powoduję

proponuję dziurę w tchawicy, potem w płucu, pomiędzy

trochę szmerów, niech będzie i w sercu. utraty

 

i że i za nią ktoś może zatęsknić. ona odmawia, mówi coś,

że to zbyt drastyczne, że wolałaby spokojniej. ona poprosi,

więc stoję jak głupia i mówię, że może

bierności? że do czasu ich nie widać, a potem jest obojętne. a ona nadal nie wie i chyba bardziej się boi, więc ze zniecierpliwienia

wiersze otwieram i

spalam jej w twarz, jeden po drugim.

Średnia ocena: 3.6  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (29)

  • Garść 3 miesiące temu

    Chcę przeprosić za poprzednie, niemniej ten mój błąd sprawia mi ogrom radości, cieszę się z tamtej czarnej pomyłki jak wariat.
    Pozdro.
    5 za niepokój i rozwiązania w tych wersach.

  • Roma 3 miesiące temu

    To była kwestia tego, że ja to źle napisałam, więc absolutnie nie masz za co przepraszać.
    Ja też się cieszę przeogromnie :)

    Dziękuję bardzo i dobrej nocy.

  • Grain 3 miesiące temu

    staram się zrozumieć tę tracheotomię

  • Roma 3 miesiące temu

    doceniam. I nie przeszkadzam w takim razie.

  • JagVetInte 3 miesiące temu

    Korzystanie z portalu powoduje...

  • JagVetInte 3 miesiące temu

    Za szybko klik poszedł xD

    Nie tylko, bierne też szkodzi 😏

    Uzależnienie od pisania... To już chyba następuje za pierwszym, przy trzecim głód.

  • Roma 3 miesiące temu

    JagVetInte ooo :) podoba mi się pana czytanie.

  • JagVetInte 3 miesiące temu

    Roma a Pani pisanie mnie 👌

  • Grafomanka 3 miesiące temu

    ze zniecierpliwienia albo z niecierpliwością, tylko znowu ma to inną wymowę, więc ze zniecierpliwienia

    i nie rozumiem ''więc ze zniecierpliwienia

    wiersze otwieram i

    spalam jej w twarz, jeden po drugim.'' - dlaczego jeden po drugim, domyślam się, że może chodzić o wiersze, ale znowu ''spalam jej twarz'' jedną po drugiej... za głupia chyba jestem

  • Roma 3 miesiące temu

    No tak, już poprawiam, dzięki.

    Nie chcę tłumaczyć wiersza i tak szczerze to nie umiem. Przyjrzę się mu jeszcze raz i spróbuję rozpisać tak by był bardziej czytelny.

  • Grafomanka 3 miesiące temu

    Spróbowałam wejść pod literki, ale tam mrocznie jak diabli... ta utrata kojarzy mi się z rakiem i przerzutami, wymowa, że trzeba do tego podejść na spokojnie, a nawet z biernością, czyli starać się pogodzić. Obojętność, bierność, to już chyba po morfinie...

    Nie wiem, wchodzę, ale zaczyna mnie to przerażać... napisz, że się mylę, że wlazłam nie tam, gdzie trzeba

  • Roma 3 miesiące temu

    Coś się we mnie domaga napisania, choć próbuję nie i choć próbuję inaczej. I to nie jest tak, że choruję, tylko jest we mnie taki "rak", który się rozprzestrzenia, zabiera słowa, nie daje oddychać jak bym chciała, wpłata się w wiersze. Myślę, że rozumiesz.

    Więc, piszę o wierszach jak o papierosach, obrazkach na paczkach... A to co wyczytasz niech zostanie między nami.
    Dziękuję, że potrafisz.

  • Grafomanka 3 miesiące temu

    Roma, rozumiem. I nie wiem, co napisać, a to u mnie raczej dziwne, bo im bardziej jestem zdenerwowana, tym więcej gadam... ale to dobry pomysł pisać jak o papierosach czy obrazkach na paczkach...

    Ja wczoraj machnęłam o wierze, trochę z przymrużeniem oka, choć nie do końca, bo znasz mnie, musiałam uszczypnąć przy tym, ale tak się należało, przynajmniej tak pomyślałam, że trzeba... no i wojna... ale tyle tych ''wojen'' już za mną, że przywykłam i nie robią wrażenia... dziwne, jak człowiek może i to szybko do najgorszego nawet przywyknąć...

    Ogólnie to zaczynałam od rymu, wiadomo na początku grafomaniłam jak miszcz, ale nawet w tym ktoś dopatrzył się ''talentu'' i kazał mi się uczyć... więc musiałam, ale jak się naumiałam, to mi się odechciało rymem pisać... i po co było się uczyć, a ile przy tym wypłakać, kiedy nie szło... a teraz tylko jak coś mnie ''ugryzie'', to rymem nadaje

    Rozpisałam się. Sorry... uciekam już

  • Grafomanka 3 miesiące temu

    ''wiersze otwieram i

    spalam jej w twarz, jeden po drugim.'' - przyszłam tu sobie jeszcze, czytam i nagle olśniło mnie... ''spalam jej W twarz'', zgubiłam wcześniej W... ot, ciemnogród ze mnie... aż wstyd

  • Roma 3 miesiące temu

    Grafomanka każdemu się zdarza, mi bardzo często :)

  • Dusza_boli 3 miesiące temu

    „wiersze otwieram i spalam jej w twarz, jeden po drugim" genialna gra słów.
    Świetny wiersz bo można go czytać na wiele sposobów: nałóg, choroba, utrata kogoś, depresja... Chylę czoło.

  • Roma 3 miesiące temu

    Nie wiem czasami co Ci odpowiedzieć...To, że moje wiersze do Ciebie trafiają to, jakkolwiek banalnie to nie brzmi, naprawdę dla mnie ważne.

    I nie wiedziałam jak pod ostatnim tekstem odpowiedzieć na niby zwykle "przytulam" i to chyba nie za dobrze o mnie świadczy, ale się staram wiedzieć i umieć.
    Chcę żebyś wiedziała, że do mnie trafiło i, że dziękuję.

  • Dusza_boli 3 miesiące temu

    Roma, wiem. Uśmiecham się do Ciebie.

  • Dusza_boli 3 miesiące temu

    Wróć - czuję. Po prostu to czuję.

  • Grain 3 miesiące temu

    każda fraza
    jak wydmuchiwany z siebie slim
    gra w kółka i krzyżyki

  • Roma 3 miesiące temu

    niekoniecznie slim, bardziej setki czerwone.

  • Grain 3 miesiące temu

    Roma, jakie setki. Jak miałem stoisko z fajkami, zona paliła More, czerwone 120, te damem cio Aleksis z serialu JeDynastia

  • Roma 3 miesiące temu

    Grain gdybym miała możliwość, to też bym zapaliła. Choć raz.

  • Grain 3 miesiące temu

    Roma Jarałem pod trzysta gatunków fajek. Obowiązkowo - na próbę.
    Najlepsze dla mnie Gauloises Legeres /czerwone Red/. Filip Morris i Benson & Hedges;

    https://www.facebook.com/papierosyprl/posts/papierosy-more-ehhhh-to-by%C5%82-smak-/1279274845498977/

    SĄ DO KUPIENIA W SIECI

  • Roma 3 miesiące temu

    Grain ooo, no to mi się uda. Dzięki za informacje.

  • Bernadetta12345 3 miesiące temu

    Końcówka wiersza jest najlepsza …ten papieros przyćmiewa wszystko😊ale cały wiersz interpretuję jako wewnętrzny dialog samej peelki ze sobą… w kontekście pisania wierszy. Ciekawy zamysł, oryginalny…

  • Roma 3 miesiące temu

    Bo ja już w tych wierszach gadam do siebie i gadam... póki jeszcze mam siłę siebie słuchać, jest dobrze :)
    Dzięki piękne.

  • Jimmy 3 miesiące temu

    Ale mnie to zabrało - dzięki 🤩6/5❤️

  • Roma 3 miesiące temu

    Spoczko :) wróć niedługo.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania