piekło
na krawężniku
siedzi starszy facet
i patrzy w dal
czas uciekł
tu i teraz
nabrało kształtu
pustej butelki
przestrzeń wypełnia
wszędzie i zawsze
starszy facet mówi
mam na imię
Nosiciel Światła
Pan tego świata
nic nie jest w stanie
mi go odebrać
potem wykrzywia twarz
słowo „nic” ma piekielnie ostry smak
bo tutaj nic nie jest ważne
Komentarze (11)
Dobre. Trochę mi tak pod styl Świetlickiego podchodzi, dobry styl.
Dzięki za komentarz, Świetlickego?Nie przypuszczalbym, ale lubię go, więc tym bardziej, dzięki.
Bez "go"
Dobry wiersz 5
Dzięki za komentarz, z tym "go " zastanowię się, chociaż jak czytam na głos, to bez niego mi nie brzmi.
Lotos↔Można się zamyślić, tak czy owak:)↔Pozdrawiam?:)
Dzięki za komentarz.
Lotos↔P.S↔Trzy ostatnie wersy, w kontekście poprzednich...
Tak sobie przekornie pomyślałem, że dla człowieka skrajnie, przesadnie złego, takiego na 99% zła,
niebo byłoby↔piekłem:)
Dekaos Dondi dokładnie.
Dekaos Dondi Ale nie tyko dla złego, wyobraź, że po śmierci będziesz żył w świecie gdzie nic nie jest ważne, całą wieczność ....
Lotos↔Problem w tym, że żaden człek, tak naprawdę nie wie, co będzie z nim po śmierci. A poza tym, nie możemy wyjść poza rozumowanie swojego rozumu. "Nic nie jest ważne" ↔to pojęcie względne:)
Sądzimy według Ziemskich zależności, bo nic więcej nie możemy:) Takie zdanie me, niekoniecznie słuszne:)
Ale mamy wyobraźnię, więc wyobraź sobie.
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania