piosenka co zawsze brzmi smutno
...zainspirowane utworem Kultu”:Arahja” ,pamiętacie...?
Moja ojczyzna murem podzielona
błotem rzuca w siebie każda strona
Lewa strona cała podzielona
Czarne wrony obserwują obie strony...
Prawa strona : chleby i igrzyska
Lewa stona teoriami tryska
A na murze człowiek pomylony
z przerażeniem obserwuje obie strony...
Prawa strona klęczy przed ołtarzem
Lewa uczy jak się kochać razem
A na krzyżu Chrystus przygwożdżony
zawstydzony obserwuje obie strony...
Lewa strona- świeża w sercu rana,
Prawa strona od władzy pijana,
A pod ścianą człowiek co pamięta
Jak rozwalał mur ,jak zrywał kiedyś pęta...
Moja ojczyzna brat plugawi brata
Moja ojczyzna płacz na stare lata
Moja ojczyzna władzy żądna sitwa
Wyobraźni śmierć ,nienawiść i modlitwa .
Komentarze (4)
Bardzo dobra inspiracja zaowocowała znakomitym wierszem na 5.
Pozdrawiam
Piękny wiersz.
Smutno mi Boże, że na stare lata muszę na to wszystko patrzeć.
Literacko przeciętnie bardzo, ale przekaz dobry.
Dzięki za komentarze, zdecydowanie przekaz miał być tu najważniejszy..
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania