Portret.

Lubię myśleć, że wyciągasz go czasem

z szuflady.

Kładziesz sobie na brzuchu czy obok serca

i nic.

I tylko mieni się na fioletowo,

skoro akurat jest zachód i nie zostało zbyt wiele

do odnalezienia.

 

Bo jesteś, bo bywasz i to wystarczy.

Bo jesteś, a to smakuje jak wata cukrowa

i pachnie truskawkami, które ktoś - kiedyś.

A ja je nazywam dla ciebie, opisując tę myśl,

kiedy dzielą nas lata świetlne, a pokonać je można

zwykłym leżeniem na słońcu,

chowaniem twarzy za ramieniem,

które nie należy do żadnego z nas, bo jest wspólne.

 

Lubię myśleć, że kładziesz się na plecach,

oparta o poduszki, które są jak wata cukrowa,

jak chmury.

Podciągasz nogi niemal pod samą brodę,

żeby ocean, który mieni się fioletem, chyli ku początkom,

nie rozległ się nigdzie indziej,

przykrył twój uśmiech.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

Z cyklu: Detoks.

Sierpień. Drugie półrocze, nowego roku pańskiego.

Średnia ocena: 3.0  Głosów: 2

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (16)

  • hamlet 20.08.2023

    wielokropek 🤣🤣🤣🤣🤣biedronka

  • Szalej. 20.08.2023

    Półdupek 🤣🤣🤣🤣🤣 kartoflanka

  • hamlet 20.08.2023

    Szalej. napletek 🤣🤣🤣🤣🤣twarożek

  • Szalej. 20.08.2023

    hamlet skończ :)

  • hamlet 20.08.2023

    Szalej. chcesz tego, bo odpowiadasz🤣🤣🤣🤣🤣

  • Chce tego, chce.

  • Szalej. 20.08.2023

    Hm?

  • To rozbierz się.

  • Tjeri 20.08.2023

    Nie powiem jaką miałam myśl po pierwszych wersach. Nie spodobałaby Ci się na pewno.

    I mam nadzieję, że się nie obrazisz, bo to co niżej to ani ironia, ani umniejszanie.
    Otóż myślę, że czasem cierpienie z powodu miłości jest stanem bardziej docelowym niż sama miłość. I nie jesteś w tej kwestii wyjątkiem.

  • Szalej. 20.08.2023

    Chyba się domyślam 🤣
    Ja, jak sobie je na spokojnie czytam, to też mam mieszane uczucia...

    I za co mam się obrażać, przecież nie napisałaś nic złego... Chociaż ja w tym tekście zadnefo cierpienia nie widzę. Nawet pośrednio... Ale co głowa, to czytanie.
    Także spokojny, jest luz :)

  • Tjeri 20.08.2023

    Szalej.
    Rozpamiętywanie jest dla mnie formą masochizmu — ale monopolu na rację nie mam.
    I przede wszystkim — co do tej formy wydatkowania emocji — nie twierdzę, że to źle.

  • Szalej. 20.08.2023

    Tjeri hm... To nie rozpamietywanie, skoro coś nadal trwa. Tak mi się wydaje. To forma pewności.

  • Tjeri 20.08.2023

    Szalej.
    W sumie... Opadłe płatki róży to też dekoracja (i to wciąż nie jest ironia).

  • Szalej. 20.08.2023

    Tjeri opadłe płatki róży zamyka się w pudełku, suszy i fajnie się przy tym oddycha - kocham zapach róż.
    Wszystkiemu da się nadać drugie życie. Miłości też, jeśli tylko się chce. Przeważnie zaczyna się na przyjaźni i kończy miłością, ale kto powiedział, że kiedy skończy się miłość - nie da się wrócić do przyjaźni? Da się. Kwestia tego jak ważna dla ciebie dana osoba jest.

  • Tjeri 20.08.2023

    Szalej.
    Ależ to mniej więcej napisałam! W sensie drugiego życia, nadawania innej roli.

  • Szalej. 21.08.2023

    Tjeri no to się minęliśmy. Znaczy ja. Tak czy inaczej, o tym między innymi jest tekst :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania