Rok starsza opowiadam o bajkach
Co to? Minął znów rok,
Zrobiłam w stronę grobu krok,
Ile się przez ten czas działo!
Mówić o tym, to za mało.
Miłość, śmiech, rozczarowania,
Mam dużo do wspominania.
Dziś jestem rok starsza,
Teoretycznie mądrzejsza.
Wszyscy życzenia mi złożyli,
Z internetu na tablicę wkleili.
Ale nie zdarzył się żaden cud,
Choć tort był słodki jak miód.
Nie było księcia, wróżki,
Za to popłynęły łez strużki.
Ja już w bajki nie wierzę.
I się tego nie wstydzę.
Przecież tyle prawdy mają w sobie,
Co kątów prostych elipsy obie!
-----------------------------------------------------------------
Wiersz napisany z okazji moich urodzin :)
Komentarze (2)
Wszystkiego najlepszego! "Mówić o tym (przecinek) to za mało", "mam dużo (dodalabym "do") wspominania", Początek dużo lepszy, zwłaszcza jeżeli chodzi o rytm i rymy, od końcówki. Pod koniec rymy są troszkę naciągane. Zostawiam 4 ;)
Wszystkiego najlepszego :) ile już lat skończyłaś? :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania