Past perfect

Znów ta sama droga rozkisła w roztopach.

Unia nie głasnęła jeszcze czarnoziemu.

Jest gitara na plecach, ale nie ten chłopak.

Niby ciut podobny, a nic po staremu.

 

Drzewa jakby wyższe, w nich ptasi festiwal.

Tylko świątek z kapliczki trochę popękany.

Pudło się rozeschło, jak twarz frasobliwa

 

w czasie zaprzeszłym

nieco dokonanym.

 

To ta breja leżąca na zmęczonej drodze.

Może skrzypi gdzieś żuraw ze studzienną wodą

i na chwilę będzie trochę lepiej, młodziej,

gdy zanurzę nogi w tak znajome błoto.

 

Jeszcze złapię a-dur, choć nic już nie stroi,

a non-iron się schowa za strzyżonym płotem.

Nie pogadam z ludźmi, nie chcą się oswoić.

 

Idźmy dalej świątku w tę wiosenną słotę.

Średnia ocena: 3.0  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (14)

  • betti 25.06.2019

    Nie pogadam z ludźmi, nie chcą się oswoić.



    Idźmy dalej świątku w tę wiosenną słotę.


    Przepiękny rym, liryczny wiersz - to jest poezja, ta najprawdziwsza, najczystsza - która ledwie dotknie struny, a już zdąży wzruszyć.

    Dobrze, że napisałeś, zostanie dla nauki.

    Bardzo Ci dziękuję.

  • puszczyk 25.06.2019

    Mam czasami napady klasyki.
    Chyba na kacu.
    Dzięks :)

  • Canulas 25.06.2019

    Noo, kurde. Dysonans twórca-utwór mocny. O ile raczej nie hołduję Twym komentarzowym poczynaniom, tak wiersz bardzo doceniam. I nie przez pryzmat zapisu, bo na tym jak się nie znałem, tak się dalej nie znam, ale odczuciowo kupuję każdą komórką ciała.
    Pięknie.

  • puszczyk 25.06.2019

    No patrz pan, co się na starość z człowiekiem robi.

  • JamCi 25.06.2019

    Ja się nie znam ale zagrało we mnie jak muzyka. I nie ma potrzeby dzielić włoska na czworo, bo to piękna muzyka była.

  • puszczyk 25.06.2019

    A podobno rymy są fuj.
    A jednak jeszcze dają przestrzeń do wnętrza

  • czas przeszły dokonany... jakie to odmienne od Past Simple

  • puszczyk 25.06.2019

    Nie pamiętam już dobrze, ale to chyba zaprzeszły.
    Niemniej mogę się mylić.

  • kalaallisut 26.06.2019

    Gitara.

  • puszczyk 26.06.2019

    Gra, czy się pudło rozeschło, jak pyszczycho świątka?

  • kalaallisut 26.06.2019

    Gra pięknie :)

  • puszczyk 26.06.2019

    Podziękował pięknie.

  • Johnny2x4 26.06.2019

    Napiszę mało konkretną opinie - podoba mnie się ten tekst.

  • puszczyk 26.06.2019

    Właściwie, to co tu konkretyzować, Johnny?
    To akurat do bólu klasyczny tekst, bez kombinacji, ukrytych znaczeń, wymyślnych metafor i kluczy.
    Takie sentymentalne popierdółki starzejącego się gościa.
    Nie ma co analizować, a za ocenę wrażeń zwyczajnie dziękuję.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania