Abc

Abc

Średnia ocena: 2.8  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (157)

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Czy ty przypadkiem za brdzo nie dramatyzujesz czasem?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    https://www.youtube.com/watch?v=OlH1LWBN1NM

  • MartynaM 18.10.2022

    Odejdź stąd!

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Bardzo podoba mi się ten wiersz

  • MartynaM 18.10.2022

    Nie obchodzi mnie to.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Takie jednoznaczne niedopowiedzenia.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM Naucz mnie pisać takie skondensowane będę wdzięczny.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    'więc wcieram siebie w czyste kartki
    aż po obrazy"- nie wiem jak rozumieć to słowo "wcieranie", czy nadać mu pozytywne czy negatywne znaczenie

  • MartynaM 18.10.2022

    A ja będę wdzięczna, jeżeli poszukasz innej ofiary... pań tu pod dostatkiem...

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM Ale ja teraz pytam o wiersz, zauważyłaś?

  • MartynaM 18.10.2022

    Co ja ci zrobiłam, że tak mnie prześladujesz?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM Nie rób z siebie ofiary, słabo tobie wychodzi udawanie takiej ;)

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM Myślisz że wszystko jest wytłumaczalne?

  • MartynaM 18.10.2022

    Tylko pytam. Priste pytanie chyba?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM Ja pytałem o wiersz i też nie dostałem odpowiedzi...

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Dostanę odpowiedź?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Ciekawa jest ciągła zmiana polaryzacji emocji w rozmowie z tobą.

  • MartynaM 18.10.2022

    Nie chcę, żebyś się do mnie zwracał ani pytał, ani pisał.
    Za trudne do zrozumienia?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM Ale ja tylko próbuję dociec, DLACZEGO?

  • MartynaM 18.10.2022

    A jakie to ma znaczenie?

    Chcesz, zostaw komentarz, jak każdy, masz do tego pełne prawo, i tyle.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Po to mamy możliwość komentowania pod tekstami, halo?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Słuchałaś piosenki?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Nie lubisz dociekliwości u czytelników?

  • Jordan Tomczyk 19.10.2022

    MartynaM proszę Cię, nie uprawiaj hipokryzji w tym momencie. Kilka razy prosiłem Cię, żebyś nie pisała do mnie i nie komentowała moich utworów, próbując dyktować mi (innym zresztą też), co wolno pisać, a co nie, lecz i tak to robiłaś. A kiedy ktoś robi coś takiego w drugą stronę, to już jest "be"? Naprawdę ręce opadają. Nie lubię wdawać się w pyskówki, bo tacy, jak Ty się nimi karmią, ale tym razem nie wytrzymałem. Bez odbioru.

  • MartynaM 19.10.2022

    Jordan Tomczyk, nie dyktowalam, dziecinko, co wolno a co nie, tylko tlumaczylam co jest źle i wymaga dopracowania, bo piszesz słabo. Ale jeśli na nic więcej cię nie stać i wystarczy ci niewiele do szczęścia, to dałam sobie spokoj... z wrony - sokoła nie zrobię.

    A tutaj o co innego chodzi, ale żeby to pojąć, trzebs chociaż trochę inteligencji, a nie wszyscy posiadają...

  • Jordan Tomczyk 19.10.2022

    MartynaM Twoja opinia nie znaczy nic. Kompletnie nic. Żaden z Ciebie autorytet. I jeśli mówisz, że ktoś, kto wydał książkę i wydaje kolejną pisze słabo to chyba wiadomo już, komu tutaj brakuje inteligencji, dziecinko. Żegnam.

  • MartynaM 19.10.2022

    Jordan Tomczyk, piszesz słabe wiersze, a wydawać własnym sumptem sobie możesz... czy ja ci zabraniam?

  • Jordan Tomczyk 19.10.2022

    MartynaM no i tu się mylisz moja droga, bo wyłącznie własnym sumptem to by nie było osiągnięcie, którym warto by było się pochwalić. Dobra, kończę tę jałową dyskusję z kimś, kto zmienia fikcyjne imiona jak rękawiczki. Nie każdy ma widać odwagę ciskać się, jakim to nie jest ekspertem od wierszy i wszystkiego, nie podając przy tym nawet imienia i nazwiska. Raz Laura, raz Martyna, a jutro...? Dlatego nie jesteś żadnym autorytetem w tej kwestii. Podreślam, żadnym. Pewnie coś tam jeszcze naskrobiesz od biedy, bo musisz mieć ostatnie słowo, ale nie dbam już o to. ŻEGNAM.

  • MartynaM 19.10.2022

    Jordan Tomczyk, zabawny jesteś... przylazisz pod mój tekst pożegnać się... poza tym chcesz mnie przekonać, że jakieś wydawnictwo może być zainteresowane wydawaniem twoich piblikacji, kiedy nie ma w nich ani nic nowego, ani odkrywczego... fantazja cię ponosi.
    Ale skoro musi...

  • Jordan Tomczyk 19.10.2022

    MartynaM takie są fakty. Wydawnictwa są zainteresowane i na potwierdzenie mam chociażby maile od nich moja droga. Jakkolwiek byś się nie wściekała z tego powodu, takie są fakty.

  • MartynaM 19.10.2022

    Jordan Tomczyk, niby dlaczego mam się wsciekac? Z twojego powodu? Nie rozsmieszaj mnie...

  • Dementor Biały 18.10.2022

    Ten fragment jest wszystkim w tym wierszu, reszta jest przegadaniem. No i tytuł jest słaby.
    Zostawiłbym tak, moim zdaniem bdb miniatura by była

    jeszcze szukam miejsca

    na wiersze
    są jak odejścia
    od lustra

  • MartynaM 18.10.2022

    Dziękuję za komentarz

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Zgodzę się Grzechu że jest to rdzeń wiersza, ale skrzywdziłeś ten tekst pisząc że reszta przegadana.

  • Dementor Biały 18.10.2022

    Łukaszenko może dlatego, że reszta pasuje do tytułu, a ja z niewybrednej sceny erotycznej staram się wyciągnąć coś dla siebie,

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Dementor Biały Zmieniła na tatuaże, więc to uczucie rodziło się w bólu.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Dementor Biały Nie widzę tutaj "niewybrednej sceny erotycznej", no ale cóż. Nie jestem przecież tobą.

  • Dementor Biały 18.10.2022

    Moim zdaniem chodzi raczej o zanikanie, robi to pustą kartką, więc to jest tatuaż pustki, zanika w ten sposób.
    Faktycznie może źle odczytałem, bo dla mnie koniec oznacza czekanie na życie, na cokolwiek, bo przecież oddech to takie nicwszystko

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Ja w tym wierszu widzę chęć uwolnienia się od jakichś traum.

  • Dementor Biały 18.10.2022

    Za mocno kojarzy mi się motyw autoagresji peela, próbowałeś nacierać się kartką?

  • Dementor Biały 18.10.2022

    I to po tatuaże?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Peelka chce być dobra ale nie wie jak chyba? Tatuaże są drogowskazami.

  • Dementor Biały 18.10.2022

    Łukaszenko to nie Memento...

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Dementor Biały Zapominasz że w poezji można wszystko.

  • Dementor Biały 18.10.2022

    Łukaszenko można. Fakt, nie erotyk a thiller, zabrakło mi nazwy i użyłem złej. Dzięki za zwrócenie uwagi

  • MartynaM 18.10.2022

    Ciekawe, kiedy ci się znudzi gadać ze sobą...

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Chętnie pomogę tobie znowu pokochać świat. I nie oczekuję seksu w zamian jak coś.

  • MartynaM 18.10.2022

    A gdzie napisałam, że nie kocham świata?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM Ty się tylko od niego ogrodziłaś zasiekami, wiem.

  • MartynaM 18.10.2022

    Bardzo śmieszne...

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM Tytuł bym zmienił na "portalowy czyściec". Byłaby nadzieja na odkupienie.

  • MartynaM 18.10.2022

    Ten mi się bardziej podoba. I prawdziwszy... czyżbyś nie załapał?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM Dementor miał rację z erotykiem?

  • MartynaM 18.10.2022

    Kazdy patrzy poprzez własną wyobraźnię, jeżeli komuś chleb na myśli, to i piekarnię zobaczy...

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Mam takich znajomego, jak żona chce coś na nim wymusić, to symuluje napady ciężkiej depresji z płaczem, on wtedy naokoło niej biega i się tak długo troszczy aż ona na swoim postawi. O tym jest ten wiersz.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    *takiego

  • MartynaM 18.10.2022

    Łukaszenko, co kto zobaczy, to jego...

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Momentami widzę samotność w kryzysie wieku średniego.

  • MartynaM 18.10.2022

    Łukaszenko, u siebie? No cóż...

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM I chęć powrócenia do szalonych czasów młodości, kiedy człowiek w głowie tatuaże miał.

  • MartynaM 18.10.2022

    Ciekawe czy większość, jak ty, czyta dosłownie...

  • Łukaszenko 18.10.2022

    I tytuł sugeruje że twierdzisz że im starszy człowiek, tym bardziej zużyty, jak szmata do podłogi?

  • MartynaM 18.10.2022

    Łukaszenko, jezeli tak się czujesz... ?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM I jeszcze jedna, to może być wiersz o szukaniu poezji w dzisiejszym świecie.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM Pełnym okrucieństwa i niedługo biedy i głodu. Jakby poezja była nic niewartym wycieruchem właśnie.

  • MartynaM 18.10.2022

    Łukaszenko, lubisz maliny?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM I jeszcze to może być idąc tropem DB
    https://www.youtube.com/watch?v=1lKn21dlV2k

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM Wolę zakazane jabłka z "seksmisji"

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Maleńczuk pasuje jak ulał do tego wiersza
    https://www.youtube.com/watch?v=fBotNLCxBO0

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Lubisz Maleńczuka?

  • MartynaM 18.10.2022

    Nie

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM Zbyt mało prawicowe teksty?

  • MartynaM 18.10.2022

    Nie podoba mi się jego głos.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM Tu się z tobą zgodzę, ale talent do pisania ma chyba?

  • MartynaM 18.10.2022

    Skoro tak uważasz...

  • Łukaszenko 18.10.2022

    To pisać piosenek i poezji też nie potrafi?

  • MartynaM 18.10.2022

    Nie wiem, co potrafi. Nie interesuję się tym czlowiekiem.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    A jan pietrzak?

  • MartynaM 18.10.2022

    Łukaszenko, raczej nie umie śpiewać.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM Za to poglądy ma kryształowe ;)

  • MartynaM 18.10.2022

    Nie wiem, nie interesuję się

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM To chyba zdrowy odruch.

  • Józef Kemilk 18.10.2022

    Masz w pisaniu takich tekstów talent.
    Super
    5

  • MartynaM 18.10.2022

    Dziękuję Józefie.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Myślę że to wiersz bardzo autobiograficzny, tytuł sugeruje jak autorka siebie widzi na jakimś tam portalu.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Czyli w roli opiekunki szlifującej formę młodszym adeptom poezji.

  • MartynaM 18.10.2022

    Łukaszenko, tytuł, to trochę metafora, większość piszacych wyciera się ns portalach... niektórzy nsert przerastają do tekstów innych...

  • MartynaM 18.10.2022

    nawet*
    przyrastają*

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Jeszcze jedno. Wiersz może być metaforą naiwnej kobiety szukającej poetyckiej miłości na portalach dla wyposzczonych.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    facetów.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    I oczywiście z tego powodu cierpi że jest wykorzystywana seksualnie, czeka na okres menopauzy aby móc się wreszcie uwolnić od popędów płciowych, znajdując przy okazji prawdziwą miłość.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Nawet jeśli nie znajdzie, nic się nie stanie. Bo przecież przekwitła i życie się ustabilizowało.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Patrzy w lustro, widzi piękną kobietę, i zastanawia się dlaczego spotkało ją to co spotkało.

  • MartynaM 18.10.2022

    Zgłoszę cię do Admina i poproszę o zablokowanie ci możliwości komentowania u mnie... i przytoczę te bzdety chorej, spaczonej wyobraźni...

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Ale o co tobie chodzi, utożsamiasz się z tą interpretacją?

  • MartynaM 18.10.2022

    No, teraz z tej strony zacznij i pociągnij temat... dawaj!

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Za bardzo bierzesz do siebie słowa chyba i zapominasz że jestem po twojej stronie.

  • MartynaM 18.10.2022

    Że to się chce, cymbalowi, pisać te wysrywy...

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Piszesz o swoim wierszu?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Pisałem już tobie ze jestem wrażliwym człowiekiem ;)

  • MartynaM 18.10.2022

    Łukaszenko, tak. Przecież nie o tobie. Ty ideal...

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Masz tatuaże? ;)

  • MartynaM 18.10.2022

    Łukaszenko, nie.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Nie wierzę.

  • MartynaM 18.10.2022

    Łukaszenko, dlaczego? Przecież ja ci zawsze prawdę piszę... Nie bądź taki.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Będę, ledwo wczoraj ciebie obsztorcowałem, a ty mi znowu dziś z kłótniami wyjeżdżasz, chociaż po pachy się urabiam aby nadać znaczeń twojemu wierszowi, gdzie tu szacunek do partnera?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    co dziś na obiad?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Mam nadzieję że nie znowu pomidorówka z ryżem, bo rzucę talerzem o ścianę!

  • MartynaM 18.10.2022

    Łukaszenko, ja ciebie nie szanuję???

    Mielony z buraczkami i ziemniaczki. Na pierwsze ogórkowa.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Tak nie szanujesz mnie, pomiatasz mną jak jakimś pantoflem, aż się ludzie śmieją, kiedyś doprowadzisz do sytuacji że będę musiał te kłótnie kinetycznie zakończyć! Nie chcę tego robić bo cię kocham, nawet antoni wczoraj powiedział że cytuję "wpierdol".

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Nie podgrzewaj mi za bardzo zupy, wiesz że nie lubię dmuchać w łyżkę.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    https://www.youtube.com/watch?v=J9ll0BAxB8s&list=RDJ9ll0BAxB8s&start_radio=1

  • MartynaM 18.10.2022

    Ale w domu nic nie ma, bo ja to w karczmie z kolegą jadłam.
    Kup sobie coś w żabce, bo nie wiem, o której wrócę.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    A ty co Kalina Jędrusik? ;)

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Spróbuj wrócić pijana i się awanturować jak zeszłym razem, a policja dziś będzie!

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Dzwonię do twoich rodziców, że znów szlajasz się po nocach.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Masz zamiar wrócić na noc do domu?

  • MartynaM 18.10.2022

    Łukaszenko, co się rzucasz? Jakich kolegów masz, takich biorę... przecież nie będę ci wybierać

  • Łukaszenko 18.10.2022

    pfffffff...

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Dlatego nie lubisz jak wracam wcześniej z pracy?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Twoja mama jest taka sama, a rodzice mnie ostrzegali przed małżeństwem z tobą.

  • MartynaM 18.10.2022

    Łukaszenko, a ty pracujesz, nierobie?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Dziś mega zachód słońca.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    MartynaM Ile razy mam wracać do kwestii zarobków? Prosiłem, nie pytaj skąd, ciesz się że na wszystko starcza! I możesz się w tych siksowatych kieckach szlajać po nocach.

  • Łukaszenko 18.10.2022

    (jak przesadzam to napisz)

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Znowu masz konto na badoo?

  • Dementor Biały 18.10.2022

    Nie będę tego czytał

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Ty też przychodziłeś do domu pod moją nieobecność! Sąsiad mi powiedział...

  • Dementor Biały 18.10.2022

    Łukaszenko czemu do tego wracasz?

  • Dementor Biały 18.10.2022

    Wtedy wystarczająco mnie zirytowałeś, wiesz ile godzin jechałem? A tu nikogo nie ma, a ona mnie irytuje nie chcąc odpowiedzieć na proste pytanie, po co do tego wracać

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Ja ciebie z nałogu narkotywego wyciągnąłem, dałem pracę, a ty mi kobietę wychędożyłeś!

  • Dementor Biały 18.10.2022

    Łukaszenko lobotomia się nie udała?

  • Łukaszenko 18.10.2022

    Coś ty, dzisiaj też jak widzisz nie ma zamiaru na noc wrócić!

  • Dementor Biały 19.10.2022

    Łukaszenko robili wokół tego tyle szumu, że przeczytałem tą rozmowę. Jak dla mnie przegiąłeś, ale mniej niż się spodziewałem

  • Łukaszenko 19.10.2022

    Dementor Biały W którym momencie, w opisie podmiotu lirycznego?

  • Dementor Biały 19.10.2022

    Łukaszenko w tym że napisałeś że utozsamiasz peela z autorem, bo to znaczy, że Ci go przypomina. W innym wypadku byłby dla Ciebie to taki sam random jak każdy inny peel

  • Łukaszenko 19.10.2022

    Dementor Biały Każdy wiersz ma motyw autobiograficzny, przecież zrodził się z naszej głowy ;)

  • Dementor Biały 19.10.2022

    To jest napisanie autorowi wprost - jesteś taka a taka moim zdaniem, jesteś wycieruchem portalowym

  • Dementor Biały 19.10.2022

    Nie prawda, jeżeli piszesz tylko tak to jest to mega ograniczone,

  • Łukaszenko 19.10.2022

    Dementor Biały Słowo wycieruch widzę w pozytywnym aspekcie tego słowa.

  • Dementor Biały 19.10.2022

    Wielokrotnie opisywałem inne osoby, to na co/kogo natrafiłem i pisałem w pierwszej osobie, mimo, że nie byłem tożsamy z peelem

  • Łukaszenko 19.10.2022

    Afirmuję postawę pedagogiczną Martyny na portalu.

  • Łukaszenko 19.10.2022

    Ty to zrozumiałeś negatywnie? Pewnie przez twoje nastawienie do Martyny!

  • Dementor Biały 19.10.2022

    Łukaszenko wyraziłem swoje zdanie, moim zdaniem brzydko jest naruszać sfery intymne w ten sposób, to było seksistowskie i na granicy molestowania

  • Łukaszenko 19.10.2022

    Dementor Biały Nie Grzegorzu to była tylko interpretacja wiersza, a ty dorobiłeś do tego ideologię.

  • Dementor Biały 19.10.2022

    O, dzięki temu zrozumiałem czwmu Martyna nie zrozumiała mojej metafory ze zdjęciem. Braki w empatii bywają straszne, przepraszam jeszcze raz za tamto Martyno

  • Dementor Biały 19.10.2022

    Niestety nie, to było podłe. Jeżeli niechcący podłe to przeproś, nie trzeba rozumieć że kogoś coś może urażać, skoro to nie problem żeby to uszanować

  • Łukaszenko 19.10.2022

    Dementor Biały Nie można mieć pretensji o fikcję poetycką, do książek Grzegorzu.

  • Dementor Biały 19.10.2022

    Łukaszenko, nie jesteś poezją, autor również, ani książką

  • Łukaszenko 19.10.2022

    Dementor Biały Ale moje słowa mogą być, jesteśmy na portalu literackim.

  • Łukaszenko 19.10.2022

    Dementor Biały Miałem na myśli doucz się Grzegorzu.

  • Dementor Biały 19.10.2022

    Łukaszenko to Twój argument na wszystko? Jesteś sztuką samą w sobie bo kawałek gowna może być sztuką w galerii? Nie zmienia to mojego zdania

  • Łukaszenko 19.10.2022

    Dementor Biały Możesz byś nawet kawłkiem tego, jeśli tak ci łatwiej.

  • Dekaos Dondi 18.10.2022

    A zatem wiersz po drugiej stronie lustra, może się różnić, od oryginału. Lecz od siebie, uciec się nie da.
    Jedyna nadzieja w tym, że nad wtopioną w czystą kartkę, będzie tatuaż z rurką do oddychania.
    Wtedy szansa, że będzie wewnątrz wiersza, z przerzutnią, co wzbije ponad...
    Pozdrawiam?:)

  • MartynaM 19.10.2022

    Dziękuję DD za komentarz

  • Lotos 19.10.2022

    Podoba się i trochę kojarzy mi się z moim " promieniowanie tla". Wydaje mi się, że jest tam coś co łączy te dwa wiersze.

  • MartynaM 19.10.2022

    Kruchość chwili...

    Dzięki Lotos

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania