romance i wiatr

a gdybym chmurką była, która wzrok przyciąga?

tą, której tak ciekawie właśnie się przyglądasz

i ździebłko świeżej trawy przygryzasz, skupiony -

czy wtedy znaczyłabym więcej, niż miliony

istnień w ekosystemie cienistej przesieki?

a może byś przytrzasnął gwałtownie powieki,

bym więcej nie mąciła chwili z żuciem trawy?

czy gdybym była chmurką, wzrok byś we mnie pławił?

 

tu wiatr zaszumiał: szaaa

i porwał pytania,

by wietrzniejszymi nie były

od jego szemrania.

 

a gdybym cieniem była pod drżącą leszczyną,

czy wzrok byś na mnie zwrócił, wiedząc, żem dziewczyna?

czy nadal byś orzechy leszczynowe łuskał,

czy może byś zamarzył, aby musnąć usta?

gdy drżałabym, jak listki u zwieńczenia lasu,

czy chciałbyś uspokoić, utulić zawczasu?

i słuchać tajnych szeptów, i w pośpiechu szeptać?

czy odszedłbyś bez słowa, pomyślawszy: nie tak...

 

a wiatr zaszumiał: szaaa,

zagłuszył pytania,

abyś ich nie usłyszał,

nie zmącił wahaniem.

 

___________

Styczeń 2017

Średnia ocena: 4.2  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (6)

  • Grain ponad rok temu

    https://www.youtube.com/watch?v=20QN8AwD2tA&list=PLskrKz814LLdstj2r1mTvYzJHGoogpEUp

  • TseCylia ponad rok temu

    :) ano:)

  • Dekaos Dondi ponad rok temu

    TseCylia↔Ojejku!↔Jakie to urocze! Gdy literki czytam i tak sobie patrzę,
    to jeno zobrazować, tak czy inaczej:)→Pozdrawiam:)

  • TseCylia ponad rok temu

    Dekaos Dondi dziękuję bardzo 😊

  • E.T. 1979 ponad rok temu

    Niesamowity jest ten wiersz, jak dla mnie, na 6+;)

  • TseCylia ponad rok temu

    Bardzo dziękuję. Miło mi:)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania