Patriarchat Won
Nie zmieścimy się w ciasnych strukturach, mentalnych zatwardzeniach, mechanizmach ego.
Wyrzuci nas z matni, jak z katapulty kamień.
Nie pomieszczą nas ciała insektów.
Nie wykarmią zainfekowane grzyby.
Nie zmieścimy się w wąskich tunelach, pustostanach, zalęknionych przestrzeniach jaźni.
Nie zmieścimy się w umysłach trawionych, zakopanych w piasku Sahary.
One nie mają potencjału ognia.
One nie mają potencjału wody.
One nie mają potencjału powietrza.
One nie mają potencjału ziemi.
Gubi je pycha.
Gubi je próżność.
Gubi je emocjonalny chłód.
Gubi je beznamiętność.
Wchłania je lodowate morze.
Mamy swoje agendy, swoich spiskowców rozkoszy, swój muzyczny gang.
Cieszę się, że patriarchat wyjeżdża na Marsa.
Ty zostań.
Komentarze (25)
Kici, Ciebie zgubiło nieczytanie poezji... ale może zaczniesz czytać, jak myślisz?
czytam poezję z coraz większym zainteresowaniem, natomiast masz rację, choć do końca nie rozumiem, o co chodzi?
O to chodzi, że to jest bardzo słaby tekst. Powtórzenia niczego nie wnoszą, jedynie drażnią i stawiają pytania: kiedy to się skończy, a tu jedna seria się kończy i zaczyna druga, a jakby tego było mało, to i trzecia pcha się na afisz. Gdyby wyrzucić te ''litanie'', to niewiele by zostało... poza tym dosłowność aż boli.
Co to jest poezja?
Poezja to ja
Tego nie widać akurat. Malować, rysować nie umiesz?
Umiem
Mam pomysł na cykl, w którym ilustracja będzie się łączyła z tekstem. Bardzo chcę mówić, bo mam coś do powiedzenia, natomiast jeżeli chodzi o formę, to traktuję to bardziej intuicyjnie. Dziękuję za komentarze. Twój głos jest ważny w dyskusji.
Ja też mam pomysł... to może Ty rysuj albo maluj, a wiersz niech napisze ktoś, kto ma o tym pojęcie? Popytaj znajomych, może komuś gra coś w duszy...
Nie to zły pomysł.
Bardzo dobry, tylko jeszcze o tym nie wiesz.
Stawiam jedynkę, bo tu nic innego nie można postawić. Albo inaczej, inna ocena byłaby profanacją poezji.
Mam wrażenie, że się zamieniłyśmy na rolę. Pokarz mi jakiś swój wiersz, a ja go opiszę.
O, ''pokarz'' - pokaż
.
Ucz się, w tej chwili to wydaje się najważniejsze. Dla Ciebie.
Nie wiem po co masz opisywać mój wiersz, skoro on jest napisany? Hallo, tu ziemia! Ląduj bezpiecznie...
Moja droga we współczesnej polszczyźnie dopuszczalne jest użycie obu form. Który wiersz jest twoją dumą, twoim największym skarbem. Chodzi o opis wrażeń.
''Pokaż - oznacza pokazywanie komuś czegoś. Wyraz ten odnosi się do objaśniania i prezentowania jakiejś rzeczy lub pomysłu. Pokarz - pisownia używająca rz odnosi się natomiast do karania kogoś lub czegoś. Wyraz ten wymienia się na słowo pokarać.''
Brak elementarnej wiedzy, to wstyd!
Ty się dobrze czujesz? Ty chcesz moje wiersze pisać od nowa, kiedy swojego nie potrafisz napisać? Chyba na głowę upadłaś...
wypad z mojego profilu. chamstwa nie będę tolerować. Ucz się manier.
Twoja. to jest publikacja, przestrzeń pod wierszem należy do czytelników. Nawet tego nie wiesz? Wstyd!
żeby było bardziej dosłownie. Patriarchat WON
Mnie nie zawstydzaj. Po co wstyd. Wstyd jest dobry w sypialni. Naucz się tak formułować myśli, żeby nikogo nie obrażać. Zwłaszcza, że masz tu do czynienia z perełką.
No, mamy przyjaciółkę, Mar.
''Perełka'' - ludzie to maja pomysły, ale jedno jest pewne ''szczęśliwi''
Każdy sam wybiera. Udało Ci się dotrzeć do sedna sprawy.
Daj znać, kiedy wiersz napiszesz, zakładając, że kiedyś to nastąpi, tylko nie zawracaj mi głowy byle czym, bo nie lubię tracić czasu.
No i przede wszystkim - czytaj poezję, bo nie wyglądasz na kogoś, kto kiedykolwiek jakiś wiersz przeczytał.
Do miłego!
Aha, wstyd w sypialni nie jest dobry, raczej zbyteczny, bo po co on tam?
Niezłe. Myśl dobra, ale forma... No, ja bym to inaczej napisał, ale może zostać jak jest. I powtórzenia dobrze ci wyszły.
Panie Buczybór bardzo dziękuję.
Koszmar i tyle.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania