Poszukiwanie
Chcę znaleźć człowieka
Który będzie moim katem
Moją ostatnią destrukcją
Kulą z moim imieniem
Chcę znaleźć człowieka
Który da mi nadzieję
Przypomni o marzeniach
O celach, walce, wierze
Chcę znaleźć człowieka
Który będzie mi aniołem
Najpierw da mi światło
Potem w ciemność porwie
Chcę znaleźć człowieka
Który na mnie wpłynie
Obdaruje naiwnością
Że ten świat nie jest zły
Chcę znaleźć człowieka
Który dotknie mojej duszy
Obudzi resztki pragnień
Żeby istnieć jeszcze moment
I znowu uwierzę
I będę się starać
I szukać szczęścia
W popiele własnej siebie
Chociaż wiem, że się zawiodę
Jeszcze przez chwilę chcę żyć
I w tej iluzji człowieczeństwa
Chcę znaleźć człowieka
Komentarze (5)
Większość wiersza jest taka dająca nadzieję, a w ostatniej strofie ona tak troszkę zanika. Całość bardzo mi się podoba. Mogłabyś w kółko pisać na temat naszego człowieczeństwa, a ja w kółko byłabym zachwycona, bo za każdym razem uderzasz w jakieś inne uczucia :) Zostawiam 5.
Dziękuję bardzo !! Twoje komentarze to sam miód na serce :)
Ooo, jakże mi miło :)
Cały wiersz jawił mi się jak taki knot z lekko tylko tlącym się płomieniem. Napisałaś o tym czego każdy z nas potrzebuje, co sprawia, że jeszcze chce nam się podtrzymywać ten płomień. Podobało mi się i zostawiam 5 jak zwykle :)
Dziękuję za tak pozytywną ocenkę! :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania