Przedświt

umieściłam oddech w wierszu.

mówisz: że jest to niemożliwe?

a jednak, weź głęboki wdech

i owiń słowa czerwoną wstęgą.

 

jesteś inteligentny, więc nie myśl za długo

i nie marudź, bo sztuka, której nie znasz,

jest lekarstwem.

 

przepisać może tylko znachor zrodzony z wersów - nieczuły, nieziemski, aczkolwiek potrafi zrodzić

nowy dzień i noc.

 

zapakuje w tekturową walizkę,

a ta ciemnica wymknie się, ponieważ posiada

dziwną frazę stworzoną z kołysanek szeptuchy.

ona potrafi zeswatać barwy.

Średnia ocena: 3.7  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (11)

  • najmniejsza 9 miesięcy temu

    Szeptucha to złe skojarzenie ,zły trop .Szeptuchy parały się w praktykach pogańskich .
    Tylko Bóg a nie jakieś czary ,gusła i inne dziwy .

  • zingara 9 miesięcy temu

    Szeptucha jest symbolem bliskości z naturą, intuicji i dawnej mądrości. Jest symbolem uzdrowicielskiej mocy słowa. Nie wszystko jest dosłowne.

  • najmniejsza 9 miesięcy temu

    zingara ale to nie ma nic wspólnego z wiarą

  • zingara 9 miesięcy temu

    Moj wiersz nie jest o wierze religijnej, ale o wierze w moc poezji. Mówi o tym, że sztuka może być lekarstwem i że słowo ma magiczną, uzdrawiającą moc. To jest duchowość, ale nie ta, która podlega dogmatom. Dobranoc

  • najmniejsza 9 miesięcy temu

    zingara Słowo Boże mówi o tym że ,,w mocy Słowa jest życie albo śmierć"" Słowo Boże jest jak miecz obosieczny .."

  • najmniejsza 9 miesięcy temu

    zingara nie mówimy o poezji ale o gusłach ,czarach ,zaklęciach ,urokach ...tym zajmowały się szeptuchy i to było pogańskie ,to przeczyło wierze .Brzydzę się wolę kiedy uzdrowienie dokonuje się
    ,,w Imię Jezusa "!! a nie jakaś magia i uroki tfu .

  • Roma 9 miesięcy temu

    Oj dzieje się w wierszach... a jak już się dzieje - to wszystko. Nie ma niemożliwego.
    Podoba mi się.

  • zingara 9 miesięcy temu

    Oj,takkk :))))

  • Grafomanka 9 miesięcy temu

    Jakby dalsza część wyjaśnień, że w poezji wszystko można, pod warunkiem, że ma się odpowiednie narzędzia... Ty masz 6

  • zingara 9 miesięcy temu

    Bingo!

  • TseCylia 9 miesięcy temu

    Ekstra! Bardzo podobaśny wiersz.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania