Pozytywność

Przy herbatce w ciepłej izbie.

Obok okna siedzi baba.

A że czasu ma tam wiele,

czyta przed sobą gazetę.

 

"Gwałt na ulicy Rzeżuchnej!

Płonący dach u sąsiada...

Sąd wypuszcza złodziejaszka?

A na rynku pichci się strajk."

 

Zamknęła księgę wieczystą,

gdyż oczy za fest zapiekły.

Staruszka na te newsy tak:

" Spokojny dzisiaj mamy dzień"

 

--------------------------------------------------------------------

* fest - za mocno, słowo często używane w gwarze

Średnia ocena: 4.9  Głosów: 7

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (14)

  • Szymon Skolarus 24.04.2017

    całkiem spokojnie przyjęła wiadomości:)

  • Tanaris 24.04.2017

    Stąd ten tytuł :D Dziękuję.

  • Pasja 24.04.2017

    No i fajnie, że ma takie podejście dla wiadomości medialnych. Nie kupuje tej papki i spokojnie żyje. Pozdrawiam 5

  • Tanaris 24.04.2017

    Dzięki kochana <3

  • Ówczesny 24.04.2017

    Owo "za fest" robi całą robotę: ) Pozdrawiam

  • Tanaris 24.04.2017

    Dziękuję i pozdrawiam ;D

  • Okropny 24.04.2017

    Ok, to i ja się wypowiem:
    "czyta przed sobą gazetę" trochę średnio po polsku
    "a na rynku pichci się strajk" zaburza rytm wiersza, o ile można założyć, że rytm jest tu zamierzony
    Księgę wieczystą (?)
    "fest" - mocno. "za fest" - za mocno.

    Ok, ósmy i dwunasty wers psują rytm, wiersz choć nierymowany, jednak rytmiczny. Przemyślę go i zostawię ocenę wtedy

  • Tanaris 24.04.2017

    Troszkę faktycznie mało po polsku, ale zostawiam :P Księga - czyli dla staruszki jej ukochana prasa, którą czyta codziennie, a wieczysta - ułoży ją na kolejny stosik, niczym wiecznotrwała, niezapomniana, chociaż w gruncie rzeczy jutro już będzie przestarzała... Z rytmem nigdy jakoś nie byłam dobra, z początku napisałam to żeby troszkę zachować jakieś rytmy, ale nie skupiałam się na tym jakoś specjalnie. :) Dzięki za komentarz xD

  • Freya 24.04.2017

    Potrafisz całkiem sensownie uzasadnić, o co kaman, a to już wiele. Napisałaś "baba", a nie babcia... trochę szkoda, bo babcia mogłaby mieć zaraz telefon od "wnuczka" i szykować się do banku... Pzdr. ;)

  • Tanaris 24.04.2017

    Dziękuję, podoba mi się twój komentarz :D No szkoda, ale tylko tyci tyci xD

  • KarolaKorman 24.04.2017

    Czasem nie warto wierzyć w to, co piszą i mówią inni, może ona wychodziła z założenie, że jak nie zobaczy na własne oczy, nie wierzy :)
    Bardzo udany teks, uśmiechnęłam się przy końcówce :)

  • Tanaris 24.04.2017

    Cieszę się i z góry dziękuję za taki komentarz, dodaje sił na dalsze pisanie. <3

  • Pan Buczybór 24.04.2017

    Takie lekko pozytywne. Trochę brak temu kopa, ale jest fest - jest festyn. 5

  • Tanaris 24.04.2017

    Następnym razem coś z fest przytupem postaram się napisać, dzięki xD

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania