Zapachniało mi horrorem. Klimat jaki stworzyłeś w tym wierszu sprawił, że przyszło mi na myśl, że podmiot zabił, poćwiartował i spalił opisywana postać, grrr. Może zupełnie nie miałeś tego w zamyśle, ale mnie przeraziłeś :)
Dźwiękami giętej przez wiatr blachy
wędruje głos pośród drzew skrzypień...
Proszę wybaczyć "lejkowi" - oto co mi się w głośnym czytaniu nawinęło; Przepraszam. Za całość dziękuję! Ostatnia strofa mówi do mnie bardzo mocno. Dzieki. 5 ofc.
Dźwiękami giętej przez wiater blachy
wędruje głos twój pośród drzew skrzypień
Karaan, też myślałem, żeby wydłużyć rytmicznie dwie ostatnie i tak zrobię, lecz: wiater byłby gwara, zaś zas wiatry kojarzyły by się nieszczególnie. Bedzie gwara.
Jezu, czemuś to tak pomieszał, raz 10 sylab, raz chyba nawet 11, na końcu dwa razy po 9, ech...
Dotarła do mnie druga strofa (z wyj trzeciego wersu) i dwa pierwsze wersy następnej. Wers o ptakach z rękami, jakoś mi trąci kiczem.
Poerwsza zwrotka... wydaje mi się trochę przeegzaltowana, może przez to pytanie Gdzie włosy? Wyobraziłem sobie panienkę, ktora to przasadnie deklamuje, no a potem to "wionięcie pajęczyny", stweirdzenie samo w sobie ciekawe, ale do tej deklamującej dzierlatki nijak nie pasuje.
Odczucia mam mieszane.
Było fajnie . dużo fajnych wyrazów ale zabrakło mi uczucia.. Jakbyś skupił się nad stylistyka i dał w pewnym momencie odlecieć emocji.. Ja jestem dyslektyk więc może się nie znam. Ale czuje gdzies w glebi duszy ze jeśli cos piszesz to muszą za tym kryć się emocje.
bardziej czuję tu brak kogoś bliskiego.. dla mnie drzewa ptaki to metafora która ma oddac uczucia.. Wiecej odkrywam w szafie pełnej zapachów a drzewa droga po mleczach to tylko ..albo aż! miejsca w których bywaliście lub bywali.. zakochani bo dla mnie to wiersz o miłości utraconej.. Tak ja interpretuje..dlatego napisałem że wszedłem w to i było fajnie ale.. no Qrde.. czegoś mi zabrakło.. ale ja nie jestem ekspertem.. Tak czy inaczej fajnie..
dla mnie każda szafa zawsze była magiczna.. zwłaszcza u moich dziadków. .Wiesz.. nigdy nie myślałem o szafie przez pryzmat Moli.. To nigdy nie było moje zadanie.. Praktyczna kobieto;)
spoko.. wrzuciłem swoje 2 czekają na akcept .czekam na recenzje. :) Z óry mówie to mój pierwszy raz.. jestem dyslektyk robie pełno błedów i proszę o recenzje merytorycznej części będę wdzięczny;)
Jeśli juz beda twoje dzieła mogą nie byc na stronie głównej z powodu kolejnych opublikowanych po twoim wyslaniu. Wtedy napisz do mnie pod moim wierszem ze sa juz
Komentarze (98)
Zapachniało mi horrorem. Klimat jaki stworzyłeś w tym wierszu sprawił, że przyszło mi na myśl, że podmiot zabił, poćwiartował i spalił opisywana postać, grrr. Może zupełnie nie miałeś tego w zamyśle, ale mnie przeraziłeś :)
Karolko, zlowieszczo brzmi, zlowieszczo...
Fajnie:)
A dla mnie to jesień życia i jej droga i kres. Tylko pozostały skrzypiące wspomnienia. :-)
Pasjo, nie brykaj za duzo;)
Neurotyk lubię brykać i chce mi zrobisz?
pasja *co
pasja pacnę klapkiem :)
Neurotyk oddam
pasja sam przyjemność :)
Dźwiękami giętej przez wiatr blachy
wędruje głos pośród drzew skrzypień...
Proszę wybaczyć "lejkowi" - oto co mi się w głośnym czytaniu nawinęło; Przepraszam. Za całość dziękuję! Ostatnia strofa mówi do mnie bardzo mocno. Dzieki. 5 ofc.
Dźwiękami giętej przez wiater blachy
wędruje głos twój pośród drzew skrzypień
Karawan, pięknie. Baba z wozu, koniom lżej;)
Karaan, też myślałem, żeby wydłużyć rytmicznie dwie ostatnie i tak zrobię, lecz: wiater byłby gwara, zaś zas wiatry kojarzyły by się nieszczególnie. Bedzie gwara.
Jezu, czemuś to tak pomieszał, raz 10 sylab, raz chyba nawet 11, na końcu dwa razy po 9, ech...
Dotarła do mnie druga strofa (z wyj trzeciego wersu) i dwa pierwsze wersy następnej. Wers o ptakach z rękami, jakoś mi trąci kiczem.
Poerwsza zwrotka... wydaje mi się trochę przeegzaltowana, może przez to pytanie Gdzie włosy? Wyobraziłem sobie panienkę, ktora to przasadnie deklamuje, no a potem to "wionięcie pajęczyny", stweirdzenie samo w sobie ciekawe, ale do tej deklamującej dzierlatki nijak nie pasuje.
Odczucia mam mieszane.
AdamT, wszystko pomieszałeś :) Sylab nie liczyłem, pisałem bez sylab.
Neurotyk, to właśnie chciałem usłyszeć ;)
Adam T, wiersz do czytania przez faceta, nie panienkę :)
Neurotyk, ok. Ale to pytanie i tak brzmi, jakby ktoś zapomniał peruki. Nie wiem, coś mi w tym nie pasuje.
O, jakaś mrówka.
motomrówka mi wiatry kojarzą się dość nieprzyjemnie :)
Neurotyk, mnie teź, dlatego wychodzę ;)))
motomrówka ale jest wiater, nie ma wiatrów! :)
Delikatny i lekki wiersz. Powiewny niczym wiatr. Twoje wiersze mają "to coś". T
T=5
Amen.
pięć
Mar, a komentarz wychwalający pod niebiosa dzieło?
I nie przeżegnałaś się, jak tu weszłaś.
Neurotyk
zostaję jednak
Co Cię skłoniło do zostania?
Neurotyk moje feromony
Mar, czy chciałabyś być w jury Bitw Literackich?
Nuncjusz czyli szczochy
Neurotyk
a na czym by to polegało
Margerita na ocenianiu prac, np. Arysto napisałby nowelę, a Ty oceniałabyś ją pod różnym kątem:)
Neurotyk
Czyli pod nikiem danego użytkownika
Możesz sama zacząć ocienić profesjonalnie: załóż wątek: ocenialnia Mar. Zgłaszaliby się chętni poddać opowiadanie twojej ocenie.
Margerita nie, nie.
Neurotyk
Ok już idę na forum zakładać fątek
Margerita kurwa, nie
Margerita okej :)
Nuncjusz
Tak
Neurotyk
gotowe
Margerita jestes pojebana ty i neurotyk
Margerita to czekaj na chętnych. Może jacyś będą.
Neurotyk pojeb
Nuncjusz
jak do kobiety mówisz
Margerita spierdalaj
Nuncjusz kocham cię Nunek. Twoja dosłowność jest świetna.
Zbok
Pan Buczybór też Cię kocham ♥
Nuncjusz geje
Ja tam tu widzę tylko męską solidarność :)
Neurotyk nam nie chodzi o seks. Tu chodzi o pokrewieństwo dusz
Neurotyk Rasista
Nuncjusz Właśnie!
Pan Buczybór sodomista
Nuncjusz sekta
Neurotyk Nekrofil sodomista
Chłopaki idźcie na piwo
pasja ty z nami?
Neurotyk A gdzie tam. Nie ten poziom.
Pan Buczybór glupoty?
Neurotyk Czego tam chcesz
Neurotyk bardzo chętnie
O, proszę, robi się coraz ciekawiej :)
Enchanteuse :) Upic Bucza w borze ;)
Rytmicznie jako tako, ale jest w tym tekście (jak dla mnie) coś magicznego. Dla mnie 5
Dzięki ;)
Było fajnie . dużo fajnych wyrazów ale zabrakło mi uczucia.. Jakbyś skupił się nad stylistyka i dał w pewnym momencie odlecieć emocji.. Ja jestem dyslektyk więc może się nie znam. Ale czuje gdzies w glebi duszy ze jeśli cos piszesz to muszą za tym kryć się emocje.
Kryją sie. Przeczytaj wiersz wolno, spokojnie, wyobrazajac sobie. Alcentuj ptaki, drzewa...
Akcentuj
Testosteron buzuje...
Pasja, zaraz Cię opryska ;)
Neurotyk a pryskaj jak lubisz
bardziej czuję tu brak kogoś bliskiego.. dla mnie drzewa ptaki to metafora która ma oddac uczucia.. Wiecej odkrywam w szafie pełnej zapachów a drzewa droga po mleczach to tylko ..albo aż! miejsca w których bywaliście lub bywali.. zakochani bo dla mnie to wiersz o miłości utraconej.. Tak ja interpretuje..dlatego napisałem że wszedłem w to i było fajnie ale.. no Qrde.. czegoś mi zabrakło.. ale ja nie jestem ekspertem.. Tak czy inaczej fajnie..
Dobrze kombinujesz. 5 za interpretacje daję Ci
W szafie mole latają
pasja i Nuncjusz siedzi w szafie
dla mnie każda szafa zawsze była magiczna.. zwłaszcza u moich dziadków. .Wiesz.. nigdy nie myślałem o szafie przez pryzmat Moli.. To nigdy nie było moje zadanie.. Praktyczna kobieto;)
Baltazar von dem Zawadden najlepsza lawenda na mole
Pasjo, potwierdzam :)
Baltazar von dem Zawadden A szafy mają swój urok, zwłaszcza te stare, dębowe.
Neurotyk w szafie Kiszczaka
pasja he he he he
spoko.. wrzuciłem swoje 2 czekają na akcept .czekam na recenzje. :) Z óry mówie to mój pierwszy raz.. jestem dyslektyk robie pełno błedów i proszę o recenzje merytorycznej części będę wdzięczny;)
Wiersze czy prozę?;)
proze i wiersz.. tylko w tym drugim wypadku czuje ze to wiersz ale nie potrafie go skonstruować
Zobaczymy ;) Przeczytam ;)
ni ma...
może zaakceptują..
Wszystko jest na Opowi akceptowane oprócz niezgodnych z prawem treści. Nie ocenia admin poziomu jesli o to sie martwisz;)
Na pewno zaakceptują.
długo to trwa?
Jeeezu, kurwa, następny
Specem od tlumaczenia czasu akceptacji jest Nuncjusz z kapusty ale juz śpi chyba
Neurotyk Baltazar, jutro przed poludniem winno byc a potem przy nastepnych publikacjach juz po sekundzie z automatu
Okropny bo zaraz popuscisz
Jeśli juz beda twoje dzieła mogą nie byc na stronie głównej z powodu kolejnych opublikowanych po twoim wyslaniu. Wtedy napisz do mnie pod moim wierszem ze sa juz
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania