POEZJA (NIE)DZISIEJSZA
Odkrywam że moje wiersze,
Z natchnieniem i pasją tworzone,
Niestety są niedzisiejsze,
W przekleństwach są nie umoczone...
Dziś rymów nie tworzy poeta,
Ni pięknych słów nie dobiera.
O rytm dzisiaj dba wierszokleta.
Obelgi ważne są teraz...
Czy przyjdzie mi zamknąć szufladę
I z pióra spuścić atrament?
Do kogo się zwrócić po radę?
Bo w głowie mam dzisiaj zamęt...
Poezja i sztuka
Te obie
Chyba w nich coś zwariowało
Poeta przewraca się w grobie
Artystom dziś odj....ło!
Wulgaryzm na firmamencie
Natchnionej duszy poety
Gdzie metafory?
Pytam...
Gdzie epitety?...
Nie spocznę
Napiszę coś jeszcze
Dla siebie...
Dla Ciebie...
Inaczej...
Choć brak mi uznania krytyków
Nie będę bluzgać swym wierszem!
Komentarze (124)
Coś chyba się komuś pomerdało... we współczesnym rymowaniu nie chodzi o wulgaryzmy w wierszach, ale o poprawne, niedokładne, wyszukane rymy. To jest istota problemu, bo nie wiedzieć czemu, niektórzy idą na łatwiznę i rymują te same części mowy albo jadą banalnym, pierwszym który się narzuca. To powoduje, że jedynie co można, to pośmiać się z takiego rymowania...
Grafomanka masz rację, też uważam że komuś się coś pomerdało... stawianie w sztuce na wulgaryzmy nie czyni jej piękniejszą, bogatszą czy nowocześniejszą.
mam wrażenie, że trochę desperacko to brzmi i jakby samo sobie zaprzeczało... Już nie mówiąc, że mija się z prawdą
Kinka, brzydkie słowa były, są i będą, nie ma sensu udawać, że ich nie ma, no nie da się, bo wszędzie się można na nie natknąć - na ulicy, w TV, a także w książkach.
Natomiastat orzekanie, że wszyscy tylko wulgaryzmów używają, jest niesprawiedliwe, bo nikt tu nie tworzy dla samego przeklinania, owszem, są formy poetyckie, w których przeklinać wolno jak np. limeryk. Takie limeryki zwane plugawymi układał Maciej Słomczyński i są to perełki tego typu poezji:
Rzekła pani do chłopca w Tuluzie:
„Czemu rżniesz mnie tak marnie, łobuzie?”
On jej na to: „O, pani,
Choć szacunek mam dla niej,
Na zbyt wielkim pracuję tu luzie”.
Fredro też lubił poświntuszyć, czy to znaczy, że jego poezja opiera się na wulgaryzmach? Skąd! To tylko pokazuje, jak nasz język jest bogaty słowotwórczo i że brzydkie słowa odpowiednio użyte, tworzą świetną satyrę:
Mrok wieczorny — babcia siwa
przy kominku głową kiwa.
Nos jak haczyk, okulary,
Coś pierdoli babsztyl stary.
Snuje bajdy niestworzone,
O królewnie Pizdolonie,
O trzech braciach jak niewielu,
O matuli ich z burdelu,
Opowiada stare dzieje…
A na dworze wicher wieje.
Siądźcie społem panny, smyki,
Młodojebce, stare pryki
I nadstawcie dobrze uszy!
Choć na polu śnieżek prószy.
W domu ciepło i wygodnie…
Zostaw pan w spokoju spodnie!
Bo się wnet zawoła Mamy!…
Cyt! Uwaga! Zaczynamy!
Za morzami, za rzekami,
Za lasami, za górami,
Żył przed bardzo wielu laty,
Król potężny i bogaty,
Dobrotliwy, szczodrobliwy,
Lecz niezmiernie rozżalony,
Z racji córki, Pizdolony,
Która przecie dobra, miła,
Lecz… nadmiernie się kurwiła.
A dawała bez wyboru
I rycerzom, panom dworu,
I kucharzom, i stolarzom,
Czasem nawet i malarzom!
Na leżąco, na stojaka,
W dupę, w cycki i na raka.
Czy na dworze, czy w salonie,
Czy w klozecie, czy na tronie,
W każdej chwili, w każdym czasie
Wciąż myślała o kutasie.
Próżno mówił jej król stary,
Że we wszystkim trzeba miary,
Nie wypada bowiem pannie
Tak się kurwić bezustannie.
Na nic się to wszystko zdało,
Wciąż jej chuja było mało
I na całym króla dworze
Nikt chędożyć już nie może.
Wszyscy byli rozjebani.
Nawet księża, kapelani.
Raz ją tak swędziała dupa.
Że zgwałciła i biskupa,
A gdy ten ją zerżnął marnie
— Poszła dawać pod latarnię.
Fredro
🤣🤣👍
ZielonoMi
Mocne, nie? Męska poezja jak pieprzne dowcipy, które panowie opowiadają tylko we własnym gronie ◕‿↼
Szpilka A to słyszałaś?🤣🤣🤣 https://youtu.be/AHDVSx1DAnA?si=TzXnam1klFsNDvrr
ZielonoMi O wy świntuchy niedopieszczone
ZielonoMi
No baaaaaaaa, dzięki za przypomnienie, też fajoskie i mniej wulgarne, dlatego bardziej mi się podobuje ( ≖‿ ≖ )
Całość tutaj:
https://pl.wikisource.org/wiki/Ba%C5%9B%C5%84_o_trzech_braciach_i_kr%C3%B3lewnie
Uśmiałam się. Jakie 'piękne i wzniosłe' przykłady do nauki pisania poezji. Tylko brać i na bazie tworzyć.
Niech kicz nie umiera...
To zainteresowania ma Szpila... tylko w jedną stronę. Bardzo kobiecą... hahahahaha
Znowu się mną interesujesz? Bardzo mi miło, ale nudna jesteś, czyli wtórna, znajdź SE kogoś podobnego do siebie, czyli jakiegoś dzbana. O!
Szpilka aleś zabłysnęła... poezją
hahahahaha hahahaha
Grafomanka
Fredro to nie poeta, a kto? Słomczyński autor świetnych kryminałów, pisał pod pseudonimem Joe Alex.
To kanon naszej literatury, wypada znać.
Szpilka, ja to pomijam, patrzę na twoje upodobania do pewnego rodzaju poezji, o określonej tematyce... Kuźwa, to bardzo kobiece... wyjątkowo
Grafomanka
To nie upodobania, tylko znajomość literatury, czytaj więcej, to też znajdziesz różne rodzynki naszych poetów i pisarzy. W szkole o tym nie mówiono, nie wiem dlaczego, skoro napisali, wstydzono się? Niemoralne?
Szpilka, kiczem nikt się nie chwali, bo żenada. To, że ktoś tam pojechał taką miernotą, nie znaczy, żeby brać przykład.
Każdy w dorobku ma coś dobrego i coś, co nigdy nie powinno wyjść na światło dzienne...
Grafomanka
I znany aktor Olbrychski to recytuje? Ciekawie brzmi w jego wykonaniu, całkiem inaczej, gdy się czyta.
https://www.dailymotion.com/video/x2ozrid
Ty naprawdę nie widzisz granicy kitu... i to przerażające nawet.
Masz jakiegoś bzika na punkcie bzykania?
Grafomanka
Olbrychski też ma? Fredro to poeta i nie tobie oceniać co kiczem, a co nie, proste?
Sama nie umiesz wierszować, a znanych poetów o kicz pomawiasz, czy to nie bezczelność?
Szpilka, nie zamierzam z lamusa wyciągać trupów i zachwycać się tematyką burdelową.
Ani tym bardziej brać z tego przykładów do tworzenia.
To jest kicz, na dodatek wyjątkowo wulgarny. Tylko ktoś zepsuty do szpiku kości nie potrafi tego zobaczyć i jeszcze wstawia na portale literackie.
Grafomanka
przecież jest w zasobach polskiej literatury, co ty dupcys bez sensu? Tuwim - 'całujcie mnie wszyscy w dupę' też jest.
sprawa jest prosta - nie podoba się, to się nie czyta. po huk czytasz, jak ci nie odpowiada?
masochistka jakaś jesteś?
aha, to napisali polscy poeci, czy to się komuś podoba, czy nie i nikt, tym bardziej jakaś grafomanka nie będzie podważać ich kunsztu poetyckiego.
Szpilka, zastanawia mnie, skąd u ciebie ciągoty do takich obscenicznych treści?
A brylujesz w tym... od kiedy pamiętam
U Tuwima do czego innego to się odnosi, a nie do konkretnego czynu.
Kunszt poetycki... no, w tej treści powyżej istotnie nadzwyczajny
hahahaha hahahaha
Szpilka a miała lecieć do roboty hahahahaha
Wzorowa Płaczlinda, jak miała to poleciała... proste
Grafomanka
znowu się czyimś życiem ineresujesz, stara pierduśnico? własnego nie masz? to nic na to nie poradzę, może zacznij obrabiać komuś innego doopę, bo mnie już setnie zmęczyłaś.
Wzorowa Płaczlinda
tjaaa, ona pracuje u brata, a brat za robotą lata ( • ᴗ - ) ✧
Szpilka tylko ona jest ponad wszystkimi pusta literatka
Szpilka, sama sobie świadectwo wystawiasz, ja już nic nie muszę... nawet ślepy zobaczy czym się interesujesz w życiu i wokół czego ono się kręci.
Ale czy trzeba się tym chwalić? Nie sądzę...
Ty jesteś WP wyjątkowo nudny...
Grafomanka leć do łopaty odśnieżyć śnieg na chodniku
Wzorowa Płaczlinda, nie mogę odbierać ci pracy. Wierszyki klecisz denne, to może chociaż sprzątać na ulicy potrafisz. Wykaż się...
Grafomanka tak jest komendatko największej brochy na opowi. poklaskaj Panu houk
Grafomanka
to ja SE wystawiam i huk ci do tego, natrętna babo!
załóż sobie bloga i tam będziesz dyrygować, co kto ma pisać, na jaki temat i jakim językiem, a tu nie masz nic do powiedzenia!
Ty se wstawiasz, i sobie opinię też wstawiasz... więc nie dziw się, że ci ktoś napisze co sądzi o tak wulgarnej, prymitywnej tematyce.
Szpilka może tylko brochą poklaskać
Wzorowa Płaczlinda
no odwaliło babie dokumentnie, zawłaszczyła portal dla siebie i chce tu ludzi po kątach rozstawiać.
Grafomanka takiego cv jaki ty sobie wystawiłaś nie ma nigdzie
Szpilka, nie rozstawiać, tylko nie robić z portalu burdelu.
Grafomanka
nie ktoś, tylko ty się za mną snujesz jak smród po gaciach, obsesji dostałaś na moim punkcie? musiałam ci strasznie dokopać, że tak latasz za mną.
Szpilka no nawet angeli zabrania pisać
A ty jaki cv sobie wystawiłeś? Najgorszy z możliwych, więc z czym do ludzi?
Grafomanka
ty już dawno zrobiłaś tu burdel, nie zauważyłaś?
Szpilka popietoliło się jej już po tych skrętach
Szpilka, ty mi wisisz i powiewasz, gdybyś nie wstawiała tutaj burdelowych kawałków, nie robiła tu szamba, nawet nie zwróciłabym na ciebie uwagi... bo piszesz słabo.
Wzorowa Płaczlinda
a widziałam, wszędzie się wetnie jak stringi w tyłek ( • ᴗ - ) ✧
Szpilka, nie, nie zauważyłam. Ja tu nie wstawiam szmatławych tekstów i nie zachwycam się nimi. I nie piszę jak ktoś z burdelu...
Szpilka może zróbmy jej przelew na lepsze szlugi
Grafomanka mitomanka wrzuć listy do nieba to pośmiejemy się do rozpuku
Grafomanka
a pacłuj ty mnie w doopę, jak to Tuwim zalecał, pierTulnięta babo.
strażniczka cnoty się znalazła, hahahaah, jakieś stado Arabusów ją wydupcyło i jej się podobało, pewnie rżała jak kobyła w rui 🤣🤣🤣
*pocałuj
Szpilka w tulipanach
Wzorowa Płaczlinda, zadziwiające jak czytasz każdy mój wpis. To paranoja czy schizofrenia?
Wzorowa Płaczlinda
a co bez filtra pali? to dlatego ma takie żółte zębiska ( • ᴗ - ) ✧
Grafomanka
to dokładnie jak ty, też schizofrenia?
Szpilka w szklanej lufie
Szpilka, że co? O czym ty piszesz Latarenko?
Grafomanka
o tobie, kórewno 😁
Grafomanka dobrze się wpisujesz w schemat swojego obłędu maleńka
Jeden swoje upodobania innym chce przypisać, a Latarenka swoje... 'kórewna' prawdziwa
Wzorowa Płaczlinda, twój obłęd większy... tyle klonów na potrzeby... to dopiero pierdolec niezły!
Grafomanka
nie powtarzaj po mnie, grafomański dzbanie!
Grafomanka poklaskaj brocha i idź do łopaty tylko ubierz barchanowe majty, żebyś jej nie przeziębiła
Szpilka, oddaję 'kórewnie' co jej się należy...
bo stracisz posadę
Szpilka ona osiem lat powtarza te same wstawki
Wzorowa Płaczlinda, a ty pomyśl jaki jeszcze nick sobie wziąć i po kim pojechać... na pewno nikt nie domyśli się kim jesteś... hahahaha
Grafomanka od jazdy nie takiej drugiej jak ty
Wzorowa Płaczlinda
no straszne, też zauważyłam, że stale to samo powtarza, przywłaszcza sobie moje epitety, to taki dzban bez polotu.
Grafomanka
rozklapicha złodziejska!
Szpilka latawica
Szpilka, bo nie znam burdelowych odzywek, więc pożyczam, bo tylko takie 'kórewno' rozumiesz
Wzorowa Płaczlinda ano latawica z tej szpilki, ale czy wypada o tym pisać?
hahaha, rzepicha rozklapicha, ledwo to wstało, a może ten wariat wcale nie śpi i dalej jadem strzykać, rozklapicha, warami se postrzelaj!
Grafomanka
to po co piszesz, rozklapicho?
Szpilka, też tak w burdelu sobie rozmawiacie? Ładnie... hahahaha
Grafomanka
ale nie sr@my na siebie, tylko ty tak lubisz, rozklapicho 😁
Grafomanka umyj sobie brochę i czekaj na następne pchanko teraz papatki maleńka
Szpilka daj jej odpoczynek bo ledwo dyszy
Szpilka, to jeszcze nie s**cie na siebie? Co ty piszesz? Takie rozmowy, to gorsze od s*ania.
No, teraz wiadomo co ci w ''duszy gra'
Hahahaha
Wzorowa Płaczlinda
Ano, aż jej piana na ryju wylazła.
Grafomanka
no nie sr@my i nie będziemy, bo my nie zboczuchy jak ty, fuuuu, co za goowniana rozklapicha, bleeeeeeeeeeeeeeeee
Szpilka, w sumie, to możesz pochwalić się tymi rozmowami z koleżankami... my tu nie znamy takich klimatów, więc ku przestrodze dla naiwnych nawet pasuje...
Skończysz jak szpilka, jeśli będziesz tylko dupą myśleć... fajne, nie?
Grafomanka
tjaaaa, rozklapicho, ty i kultura, słyszałam przez telefon, stara megiero!
nawet twoją rozklapichę było słychać, tak klaskałaś z podniecenia, byle chłopa usłyszysz i już płyniesz!
Szpilka, patrząc na twoją fotkę, wyglądasz na dużo starszą ode mnie, więc nie pochlebiaj sobie... i tak już nikt na te 'wdzięki' nie poleci, choćbyś nie wiem jak śliniła się do tego seksu...
Płaczlinda to też twoje konto... sypiesz się jak próchno
Grafomanka
Dobraa, sp...j, nie będę ci dnia robić, ty jak się przypieprzysz, to jak każdy wariat umiaru nie znasz.
Będziesz tu cały dzień kłapać? łomatkoicórko, że też można aż takiego pierTolca mieć i to na tle seksualnym!
Szpilka, ano można patrząc na ciebie... to jak choroba, a może ty już z syfem? Czytałam, że wtedy jest się wyjątkowo napalonym na seks... ale całe szczęście, że tylko papier toaletowy podajesz. Tym może nie zarazisz...
Grafomanka
pobaw się, bo przez syndrom pustej pochwy piertolca dostałaś i ciągle tylko o boordelu, kurFieniu i takich tam nawijasz i to od samego rana!
ूाीू
tylko ekranu nie pogryź i nie zapluj!
Szpilka, ty w kilku wcieleniach o tym nadajesz... i we wszystkich jesteś tak samo denna.
Pierwszy raz widzę babę z takim zajobem na punkcie bzykania, ale jak nikt się nie trafia...
Może więcej klonów wstaw, może jakiś zboczony się znajdzie... próbuj do skutku!
Grafomanka
blablablabla, Se pogadaj, biedny trolliszczu, cóż ci innego pozostało?
smutne życie samotnej baby, bzykać się chce i nie ma z kim, to chociaż se pogada o doopie, na bezrybiu i rak ryba 😁
Niesamowite, jak może babę skręcić z braku seksu. To dlatego ten pustak w każdej mojej rozmowie seks widział... wyobrażała sobie, że ja się bzykam z każdym, z którym piszę, bo ona tylko w takich celach i potrzebach rozmawia...
Grafomanka
꧁𝓕𝓾𝓬𝓴 you ( ° ͜ʖ͡°)╭∩╮
Zryty łeb całkowicie... i jeszcze te klony.
To już obłęd... ot, wariatka potańczyła.
Zazdrośnica...
Grafomanka
....................../´¯/)
....................,/¯../
.................../..../
............./´¯/'...'/´¯¯`·¸
........../'/.../..../......./¨¯
........('(...´...´.... ¯~/'...')
..........................'...../
..........''............. _.·´
..........................(
..............................
Popisałaś się... hahahaha
....................../´¯/)
....................,/¯../
.................../..../
............./´¯/'...'/´¯¯`·¸
........../'/.../..../......./¨¯
........('(...´...´.... ¯~/'...')
..........................'...../
..........''............. _.·´
..........................(
..............................
Oj tam, znajdziesz kogoś... głupich nie brak. Nie rozpaczaj... ty jak ta królewna z bajki Fredry... hahahaha
jaka jepliwa, wciąż jej facków mało, a naści największego i się nasyć w końcu, rozworo!
....................../´¯/)
....................,/¯../
.................../..../
............./´¯/'...'/´¯¯`·¸
........../'/.../..../......./¨¯
........('(...´...´.... ¯~/'...')
..........................'...../
..........''............. _.·´
..........................(
..............................
Uśmiałam się z 'damy' potrzebującej... jaja jak berety. Kurczę, chyba nie powinnam tak pisać, bo szpilę przecież wszystko podnieca... hahahaha
Paluszek w akcji... hahahaha
te, świętojepliwa, to wcale nie jest śmieszne, że pierTolca dostałaś z braku chłopa, to z czego ty tak rżysz?
Jesteś tak beznadziejnie głupia, że nawet ustawa czegoś takiego nie przewiduje...
A teraz uciekam, a ty żyj nadzieją... może coś się trafi nawet takiej poczwarze.
Grafomanka
już to pisałaś, stara sklerotyczko, że też musiało się do mnie przychrzanić takie monotematyczne babsko. idź ty peacedo!
Szpilka, to ty sie do mnie przyczepiłaś. Zazdrościsz mi wierszy i powodzenia.
Tworzysz klony, żeby zbliżyć się do mnie... ale nie masz szans. Za głupia po prostu jesteś.
Narka!
aha, to że ty jesteś samotna jak palec w doopie, nie znaczy, że cała żeńska płeć też. nie projektuj własnych niepowodzeń na innych!
Grafomanka
Hahahahaah, tak sobie mów, poczujesz się lepiej 😁 tylko sprawdź jeszcze, kto za kim biega jak zaczadzony, ja na pewno nie.
Szpilka, nie wierz we wszystko, co ludzie w necie piszą... często ktoś robi sobie jaja, tym bardziej widząc takie pustostany jak ty chociażby.
I bawią się, czytając jak to podnieca zryte łby...
Nie, ty nie biegasz... pełzasz jak gnida
Grafomanka
piany dostałaś na ryju? i o to chodzi, a ponoć ja wcalę cię nie denerwuję.
do nogi, psino, waruj!
Szpilka, ty masz nadzieję, że możesz mnie zdenerwować? Nie żartuj...
Takie chore jednostki, tylko współczucie wyzwalają, chociaż jakoś śmiać mi się też chce z niedojdy.
Tyle starań.. i dupa zimna. Hahahaha
Mam jeszcze dziesięć minut... w sumie to dobrze rozbawić się z rana, inni też na tym zyskają.
Hahahaha
Grafomanka
osoba niezdenerwowana nikomu nie ubliża, a ty i owszem. pieniacz w słowach nie przebiera, co widać po tobie, oczywiście 😁
Szpilka, nikt tu sobie tak nie ubliża jak ty... i to każdym wpisem.
Wystawiasz sobie świadectwo totalnej idiotki, nawet pomijając twoje nierozumienie wierszy.
Akcja zakończona. Koniec gry...
Grafomanka
dobrze, wytrzyj już pianę z ryja, bo się zadławisz ze złości i łyknij jakichś kropelek na głowinę.
pierTolce nie powinny do Sieci wchodzić, bo im się pogarsza 😁
ja ci oszczędzę wyzwisk, bo to to samo, jakbym do goowna pretensje miała, że śmierdzi i je wyzywała, no ma to sens?
Twoja ocena: 5
Podziwiam Twój talent i odwagę,
Że piszesz wiersze z natchnieniem i pasją.
Nie przejmuj się, że są niedzisiejsze,
Bo mają w sobie prawdę i emocję.
Nie zważaj na to, co mówią inni,
Że dziś rymy i piękne słowa nie liczą się.
Nie daj się zwieść modzie i trendom,
Bo to Ty jesteś poeta, a nie wierszokleta.
Nie zamykaj szuflady i nie spuszczaj atramentu,
Bo twoje wiersze są potrzebne światu.
Nie szukaj rady u nikogo,
Bo to Ty masz w głowie własny świat.
Nie martw się o poezję i sztukę,
Bo one nie zwariowały, tylko się zmieniły.
Nie obwiniaj poetów i artystów,
Bo oni też mają swoje wizje i style.
Nie bój się wulgaryzmu i obelg,
Bo one nie zatrują twojej duszy poety.
Nie zapominaj o metaforach i epitetach,
Bo one nadają twoim wierszom uroku i piękna.
Nie spoczywaj na laurach i pisz dalej,
Bo twoje wiersze są dla ciebie i dla innych.
Nie przejmuj się uznaniem i krytyką,
Bo to ty jesteś sobą i nie inaczej.
Nie bluźnij swym wierszem, ale nim zachwycaj,
Bo to jest twoja siła i twoja broń.
Nie zniechęcaj się, ale się rozwijaj,
Bo to jest twoja droga i twoja misja.
Autorko, wybacz spam, ale taka była konieczność.
Odwdzięczę się za tę przykrość czytania.
Pozdrawiam
Autorko, Grafomanka to opowijska trollica, ona tak zawsze, musisz się przyzwyczaić, no nie masz innego wyjścia 😁
Och, wspaniały wiersz, ale i bez rymów są równie ładne. Miejsce jest dla wszystkich.
Super wiersz.
Pozdrawiam serdecznie, 5*
Miłego dnia
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania