Psychoterapeutyczne Zgromadzanie Literatów 2

- Cześć!!! Nazywam się Aga. Nie lubię wystąpień publicznych i nie macie chyba nic przeciwko, że będę sobie pomagać kartką. Uwielbiam za to pomagać ludziom. Wszyscy przyjechaliście w komplecie, brawo. Nooo, klaszczcie! Śmiało! - zachęciła zebranych literatów.

Powolutku pełna sala zaczęła klaskać, od leciutkich muśnięć dłoni, po coraz donośniejsze crescendo gromkich braw.

Po minucie Aga, dała wyraźny znak rękoma:

- No już dobrze, dobrze... - sala z wolna ucichła.

- To już początek mamy za sobą. Jestem psychologiem, psychoterapeutką oraz psychiatrą dziecięcym w klinice paliatywnej. Może większość kojarzy i wie co ostatnie słowo oznacza, więc wytłumaczę, aby wszyscy wiedzieli. Mam piętnaście lat doświadczenia w zawodzie, a powiem wam, że każdy dzień jest inny. Ludzie mówią, z czasem przyjdzie znieczulica, bo zwariujesz. Ja mówię inaczej. To nie znieczulica i rutyna niszczy nas w zawodzie, ale brak wsparcia od tych bałwanów w rządzie... no, ale nie będę mówiła o polityce, bo szkoda energii. Małe dzieciaczki chore na nieuleczalne choroby, żegnają się ze światem. Każde ma swoją historię. Są dzieci z bogatych domów. Są dzieci z domu dziecka. Są dzieci wiejskie i miejskie. Moje wykształcenie pozwala mi dostrzec inną rzecz. Dzieci często lepiej znoszą odejście niż ich rodzice. I rodzicom także pomagamy. Ale nie w ramach "enefzetu", jak to się przyjęło mówić, ale tak po ludzku, przychodzimy i pytamy jak się czują, co im potrzeba. To może nie są jakieś wyrafinowane słowa, wielka pomoc, ale ci ludzie widzą nasze zainteresowanie i po nich widać, że są nam wdzięczni. Tak niewiele... - pani doktor niewiele po czterdziestce o wyglądzie nastolatki przerwała, by zastanowić się nad doborem słów... - tak niewiele daje wielką pomoc dla tych ludzi.

- Ale nie będę was już męczyć dzisiaj swoimi historiami. Jesteśmy tutaj po to, aby wspólnie polepszyć swoje życie. - przerwała tę przemowę i pilotem włączyła projektor wyświetlający film , w którym wysportowany kapral krzyczał do młodych poborowych.

Średnia ocena: 4.0  Głosów: 1

Zaloguj się, aby ocenić

    Napisz komentarz

    Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania