PÓŁNOC – POŁUDNIE

tu woda po horyzont,

komary w nocy gryzą,

mokrego kupa piachu.

masz to co chciałeś, brachu...

 

skrzywiony kij namiotu -

przywiązać go do płotu.

na sznurku mokre gacie.

masz to co chciałeś, bracie...

 

gorący piach na plaży -

już stopy sobie parzysz,

dzieciarnia dołki kopie.

masz to co chciałeś, chłopie...

 

zabrakło z filtrem kremu

nie bardzo wiedzieć czemu -

to musi jutro boleć.

masz to co chciałeś, koleś...

 

w smażalni tłuszcz zjełczały,

kawałek ryby - mały,

w dodatku jest za ostro.

masz to co chciałaś, siostro...

 

na piasku flądra kona,

a flaga jest czerwona -

nie wejdziesz dziś do wody.

masz to co chciałeś, młody...

 

butelka tnie jak kosa,

a noga przecież bosa,

topiłeś się nieomal.

masz to co chciałeś, ziomal...

 

na wydmie krzywe schody,

latawiec wpadł do wody,

w kawiarni brakło płynów.

masz to co chciałeś, synu...

 

***************************

 

A wiara czeka w górach

Na szlakach niemal w chmurach;

W schroniskach brzmią gitary...

Co ty tu robisz stary ???

 

VII/VIII’2019

Średnia ocena: 3.4  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (19)

  • Guldog dwa lata temu

    Grisza, z przymrużeniem oka rzecz jasna:
    Kolejka na godzinę,
    by zdobyć szczyt Giewontu,
    wnuk z babcią, ojciec z synem,
    w klapeczkach z Lidla są tu.
    Na szlakach dzikie tłumy,
    w iphony zapatrzone,
    a w skał szczeliny gumy
    wyżute są wlepione.
    Nad morzem dzikie plaże,
    na wydmach tańczą wiatry,
    a morze pełne marzeń
    więc po co zwiedzać Tatry

  • Grisza dwa lata temu

    Odpowiedź jest w moim wierszu Jeśli nie góry, to co :))

  • Laura Alszer dwa lata temu

    Dobrze się Ciebie czyta.
    A ja we wtorek nad morze ruszam 😂

  • Grisza dwa lata temu

    Dokąd?

  • Laura Alszer dwa lata temu

    Grisza Gdynia. Opener Festiwal

  • Grisza dwa lata temu

    Znam wszystkie kempingi w sosnowych lasach na polskim wybrzeżu! Sosnowy las gwarantuje suche podłoże nawet w czasie deszczu! Kocham namiot! Kiedyś na gdańskim kempingu Stogi padało przez 36 godzin z piętnastominutową przerwą. Dzieci nie wytrzymały i pojechały tramwajem (pętla jest obok) do kina. Na kempingu najważniejsza jest saperka, żeby porządnie okopać namiot i wybór miejsca - najlepiej na górce. Byłem nie do ruszenia!!!

  • Grisza dwa lata temu

    Laura Alszer, Moja (dorosła już) córka była dwa razy, ale w tym roku odpuściła...

  • Laura Alszer dwa lata temu

    Grisza Jestem zbyt wygodna. Jedziemy do hotelu. Ale za młodych lat lubiłam namiot

  • Laura Alszer dwa lata temu

    Grisza Ja jadę ze względu na Maneskin. Uwielbiam ich!

  • Grisza dwa lata temu

    Laura Alszer. Nie ma nic piękniejszego, jak obudzić się przed wszystkimi, orzeźwić się w pustej umywalni i z książką w ręku i kawą na na stoliku czekać, aż żona i dzieciaki (oraz cały kemping) się obudzi... Brakuje mi tego...

  • Laura Alszer dwa lata temu

    Grisza Więc zabierz żonę w tym sezonie

  • Grisza dwa lata temu

    Niestety... 4 lata od rozwodu...

  • Laura Alszer dwa lata temu

    Grisza O cholera, przepraszam, przykro mi.

  • Laura Alszer dwa lata temu

    Tak tylko zasugeruję, jeśli mogę, że sporo samotnych kobiet dookoła... Może warto się rozejrzeć

  • Grisza dwa lata temu

    Mnie nie ! :))

  • Laura Alszer dwa lata temu

    Grisza Uf, w takim razie oddycham z ulgą. Jest deficyt fajnych facetów, myślę, że nie trudno Ci będzie znaleźć kobietę chętną na biwak 😉

  • Grisza dwa lata temu

    Skąd wiesz, że nie znalazłem? W każdym razie dzięki i życzę jak najlepszych wrażeń na festiwalu.

  • Laura Alszer dwa lata temu

    A tego nie wiem. Tak wywnioskowałam z kontekstu, mój błąd. W kazdym razie dziękuję i wszystkiego dobrego

  • Mak dwa lata temu

    A później jak to wszystko "masz co chciałeś", dobrze i z tęsknotą się wspomina 😉
    Jeśli chcesz poprawić interpunkcję, dostaw przecinki przed wyrazami w wołaczu: koleś, siostro, brachu... I może na przyszłość zrezygnować z wielkich liter na początku każdego wersu, jeśli nie są stawiane po kropce.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania