Południe w żółtym polu

Przez polne drogi w białej koronce,

wzdłuż światła wiosennej zatoki topól

szłaś odklejając liść od liścia,

a chmury się tkały w czystej postaci,

bez jesiennych gałęzi i resztek poroży.

Przy owadzim i dzikim lądowisku

stawałaś się cienką ścianą deszczu.

Chciałem w nią wpinać kwiaty,

oprzeć się o miękki warkocz ziemi.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (16)

  • Violet 08.07.2018

    Nie wiem, czy poprawnie napisałeś ten wiersz i czy poprawnie go odbieram, ale bardzo mi się podoba. Dopiero co powrócilam ze wzgórz, gdzie polne dróżki tworzyły bajeczne koronki, a białoskóre brzozy tworzyły wśrod nich małe zatoki. W Twoim utworze znów poczułam smagnięcie południowego słońca, zapach polnych kwiatów i kurzu unoszonego przez końskie kopyta, a to wszystko wydawało się na wyciągnięcie ręki, a po niebo tylko wyciągnąć rękę. Daję piątkę za wspomnienie, za przypomnienie czegoś, co umknęło w pewnym momencie.
    Pozdrawiam.

  • Neurotyk 08.07.2018

    Violet, dziękuję za ciekawy komentarz.
    Pozdrawiam.

  • fanthomas 08.07.2018

    zajrzałem i ja, coś się ostatnio rzadko pojawiasz

  • Neurotyk 08.07.2018

    Zapracowany jestem, robie w żółtym polu.

  • Margerita 08.07.2018

    Podoba mi się twój wiersz pięć

  • Neurotyk 08.07.2018

    Pozdrawiam czesc pa

  • Iwona 08.07.2018

    nie podoba mi się ''warkocz ziemi'', ''ściana deszczu'' jakoś nie brzmi to fajnie choć wiersz sam w sobie liryczny.

  • Neurotyk 08.07.2018

    Iwona, dziękuję za refleksję.

  • rubio 08.07.2018

    Pomyślało mi się, przeczytawszy to, takie określenie - "spuchnięty Harasymowicz". Przepraszam, ale jak by co - to jest komplement.
    Ładne, zwiewne, takie łagodne; uspokajające. 5. Pzdr

  • Neurotyk 08.07.2018

    Rubik, dzięki za ciekawe skojarzenie.

  • Karawan 09.07.2018

    Jakbym oglądał dzieło Rembrandta, pełne koronek, ciepłego światła, przesycone duchem Rollanda. Dziękuję za łapiące za serducho doznania. ;) 5

  • Neurotyk 09.07.2018

    Karawanie, bez przesady nieuzasadnionych zbytnio ;) Dzięki za przeczytanie.

  • zygula 09.07.2018

    dla mnie przyjemny bałagan tutaj

  • Neurotyk 10.07.2018

    Dzięki za opinię.

  • Worldovsky 10.07.2018

    Poetycko :-)

  • Neurotyk 10.07.2018

    Dziękuję.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania