uczynię kradzież
jak szemrząca struga
przemykam do kołatki twoich drzwi
stukając leciutko by nie spłoszyć ciszy
szukam ust pachnących cierpkim gronem
muszą zmacerować gorycz
bym mogła spijać z nich najsłodszy bukiet
a kiedy pragnienie snu nuży
jak jaskółka w splątanych pnączach winorośli
zasypiam pod dachem
ostudzone pożądanie
ogrzewa myśl
na posenne przebudzenie
Komentarze (23)
Pasjo,
pewnie już wiesz, że na wierszach to ja ni chu, chu. Ale mam pewne laickie uwagi.
przemyka do kołatki drzwi twoich
Niepotrzebna inwersja - dałbym: kołatki twoich drzwi.
szukam ust twoich pachnących cierpkim gronem
Tu powtórzenie "twoich", więc zastąpiłbym np: szukam upragnionych ust.
podniecenie chłodzi nadzieja na posenne przebudzenie
Czy podniecenie to coś złego? Bo tak brzmi w połączeniu ze słowem "nadzieja". A gdyby tak "nadzieja" zastąpić "obawa"? Chyba że miało brzmieć pejoratywnie.
A czy mi się podobało, nie ma znaczenia, bo ja się nie znam. Ale tak ;)
Pozdrawiam.
Witam
Tak, jeszcze nad tym pracowałam w chwili kiedy pisałeś komentarz. I Cos tam poprawiłam. Też nie jestem od wierszy ale coś tam kombinuję.
Miłego wieczoru
Pasjo→Ładnie i delikatnie tak jakoś.
Gdyby podzielić na trzy części→to byłoby więcej ''oddechu''→i jeszcze ładniej→zdaniem mym:)
''jak jaskółka w splątanych pnączach winorośli
pod dachem zasypiam'' →to szczególnie. Niby spokojny ''sen''→lecz jednak w ''splątaniu''
Pozdrawiam:)→5
Witaj DD
Dzięki za spojrzenie i radę. Tak na trzy jest lepiej
Pozdrówka
Głaszczesz słowami. Delikatnie i mocno jednocześnie.
Jedno słowo mi zgrzyta, ale raczej z mojego skrzywienia.
wspaniały tytuł :-)
Pięknie dziękuję za poczytanie moich dyrdymałek. Pozdrawiam
Bardzo ciepły i niebanalny wiersz, nastrój się poprawia po przeczytaniu ?
Dziękuję Szpilko za niebanalność komentarza i nastrój.
Pozdrawiam pięknie
Ma swój klimat.
Niespecjalnie mój ulubiony styl, bo sporo słownego wodolejstwa.
No i mam problem ze stwierdzeniem w puencie, bo od kiedy podniecenie chłodzi?
Zdecydowanie rozgrzewa.
Dziękuję i zgadzam się z twoją sugestią. Ale czyż miłość w sumie nie jest wodolejstwem? Miłość i wierność do samej śmierci już budzi uśmiech w naszych zakamarkach myślowych. Puenta pewnie niedopracowana, pomyślę. Ale w pewnych sytuacjach trzeba ochłodzić podniecenie wodolejstwem :)
Miłego dnia
Kombinujesz pasjo jak koń pod górę :)))
Puchacz :)
Zdecydowanie coś magicznego mają Twoje słowa, choć zgrzyta mi gdzieniegdzie.
Np. Pierwsze wersy,
"jak szemrząca struga moja osobowość
przemyka do kołatki twoich drzwi"
wolałabym prościej podane, bo jakoś psuje mi odbiór "moja osobowość". Jak dla mnie, bez straty, można by zapisać tak:
"jak szemrząca struga
przemykam do kołatki twoich drzwi".
Niżej: "pod dachem zasypiam" ładniej brzmiałoby bez inwersji. Ostatnie - cuś nie ten teges w puencie, ale tu za bardzo nie mam pomysłu. Na pewno nie gra mi zbitka "nie" podniecenie/przebudzenie - rymło się dosyć niefortunnie.
Całość przemawia do mnie obrazowo, a to lubię. :)
Witaj słowo
Miło mi bardzo i dziękuję za sugestie... przychylam się do nich. Zgrzyty usunięte.
Pozdrawiam ciepło
Ten tekst z motywem winorośli może przyprawić o odprężające i inspirujące sny o Półwyspie Iberyjskim, Półwyspie Apenińskim i o Dalmacji, 5, pozdrawiam :-D
Witaj
Pięknie zainspirowałeś swoje odczucia sennymi marzeniami. Pozdrawiam
Nie wiem czemu, ale czytając ten utwór poprawił mi się nastrój. Daje takie jakby... przyjemne uczucie. Za to daję 5 i pozdrawiam. :)
Dzięki i cieszę się, że mogłam poprawić nastrój.
Miłego dnia
Zapachniało winem (może nawet czerwonym ;-) i romantycznym nastrojem...
Fajnie jest przeczytać wiersz nasączony dobrym tematem w nienachalnych, acz sugestywnych i ciekawie dobranych słowach :-)
Pozdrawiam! :-)
Oj tak pacnie wino pomiędzy słowami... najmocniej kiedy zabuzuje w głowie.
Pozdrówka
Coś ty ukradła, Pasjo? Chyba pocałunek na bezsenną noc, która nuży i lepszy klimat poranka. Sporo zagadek kryje się w tym wierszu, dlatego tak przyjemnie się czyta...
Witaj Bożenko
Oj codziennie kradniemy takie chwile. Dziękuję za miły komentarz.
Pozdrawiam
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania