.2020

    Pięknie dziękuję za obecność i za wiarę we wzór na szczęście. Bo pewnie istnieje tylko trzeba go dorwać. Pozdrawiam?

  • befana_di_campi 11.06.2020

    :) podczas lektury :)

    Serdecznie :)

  • Pasja 11.06.2020

    Dziękuję za uśmiech i serdecznie pozdrawiam

  • Dekaos Dondi 11.06.2020

    Pasjo→Po Pasjowemu napisałaś, a zatem klimat wiadomy odczuć można, płynąc po szydełkowanej nurtem Sekwanie:)
    Pozdrawiam:)↔5

  • Pasja 11.06.2020

    Dzięki ? za pływanie po Sekwanie i spojrzenie. Miłego

  • Piotrek P. 1988 11.06.2020

    Bardzo piękne, a także nostalgiczne. Dziewięć lat temu też tam byłem. Wróciłem wypoczęty psychicznie, zachwycony, pozytywnie oczarowany i zainspirowany. Ale niekiedy ten czas szybko leci! 5, pozdrawiam :-)

  • Pasja 11.06.2020

    Witaj
    Dziękuję za nostalgię i za obudzenie wspomnień. Pozdr

  • Pan Buczybór 11.06.2020

    no, zmysłowy, sentymentalny wiersz. Bardzo spoko

  • Pasja 11.06.2020

    Dzięki i miłego wieczoru.?

  • JamCi 11.06.2020

    Pięknie wydziergane szczęście :-)

  • Pasja 11.06.2020

    Dziękuję za spojrzenie na szczęście. Pozdrawiam?

  • MarBe 14.06.2020

    Czas również spłynął z nurtem Sekwany.
    Pozdrawiam

  • Pasja 14.06.2020

    Niestety płynie coraz szybciej. :))

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania