Pragnienia
Czego pragniesz w życiu..?
Do zamieszkania parę zwyczajnych pokoi,
z których uczynisz niezwyczajne,
z panoramą nieba i widokiem na horyzont.
Do spełnienia,
wszystkiego co wskazane i niewskazane,
włącznie z nietrzeźwością trunków wypijanych w pubach,
seksem z jednorazowym kochankiem, którego
imienia potem nie pamiętasz,
doświadczeń doznań jeszcze nie doznanych,
badania moralności niemoralnej,
eksperymentów z własnym ciałem i umysłem...
zrealizowania marzeń i planów,
stworzenia stabilizacji nie do końca stabilnej,
założenia rodziny, płodzenia dzieci,
wychowania...
Gdzieś po drodze straciłaś siebie, dla siebie.
Z powrotem pragniesz miłości,
powrotu młodzieńczej siły i witalności.
Wszystko to miałaś kiedyś,
teraz masz tylko wspomnienia.
Czego wtedy zapragniesz w życiu?
Chwalić Boga na codziennych mszach
za cudowne życie kończące się boleśnie
upadlającą starością,
czy kląć Boga za brak talentu kreowania tego życia...
Komentarze (1)
Mi się podobało! Bardzo :) 5
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania