Rok, który rozprasza mrok

Witamy rok, co stare obietnice

niesie w nowych dłoniach czasu.

Stoimy na pomoście zmian,

nad wodą, która jeszcze milczy.

 

Jest zima —

niech nasze marzenie nie zamarznie pod lodem dni.

Nośmy wiarę jak wiosnę pod płaszczem,

cierpliwą, żywą, uparcie zieloną.

 

Bo to rok,

który nauczy światła wracać,

rok, co powoli

rozproszy mrok.

Średnia ocena: 4.5  Głosów: 4

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (9)

  • najmniejsza pół roku temu

    Niech się tak stanie. Amen !

  • realista pół roku temu

    Podnieś rękę, Boże Dziecię!
    Błogosław Ojczyznę miłą!
    W dobrych radach, w dobrym bycie
    Wspieraj jej siłę swą siłą,
    Dom nasz i majętność całą
    I wszystkie wioski z miastami!
    A Słowo ciałem się stało
    I mieszkało między nami.

  • najmniejsza pół roku temu

    https://youtu.be/EFJ7kDva7JE?si=AeM4oBYeZwL1Z3T2

  • ireneo pół roku temu

    Wiosnę nosicie pod płaszczem. Toż ona wam musi gnić z braku słońca.
    Na rozpraszanie mroku nalepsze wyciepnąć gromnice, by w ich miejsce użyć żarówek, najlepiej ledowych. A jeśli kto ma jako taki potencjał pod sufitem, to oświecać się treściami z tekstów ireneo. I to subito, bo lód dni ( a najpewniej nocy) skuje lodem wdzystko co mata pod sufitem i nad podłogą.

  • Pulinaaa pół roku temu

    ❤❤❤ Życzę tego Tobie i sobie:)

  • TseCylia pół roku temu

    Do siego roku!

  • Sokrates pół roku temu

    Cała nadzieja w Nowym Roku. Wszystkiego dobrego

  • Pulinaaa pół roku temu

    Dedal co u Ciebie?;)

  • Pulinaaa pół roku temu

    Dedal zginął gdzies wraz z mapą gwiazd...
    Szkoda

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania