Przyjdzie lato
Choć śnieg miejscami jeszcze leży
na świeżych liściach polnych kwiatów
z dniem każdym wiosna coraz bliżej
a wkrótce po niej przyjdzie lato
i moje myśli jak motyle
rozpłyną się w słonecznej dali -
gdybyśmy mogli być przez chwilę
tacy jak dawniej - tacy mali...
Komentarze (14)
😊
Dziękuję i pozdrawiam.
'Choć śnieg miejscami jeszcze leży
na świeżych liściach polnych kwiatów' - a skąd te świeże liście pod śniegiem?
Na przedwiośniu to się zdarza, choć przy zmianach klimatycznych, coraz rzadziej. Pozdrawiam.
" myśli jak motyle
rozpłyną się w słonecznej dali"
Przepiękne!
Dziękuję za niezwykle miły komentarz. Pozdrawiam.
Krzysztof Stasz-Malkowski, a jak żyć bez myśli?
Czy ta metafora jest aż tak trudna do zrozumienia ? Wydaje mi się, że wiersze są nie tylko nośnikami myśli, są również nośnikami uczuć. Jedni wolą prozę, inni wolą nawet w prozie trochę liryki. I dodam jeszcze, że żyję , myślę i czytam zarówno prozę jak i poezję. Napisawszy ten wierszyk, nie wyzbyłem się myśli. Być może, iż jest on zasługą Muzy, która na chwilę wpadła w odwiedziny. Ale to trzebaby Ją o to zapytać. - Przyjmuję każdą krytykę i serdecznie pozdrawiam.
Krzysztof Stasz-Malkowski Popraw to na "popłyną ku słonecznej dali" bo jeśli się "rozpłyną" - znikną w niebycie.
"Nic nie może wiecznie trwać"... Pozdrawiam.
Krzysztof Stasz-Malkowski Nie o trwanie chodzi a o uniknięcie bezmyślności. :)
Mózg zostawiłem na swoim miejscu, a że myśli są ulotne... Pozdrawiam.
Nic nie zmieniaj ! To jest dobre. Myśli rozpłyną się jak rozpływa się śnieg wraz z nadejściem cieplejszych dni.
Wiersz bardzo przyjemny w odbiorze . Ode mnie masz 5
Dziękuję i pozdrawiam
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania