Pod Termopiłami
ostrokrzew ocieniał szkołę
drobny budynek stawiał
na wielkość
serc
otwartość umysłów w drobiazgach
maleństwach kruchych
podatnych na prowadzenie
spiczasty nos surowo pilnował
dyscypliny czasów
w przerwach
siwe skronie z troską ogrzewały zaniedbane duszyczki
pulchnie częstując radością i spokojem
respekt karmiony serdecznością
niebywałe
Komentarze (32)
myślę, że w tytule świadomie nawiązujesz do bitwy pod Termopilami.
Można być pojedynczym, bardzo osobnym pośród "pił", które zapominają o
tym, co najważniejsze. Można i trzeba być wiernym wartościom fundamentalnym
i tylko to, może przynieść te najzdrowsze owoce.
Ładnie do pasuje do szkoły, gdzie szczególnie, respekt i przekazywana wiedza, serdecznością winny
być karmione obowiązkowo.Coraz rzadziej to się zdarza. ..
To tak na gorąco wiersz odczytałam
Shira - Na moje oko Termopiły to gra słów niezwiązana z Termopilami. Strzelam - historia ze szkółki prowadzonej przez zakonnice.
infelia, akurat to, że to gra słów, raczej trudno, żebym nie wiedziała.
Tyle, że gra słów musi być mądra. ..
Twój strzał w szkółki prowadzone przez zakonnice, nawet w obrzeża
tarczy nie trafił...
Shira - Skąd ta pewność? Autorka wyda wyrok.
infelia , to nie jest pewność, tylko interpretacja tekstu
przez czytelnika, w tym przypadku przeze mnie.
Co do szkół prowadzonych przez zakonnice. W moim
mieście, to najlepsze szkoły.Posyłają do nich swoje pociechy
rodzice wybitnych intelektualistów. Wśród nich są też rodzice
ateiści...
Shira - Miałem na myśli sierocińce prowadzone przez zakonnice. Działo się tam oj wiele złego. To moja interpretacja. Czekam, aż Polaroid trzaśnie batem "A zmykać mi do mysiej nory!"
infelia , Pola jest zbyt kulturalna, zbyt inteligentna, żeby Twojego cytatu użyła.
ps przecież pisałeś o szkółkach prowadzonych przez zakonnice, a teraz się wycofujesz?
Shira - "szkółka" potocznie, w sierocińcach nie odbywają się lekcje?
infelia, nie będziemy dalej dyskutować,bo Ty i tak tutaj najmądrzejszy i na
swoim postawić musisz. Termopile mogłabym Ci wytłumaczyć. Ale sam możesz
sobie wiedzę uzupełnić. Wskazówka w trzecim zdaniu mojego pierwszego komentarza.
Na pewno nie w drugim.Komentarz pisałam w pospiechu, może dlatego deczko chaotyczny. W tym wierszu można znaleźć jeszcze coś więcej, a co to
myśl. Każdy inaczej to odbiera. Ty jak odebrałeś odebrałeś Ale pouczyć może
mnie tylko autorka. Ty też, tak jak ja, jesteś czytelnikiem tego wiersza, a nie moim nauczycielem.
Na gorąco i słusznie.
Polaroid - Ratuj, bo zabiją!
infelia, nie bój się kruchej kobiety :)
I tak Cię lubię łobuzie :)
Nadciągam... XD
"myślę, że w tytule świadomie nawiązujesz do bitwy pod Termopilami.
(...)
Można i trzeba być wiernym wartościom fundamentalnym i tylko to, może przynieść te najzdrowsze owoce.
Ładnie do pasuje do szkoły, gdzie szczególnie, respekt i przekazywana wiedza, serdecznością winny
być karmione obowiązkowo.Coraz rzadziej to się zdarza. ...".
:)
Pola,
w tle Turbo i Dorosłe dzieci
Może być?
yyy coś innego?
Polaroid, zapomniałam. Bardzo może być. Ale Ty zaproponuj :)
ps jeszcze trochę i przyjdzie mi zdjąć glany i na stare lata chodzić w szpilkach.
Przecież ja się zabiję na tak wysokich obcasach... :)
Shira
https://www.youtube.com/watch?v=PUdyuKaGQd4&list=RDPUdyuKaGQd4&start_radio=1
bez szpilek :)
Polaroid, ale w glanach mogę i kurtce z ćwiekami? :)
Shira
do tego? tylko!
Polaroid, a do czego innego, to co, żeby lepiej pisać? :)
Shira
pytanie: czemu pytasz mnie o muzykę? często.. :)
analizujesz?
Polaroid, chcę się duchowo wzbogacić.
czy analizuję, nie wiem. Muszę się zastanowić
ps nie odpowiedziałaś mi na pytanie, możesz odpowiedzieć,
czy też się zastanowisz? :)
Shira
żeby lepiej pisać?
Polaroid, tak.
ps zapomniałam dodać, że bardzo często słucham muzyki poważnej
Shira
Klasyczna nie musi od razu być aż taka poważna :D
"żeby lepiej pisać" - to pytanie do Poetów.
Ja mogę po prostu powiedzieć czego lubię słuchać. I tyle.
https://www.youtube.com/watch?v=qew5Y_di1_M&list=RDqew5Y_di1_M&start_radio=1
Polaroid, przecież Poetkę pytam
ehhh Shira...
Polaroid, znowu byłam niegrzeczna?
To przepraszam.
💪❤️
:)
👏
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania